20.12.2013р. в приміщенні Українсько-Канадського СП «МБЕРІФ-Бізнес-Центр» відбулося громадське обговорення у формі круглого столу проекту регуляторного акта –проекту рішення виконавчого комітету міської ради «Про обмеження руху транспорту в історико-архітектурній частині міста (Вічевий майдан)».
Ініціатор проведення – КП «ТЦ «Сервіс-Авто»
Організатор проведення – відділ підтримки та розвитку підприємництва управління економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету міської ради
ВИСТУПИЛИ:
А.Строїч – директор КП «ТЦ «Сервіс-Авто»:
повідомив присутнім причини розробки даного нормативного акта, а саме: останнім часом в центральній частині м. Івано-Франківська спостерігаються непоодинокі випадки протиправного заїзду автотранспорту на головну пішохідну зону, що в свою чергу не тільки створює незручності для руху пішоходів, але призвело до нещасних випадків, пошкодження майна, як держаного так і приватного. Для вирішення даної проблеми необхідним є запровадження цілодобового врегулювання руху транспортних засобів в історико-архітектурній частині міста, шляхом встановлення автоматичних обмежувальних пристроїв (болардів) згідно робочого проекту (в’їзд на Вічевий майдан зі сторони вул. Незалежності «Стометрівка»), розробленого Управлінням капітального будівництва.
Ознайомив учасників обговорення з основними положеннями проекту рішення та механізмом його дії. Норми даного правового акту узгоджені з комісією з питань безпеки дорожнього руху та транспортної інфраструктури виконавчого комітету міської ради.
ОБГОВОРЕННЯ:
В.Синеверський – начальник управління безпеки АТ «Райффайзен Банк Аваль»:
звернув увагу розробників проекту рішення на необхідності врахування можливості проїзду в зоні дії обмежень інкасаторського спецтранспорту. В протилежному випадку унеможливлюється надання інкасаторських послуг при обслуговування підприємств, банківських установ та банкоматів. В результаті ряд суб’єктів господарювання будуть змушені приймати рішення щодо перенесення своєї діяльності в інші зони.
Ознайомив присутніх з законодавчо визначеними нормами організації інкасації коштів, перевезення матеріальних цінностей та деякими внутрішніми вимогами безпеки АТ «Райффайзен Банк Аваль».
Наголосив, що залишення даної проблеми без вирішення ставить під загрозу мешканців міста, оскільки без максимально близького під’їзду інкасаторського транспорту до об’єктів обслуговування вкрай важко запобігти спробам пограбувань інкасаторів. В разі виникнення протиправних ситуацій можуть постраждати як працівники банку, так і невинні люди, які в даний момент знаходитимуться неподалеку.
А.Строїч – директор КП «ТЦ «Сервіс-Авто»:
повідомив, що в первинному варіанті проекту рішення було передбачено можливість проїзду в обмежувальну зону інкасаторських спецавтомобілів. Проте, оскільки рух даного транспорту не є безпечним для пішоходів, комісією з питань безпеки дорожнього руху та транспортної інфраструктури виконавчого комітету міської ради було вирішено виключити його з переліку транспортних засобів, які мають право заїзду на Вічевий майдан.
Також, звернув увагу працівників банківських установ, що обмеження на в’їзд центральну частину міста існували і раніше. А також про те, що представниками «Райффайзен Банк Аваль», з метою проїзду власного спецтранспорту,було пошкоджено обмежувальні стовпчики по вул. Незалежності.
В.Синеверський – начальник управління безпеки АТ «Райффайзен Банк Аваль»:
погодився, що деякий час проїзд спецтранспорту здійснювався через пошкоджений обмежувальний засіб, хоча і не підтвердив, що ушкодження були здійсненні представниками «Райффайзен Банк Аваль». Проте банк готовий повністю відновити обмежувальний засіб за власні кошти при умові, що буде передбачено можливість його опускання для проїзду спецтранспорту.
І.Гереляк – керівник напрямку перерахунку та інкасації грошових коштів ПАТ КВ «ПриватБанк»:
ознайомив присутніх з вимогами до здійснення інкасації коштів, встановлених Національним банком України. Висунув пропозицію включити в проект рішення надання дозволу на в’їзд в центральну частину міста інкасаційному транспорту, в паспорті якого зазначено, що він є «оперативний інкасаційний».
Ю.Манджуга – начальник відділу транспорту і телекомунікацій департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку:
повідомив, що при розгляді даного проекту на комісії з питань безпеки дорожнього руху та транспортної інфраструктури було одностайно висловлено щодо заборони руху інкасаторських спецмашин по «стометрівці», оскільки це створює додаткову небезпеку для громадян. Також, неодноразово спостерігалися випадки коли водії, при проїзді по пішохідній зоні, порушували швидкісний режим, що призводило до аварійних ситуацій. Висловив думку, що місто не повинно підлаштовуватися під діяльність банківських установ. Чому банки з самого початку не думали про те, що в місті є пішохідна зона, яка є заборонена для будь-якого транспорту, і не розташовували свої приміщення в будівлях поруч з доступними дорогами?
І.Саварин – член Ради підприємців:
звернув увагу представників банківських установ на необхідності використання більш сучасних методів здійснення інкасації. Навів приклад Польщі, де за минулий рік не було здійснено жодного нападу на інкасаторів, оскільки засоби захисту готівки настільки ефективні, що пограбування стають безрезультативними для грабіжників.
І.Гереляк – керівник напрямку перерахунку та інкасації грошових коштів ПАТ КБ «ПриватБанк»:
відповів п. Саварину, що в ПАТ КВ «ПриватБанк» використовуються сучасні інноваційні методи захисту готівки, включно з тими, приклади яких були наведені з польського досвіду. Проте це ще не убезпечує процес інкасації повною мірою.
А.Строїч – директор КП «ТЦ «Сервіс-Авто»:
зазначив, що він, як розробник проекту рішення, підтримує надання дозволу на в’їзд інкасаційному транспорту. Оскільки в м. Івано-Франківську є тільки 2 банки, які здійснюють інкасацію в зоні дії обмежень, то всі спірні питання можна врегулювати.
І.Гереляк – керівник напрямку перерахунку та інкасації грошових коштів ПАТ КБ «ПриватБанк»:
запитання до п. А.Строїча: проектом рішення передбачається робота обмежувальних пристроїв з використанням GSM-модуля. Яким чином буде здійснюватися робота боларда при поломці GSM-модуля або втраті енергопостачання?
А.Строїч – директор КП «ТЦ «Сервіс-Авто»:
повідомив п. І Гереляку, що конструкція боларда передбачає в нештатних ситуаціях можливість його експлуатації оператором в «ручному» режимі.
І.Гереляк – керівник напрямку перерахунку та інкасації грошових коштів ПАТ КБ «ПриватБанк»:
запропонував на обмежувальних пристроях встановити систему зчитування магнітних кодів, а відповідним структурам для заїзду на «Стометрівку» видати спеціальні магнітні картки, за допомогою яких можна буде опустити чи підняти болард.
А.Строїч – директор КП «ТЦ «Сервіс-Авто»:
відповів п. І Гереляку, що для впровадження такої системи необхідне технічне переоснащення уже встановлених болардів. Це можливо зробити, якщо ПАТ КВ «ПриватБанк» візьме на себе усі фінансові витрати по переоснащенню.
І.Гергелюк – помічник народного депутата:
запитав у розробників проекту:яким чином буде врегульоване питання забезпечення можливості мешканцям та підприємцям транспортувати власні речі, товари, матеріали тощо в приміщення, які розташовані в центральній частині міста?
Ю.Манджуга – начальник відділу транспорту і телекомунікацій департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку:
повідомив, що комісією з питань безпеки дорожнього руху та транспортної інфраструктури міськвиконкому було прийнято рішення, що працівники підприємств, що розташовані в зоні дії обмежень повинні здійснювати транспортування товарів, сировини та матеріалів виключно за допомогою підручних засобів, без використання транспорту.
А.Строїч – директор КП «ТЦ «Сервіс-Авто»:
доповнив: у виняткових випадках, коли без застосування транспортних засобів переміщення великогабаритних, важких речей неможливе, зацікавленим особам необхідно звернутися за дозволом до комісії з питань безпеки дорожнього руху та транспортної інфраструктури міськвиконкому, яка збирається переважно щотижнево.
Ю.Кривень – журналіст газети «Галичина»:
вважає, що необхідно доопрацювати питання переміщення товарів та сировини для потреб суб’єктів господарювання. Запропонував визначити обмежений час протягом дня, коли підприємці зможуть використовувати транспорт.
Також необхідно внести зміни в назву рішення – забрати «Вічевий майдан», натомість чітко вказати адресні рамки дії обмежень.
Звернувся з запитанням до п. Строїча: чому тільки зараз розробляється дане рішення, якщо обмежувальні засоби встановлені ще декілька місяців тому?
А.Строїч – директор КП «ТЦ «Сервіс-Авто»:
відповів, що боларди були встановлені згідно відповідного розпорядження міського голови. А дане рішення визначатиме режим їх роботи.
Зазначив, що управлінню торгівлі міськвиконкому доцільно додатково опрацювати даний проект рішення з закладами торгівлі та харчування, що розташовані в центральній частині міста, та висловити пропозиції. Також, рекомендував відділу туризму подати свої пропозиції стосовно проекту рішення.
В.Синеверський – начальник управління безпеки АТ «Райффайзен Банк Аваль»:
запропонував, щоб юридичний підрозділ міськвиконкому дослідив даний проект рішення на відповідність правовим нормам здійснення інкасаторської діяльності, а також звернувся до Національного банку України щодо надання відповідних роз’яснень.
За результатами обговорення вирішено: розробнику регуляторного акта опрацювати пропозиції подані учасниками обговорення, та з їх врахуванням подати даний проект рішення на розгляд виконавчого комітету міської ради.