04.12.2019 року Урядом внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 року№ 309 (далі – Порядок).
Новим Порядком розширено коло осіб, які можуть скористатись реабілітацією та визначено механізм використання коштів державного бюджету за програмою “Реабілітація дітей з інвалідністю” для здійснення реабілітаційних заходів для дітей зінвалідністю всіх нозологій в реабілітаційних установах відповідно до індивідуальних програм реабілітації.
Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає до департаменту соціальної політики заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи у довільній формі із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу разом з копіями:
- паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
- індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;
- виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о).
Департамент соціальної політики проводить роботу щодо забезпечення дитини реабілітаційними заходами, інформує законних представників дитини про реабілітаційні установи, укладає договори, відшкодовує вартість реабілітаційних заходів, складає акти виконаних робіт, із зазначенням фактично перерахованих коштів, строків перебування дитини в реабілітаційній установі.
Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації, в якій зазначаються обсяг і строки проведення таких заходів.
Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня - 16 тис. гривень, III ступеня - 25 тис. гривень.
Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I, II, III ступеня, збільшується на 50 відсотків для кожного ступеня.
Реабілітаційні заходи можуть надаватися як у стаціонарі, так і амбулаторно.
Перелік реабілітаційних установ формується Фондом соціального захисту інвалідів та оприлюднюється на офіційних веб-сайтах Мінсоцполітики, Фонду, місцевих та регіональних органів.
Для отримання більш детальної інформації можна звертатись до департаменту соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради (вул.Грушевського, 29, кабінет 9, телефон 552190).