Постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200 „ Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях санаторно-курортним лікуванням” (із змінами) затверджено порядок забезпечення учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності санаторно-курортним лікуванням у закладах, розміщених на території України.
Безкоштовними послугами із санаторно-курортного лікування можуть скористатись особи, яким встановлено один з таких статусів:
- особа з інвалідністю внаслідок війни;
- учасник бойових дій;
- учасник війни;
- постраждалий учасник Революції Гідності.
Учасники антитерористичної операції (особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники бойових дій, учасники війни) забезпечуються санаторно-курортним лікуванням згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості не частіше, ніж один раз на рік, відповідно до бюджетної програми КПКВК 1501040 „Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях”.
Термін проходження санаторно-курортного лікування у санаторно-курортних закладах становить 18 днів. Для осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку становить 35 днів.
Зазначені категорії осіб мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю лікування. Органами соціального захисту населення за місцем реєстрації укладається тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги.
При цьому гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування визначається щороку Мінсоцполітики за погодженням з Мінфіном.
Особам з інвалідністю внаслідок війни, які отримали санаторно-курортні путівки відповідно до цього Порядку, виплачується компенсація вартості проїзду до санаторно-курортного закладу та назад транспортом загального користування (залізничним та автомобільним) згідно з поданими проїзними квитками. У разі проїзду залізничним транспортом відшкодовується вартість квитка у плацкартному вагоні.
Дія цього Порядку не поширюється на військовослужбовців, в тому числі тих, які перебувають на військовій службі за контрактом; працівників Збройних Сил України; осіб рядового і начальницького складу, працівників органів внутрішніх справ; військовослужбовців Національної гвардії України; осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ; військовослужбовців Національної гвардії України, які звільнені за віком, хворобою чи вислугою років, та які отримують пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; співробітників-військовослужбовців СБУ; курсантів вищих військових навчальних закладів; осіб з інвалідністю, на яких поширюється дія Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Військовослужбовці та працівники вищевказаних державних органів та відомств забезпечуються путівками на санаторно-курортне лікування у санаторно-курортних закладах відомчого підпорядкування за місцем проходження служби відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2011 року № 446 «Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей».
- медична довідка закладу охорони здоров'я форми 070/о про необхідність санаторно-курортного лікування;
- паспорт;
- картка платника податку;
- пільгове посвідчення;
- довідка МСЕК про встановлення групи інвалідності (за наявності);
- військовий квиток (за наявності);
- довідка про безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в антитерористичній операції.