Щоб посилити стійкість та ефективність організацій громадянського суспільства, які надають послуги постраждалому від повномасштабного вторгнення цивільному населенню, а також сприяти розвитку організацій в умовах війни, в межах третьої фази програми «Спроможні та сильні» Фонд Східна Європа оголошує конкурс грантів.
Програма «Спроможні та сильні» впроваджується ФСЄ за сприяння Швейцарії.
Цілі грантового конкурсу
У межах грантового компоненту Програми будуть підтримані ініціативи ОГС, які надають послуги постраждалим від війни, зокрема – незахищеним категоріям цивільного населення: жінкам, внутрішньо переміщеним особам, людям похилого віку, людям з інвалідністю, ветеранам(-нкам), членам сімей військовослужбовців, представникам(-цям) етнічних меншин, ЛГБТКІ-спільнотам, дітям тощо.
Фокус підтримки буде зосереджений на вирішенні питань, пов'язаних із гендерно зумовленим насильством, захистом прав людини, підтримкою ВПО та етнічних меншин, а також на наданні психосоціальної підтримки та інших видів гуманітарної допомоги постраждалим від війни.
Ініціативи можуть стосуватися реагування на потреби цільової аудиторії організації, підтримки наявних та/або розвитку нових послуг та активностей, важливих для цільової аудиторії та місцевої громади.
Заявники
До участі в конкурсі запрошуємо ОГС, а саме: благодійні організації (непідприємницькі товариства, установи, фонди тощо), громадські об'єднання (громадські організації, громадські спілки), які зареєстровані як юридичні особи в Україні та мають статус неприбуткової організації.
Гранти не можуть бути видані організаціям, які на момент підписання грантової угоди зареєстровані (мають юридичну адресу) на території, визначеній як тимчасово окупована (у переліку населених пунктів, на територіях яких органи державної влади України тимчасово не здійснюють своїх повноважень, а також населених пунктів, що розташовані на лінії розмежування).
Умови підтримки:
Лот 1: Гранти від 400 000 до 500 000 гривень для ОГС, які мають попередній досвід у реалізації подібних проєктів та необхідний фаховий потенціал. У межах лоту-1 планується підтримати орієнтовно п’ять проєктів.
Лот 2: Гранти розміром від 1 000 000 до 1 500 000 гривень для ОГС, які мають попередній досвід у реалізації подібних проєктів та необхідний фаховий потенціал. У межах лоту-2 планується підтримати орієнтовно 10 проєктів.
Лот 3: Гранти розміром від 3 500 000 до 4 000 000 гривень для ОГС, які мають попередній досвід у реалізації подібних проєктів та необхідний фаховий потенціал. У межах лоту-3 планується підтримати орієнтовно 10 проєктів.
Кінцева кількість підтриманих проєктів та розподіл за лотами залежатиме від якості та релевантності наданих пропозицій та їх бюджетів.