Порядком проведення психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) таких осіб, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 року № 1057 (далі Порядок) визначено механізм організації проведення психологічної реабілітації для вказаних в Порядку осіб структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.
Оплата послуг із психологічної реабілітації здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення, які є замовниками послуг відповідно до затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017р. № 497 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із психологічної реабілітації .
Отримувач послуг - особа, яка звернулася за психологічною допомогою і направлена на психологічну реабілітацію, із числа учасників антитерористичної операції, осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей загиблих (померлих) таких осіб, якій установлено один із таких статусів:
учасника бойових дій - відповідно до пунктів 19-21 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (далі - Закон);
особи з інвалідністю внаслідок війни - відповідно до пунктів 10-14 частини другої статті 7 Закону;
учасника війни - відповідно до пункту 13 статті 9 Закону;
постраждалого учасника Революції Гідності - відповідно до статті 16-1 Закону;
особи, на яку поширюється чинність Закону, - відповідно до абзаців четвертого - восьмого та чотирнадцятого пункту 1 статті 10 Закону.
У 2021 році департаментом соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради послугами з психологічної реабілітації забезпечено 3 осіб з інвалідністю внаслідок війни, 33 учасників бойових дій, 19 дружин (чоловіків) учасників АТО, 2 членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО.
Загальна вартість договорів склала 752 606,80 грн.
Мешканці населених пунктів Івано-Франківської міської територіальної громади з числа вказаних пільгових категорій, які потребують психологічної реабілітації, у 2022 році можуть звернутися та подати такі документи: пільгове посвідчення; паспорт громадянина України; реєстраційний номер облікової картки платника податків; довідка про участь в АТО/ООС, військовий квиток; свідоцтво про шлюб до:
- департаменту соціальної політики за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, буд. 29, телефони: 552190; 0992908940; 0683370223;
- Центру надання адміністративних послуг в м. Івано-Франківську:
- вул. Незалежності, 9 (головний офіс);
- вул. Галицька, 124А (територіальний підрозділ ЦНАП у мікрорайоні «Пасічна»);
- вул. Гетьмана Мазепи,185 (територіальний підрозділ ЦНАП у мікрорайоні «Бам»);
- вул. Івана Павла ІІ, 4 (територіальний підрозділ ЦНАП у мікрорайоні «Каскад»). Телефон: (0342)750119, 752041,752061;
- територіальних підрозділів ЦНАП Івано-Франківської МТГ, а саме: с.Березівка, с.Братківці, с. Драгомирчани, с.Добровляни, с.Колодіївка, с.Підлужжя, с.Підпечери, с.Радча, с.Узин, с.Черніїв, с.Чукалівка, с.Камінне та с.Тисменичани, поштою або в електронній формі.