Основні напрями роботи відділу :
· співпраця з релігійними, громадськими організаціями, національно-культурними та просвітницькими товариствами, осередками політичних партій;
· розвиток громадянського суспільства, сприяння об’єднанням громадян в їх статутній діяльності;
· організація, координація та проведення суспільно-масових заходів;
· моніторинг інформаційного простору, суспільно-політичних та релігійних акцій на території міста, діяльності громадських і політичних організацій;
· контроль та організація проходження альтернативної (невійськової) служби представниками відповідних релігійних організацій.
Суб’єкти співпраці відділу
Станом на 1 липня цього року, в місті діють 17 церков та релігійних напрямків, до яких входять 99 релігійних організацій (релігійні громади, єпархіальні управління, монастирі, місії, навчальні духовні заклади, профільні видавництва), 141 міська та 156 обласних партійних організації, 832 громадські та 232 обласні благодійні організації, частина з яких відіграє вагому роль в суспільно-політичному та соціально-культурному житті нашого міста.
Основні заходи, проведені відділом у І півріччі 2012 року
З метою консолідації суспільства, підвищення громадянської свідомості, збереження історичної пам’яті та національно-культурних традицій відділом проводиться робота щодо організації, координації та проведення загальноміських заходів (державних, релігійних свят та заходів місцевого значення), а саме:
- відзначення річниць з днів народження та вшанування пам’яті (річниць загибелі) визначних постатей державотворення – Степана Бандери, Тараса Шевченка, Ярослава Стецька, В’ячеслава Чорновола, Олекси Гірника, Євгена Коновальця;
- відзначення визначних подій в історії нашої держави та краю – Дня Злуки (соборності України), річниць створення ОУН, бою під Крутами; виводу військ з Республіки Афганістан; перемоги у II світовій війні, Дня Героїв; Дня Конституції; проголошення Акту відновлення Української Державності у Львові 30 червня 1941р.;
- вшанування пам’яті жертв трагедій українського народу - річниць Чорнобильської трагедії; Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні; вшанування пам’яті жертв політичних репресій;
- духовні заходи - відзначення Богоявлення Господнього (Водосвяття); екуменічної Хресної ходи в час Великого посту; Дня Святої Трійці (Зелені свята); Дня народження Йосипа Сліпого, «Духовні майдани».
Всі заходи анонсувались та висвітлювалось їхнє проведення на офіційному сайті міста (26 повідомлень в рубриці «Анонси» та 21 повідомлення в рубриці «Новини»).
Працівники відділу беруть участь та організовують методичний супровід заходів, що проводять політичні партії та громадські організації; згідно з поданими заявками, їх у І півріччі 2012 році було сімдесят шість. Так, політичними партіями проведено 20, громадськими організаціями та представниками громадськості – 40, релігійними організаціями – 2 громадськими об’єднаннями нацменшин – 3, установами та організаціями – 11 заходів.
У відділі діє ефективна система моніторингу інформації, суспільно-політичних та релігійних акцій на території міста та діяльності громадських і політичних організацій, застосовується принцип оперативності, змістовності та доцільності щодо кількісних і якісних показників, інформування через сайт міста.
Сприяння діяльності неурядових організацій (НУО )
Основними суб’єктами співпраці відділу є громадсько-політичні об’єднання, релігійні та національно-культурні товариства. Відділ координує діяльність виконавчої влади щодо підтримки об'єднань громадян в створенні належних умов для діяльності шляхом: сприяння у проведенні зустрічей з керівництвом міста та отриманні необхідної інформації; консультації в написанні звернень до місцевих та центральних органів влади щодо вирішення організаційних та інших проблем; матеріальний, організаційний та координаційний супровід при проведенні масових заходів; надання транспорту для участі делегацій міста в урочистостях, що проводяться за межами Івано-Франківська. Працівники відділу здійснюють консультаційну допомогу в створенні та діяльності НУО, організаційну та інформаційну підтримку суспільно-масових та історико-культурних акцій та заходів, що проводяться об'єднаннями громадян, іншу посильну ресурсну допомогу. Крім того працівники відділу сприяють організації перегляду благодійних циркових вистав дітьми різних пільгових категорій. Протягом квітня-травня 2012 року 1132 дитини безкоштовно відвідали циркові вистави.
Забезпечення проходження альтернативної (невійськової) служби представниками релігійних організацій
Впродовж І півріччя 2012 року проведено 3 засідання комісії у справах альтернативної (невійськової) служби для забезпечення проведення весняного призову серед представників релігійних організацій, які згідно з релігійними переконаннями не можуть проходити військову службу в Збройних Силах України. Загалом направлено для проходження альтернативної служби 1 юнака; звільнено від проходження служби 9 юнаків, в тому числі 7 юнаків у зв’язку з завершенням її терміну, 1 юнака достроково у зв’язку з визнанням непридатним та ще 1 у зв’язку з ухиленням від проходження служби. На сьогоднішній день на підприємствах, установах та організаціях міста комунальної та державної власності проходить альтернативну службу 10 юнаків, з них 9 – у сфері надання колективних, громадських та особистих послуг, 1 – в системах охорони здоров’я та соціальної допомоги.
Робота із розпорядчими документами та зверненнями громадян за І півріччя 2012 року