03.05.2018 року відбувся „День Пенсійного фонду” зі студентами 3-4 курсів спеціальностей “Фінанси” та “Економіка”, викладачами Івано-Франківського навчально-наукового інституту менеджменту ТНЕУ (заступником директора доцентом Козин Ларисою, доцентом кафедри міжнародної економіки, менеджменту і маркетингу Свірським Володимиром , доцентом кафедри обліку та фінансів Дмитришин Мартою). На даному заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме начальник відділу прийому громадян Кучірка Світлана, завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету Шпіляревич Галина та спеціалісти сектору забезпечення наповнення бюджету.
На вище вказаному заході висвітлювалося питання щодо легалізації заробітної плати як пріорітетного завдання Пенсійного фонду України та змін в пенсійному законодавстві.
Шпіляревич Галина сказала : „Легалізація заробітної плати залишається одним із найактуальніших питань сьогодення. ЗУ „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання. Відповідно до нині діючого пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду”.
Кучірка Світлана ознайомила присутніх з новими змінами Закону „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” і зупинилась на основних його пріоритетах :
1) Осучаснення пенсій із застосуванням показника середньої зарплати в Україні – 3764,40 грн. (за попередніх три роки 2014-2016 р.р.);
2) Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу:
- з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року – не менше 25 років, а надалі необхідний стаж збільшується щороку на 1 рік і відповідно,
- починаючи з 1 січня 2028 року необхідний стаж складатиме не менше 35 років.
При цьому зберігається вік виходу на пенсію, започаткований реформою 2011 року, при досягненні якого жінки 1961 року народження і старші можуть реалізувати право на пенсію за наявності необхідного страхового стажу до досягнення 60 років,
У разі відсутності, починаючи з 1 січня 2018 року, страхового стажу, передбаченого частиною першою статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (від 25 до 35 років в залежності від часу виходу на пенсію), особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 63 роки.
У разі відсутності, зазначеного вище страхового стажу, особи матимуть право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 65 років за наявності страхового стажу не менше 15 років.
В період з 1 січня 2018 року особам, які досягли пенсійного віку та не набули страхового стажу, передбаченого нормами статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за умови наявності у них не менше 15 років страхового стажу, матимуть змогу призначити тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату. Зазначена тимчасова державна соціальна допомога призначатиметься органами соціального захисту населення і виплачуватиметься до досягнення такими особами віку, з якого вони набувають право на призначення пенсії. Вказана допомога призначатиметься з урахуванням майнового стану та середньомісячного сукупного доходу особи в порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України № 1098 від 27.12.2017 р.
Основна мета заходу - виховання у людей негативного ставлення до тіньової зайнятості та інформування з перевагами офіційного працевлаштування. Присутні дізналися про можливості отримання послуг дистанційно з допомогою сторінок в соціальних мережах та електронного сервісу Пенсійного фонду України та за телефонами «гарячих» ліній управління. Всім бажаючим роздали буклети–агітки з реквізитами газети «Пенсійний кур’єр».