Отримання публічної інформації в сучасних умовах
Для забезпечення прозорості та відкритості діяльності податкових органів, створення можливості реалізації права на доступ до публічної інформації, ДПІ у м. Івано-Франківську систематично опубліковує та поновлює інформацію про свою діяльність в офіційних друкованих виданнях, на офіційному веб-сайті ГУ ДФС в Івано-Франківській області, інформаційних стендах інспекції тощо.
Форма запиту на отримання публічної інформації що знаходиться у володінні ДФС України, затверджена наказом від 04.05.2018 р. №468 «Про затвердження Порядку організації роботи та взаємодії між структурними підрозділами органів Державної фіскальної служби при складанні, поданні та опрацюванні запитів на отримання публічної інформації» та розміщена на тематичних інформаційних стендах на 1 поверсі ДПІ у м. Івано-Франківську. Там же розміщені адреси електронної скриньки, поштової адреси та номери телефонів посадових осіб.
В залі №3 Центру обслуговування платників функціонує спеціальне місце для роботи запитувача з документами, та отримання інформації на усний запит.
Направлення документів на електронну пошту, копії документів на вимогу запитувача (10 перших сторінок документа) робляться безкоштовно.
Працівники ДПІ у м. Івано-Франківську і надалі робитимуть все щоб якість надання інформаційних послуг зростала та відбувалася в комфортних та зручних для громадян умовах.
З 2 липня 2018 р. почали діяти нові рахунки для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів. Тож, якщо податок чи збір був випадково перерахований на старий рахунок, він не втрачається і не потребує додаткових зусиль на переадресацію, а зараховується відповідно до визначених призначень та у відповідності до бюджетного законодавства.
Проте все ж таки радимо платникам бути уважнішими при перерахуванні бюджетних платежів і використовувати для цього саме нові рахунки. Ознайомитись з ними можна на суб-сайті Головного управління ДФС у Івано-Франківській області у розділі «Бюджетні рахунки».
Крім того, звертаємо увагу, що рахунки для сплати ЄСВ з 2 липня 2018 р. не змінилися.
Перехід на спрощену систему суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Кодексу, може здійснити один раз протягом календарного року.
Отже, якщо суб’єкт господарювання в поточному році вже перебуває на спрощеній системі, після переходу за власною ініціативою, наприклад, з 01.07.2018 року на загальну систему оподаткування, він не має права повернутись у цьому ж році на спрощену систему, оскільки вже скористався своїм правом на її застосування.
Разом з цим, суб’єкт господарювання може перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності з 01 січня 2019 року, за умови відповідності вимогам, встановленим п. 291.4 ст. 291 Податкового Кодексу.
Зазначена норма передбачена пп. 298.1.4 ст. 298 Податкового кодексу.
ДПІ у м. Івано-Франківську доводить до відома платників, що 10.07.2018 ДФС України оприлюднила довідники податкових пільг станом на 04.07.2018, а саме:
►№ 89/1 – Довідник, що є втратами доходів бюджету;
► № 89/2 – Довідник інших податкових пільг.
У довідниках надано перелік пільг із податку на прибуток, плати за землю, ПДВ, акцизного податку, податку на нерухоме майно, місцевих податків та зборів, державного мита, а також початок та кінець дії пільг.
Довідники розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:https://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/54005.html
Нагадуємо, у разі якщо фізична особа — підприємець — платник єдиного податку не сплачує (не перераховує) авансові внески єдиного податку у порядку та строки, визначені Податковим кодексом України, такий платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 50 % ставки єдиного податку, обраної платником єдиного податку.
Після закінчення встановлених Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Відповідно до пп. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 Кодексу при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного платником податків, пеня нараховується після закінчення 90 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання.
На суму грошового зобов’язання, визначеного цим підпунктом (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100 % річних облікової ставки Нацбанку України, чинної на кожний такий день.
Фахівці ДПІ у м. Івано-Франківську повідомляють, що фізичні особи (громадяни) несуть відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання. Якщо ж платники податків протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення не сплачують узгоджену суму грошового зобов’язання з плати за землю, то вони притягуються довідповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 10 % погашеної суми податкового боргу;
- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 20 % погашеної суми податкового боргу.
Водночас на суму податкового зобов’язання з плати за землю, не сплаченого протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, нараховується пеня у порядку, визначеному ст. 129 Податкового кодексу.