Управління праці Івано-Франківської міської ради повідомляє:
23 лютого 2018 року під головуванням заступника міського голови Богдана Білика відбулось засідання міської комісії з легалізації заробітної плати та зайнятості населення. Матеріали на засідання підготовлені управлінням праці (Н.Дмитраш).
В роботі комісії взяли участь керівники та спеціалісти управління праці, Головного управління ДФС в області, управління ПФУ, департаменту соціальної політики, управління економічного та інтеграційного розвитку, фінансового управління, міської філії обласного центру зайнятості.
З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо дотримання у своїй діяльності вимог трудового законодавства на засідання були запрошені суб’єкти господарювання, у яких середня заробітна плата найманих працівників у жовтні, листопаді та грудні 2017р. була нижчою законодавчо встановленого мінімуму.
Як зазначив заступник міського голови Богдан Білик, питання детінізації та легалізації заробітної плати, на жаль, не втрачає своєї актуальності, адже від розміру отриманої зарплати залежить рівень соціального захисту людини. Багато хто веде розмови про справедливі зарплати та пенсії, виплачуючи при цьому працівникам зарплату в “конвертах”. Це негативно впливає на соціально-економічний розвиток міста, адже “тіньова” зайнятість призводить до ненадходження податків до місцевого бюджету, які б допомагали місту розвиватись і підтримувати реалізацію програм соціально-економічного розвитку, програм охорони здоров’я, освіти, культури, соціального захисту.
Як зазначалось на засіданні, переважна більшість суб’єктів господарювання нараховують заробітну плату працівникам на рівні законодавчо встановленого мінімуму. Але є значна кількість СГД, які офіційно декларують зарплати менше мінімальної, мотивуючи це неповною зайнятістю. Такі наймані працівники повинні знати, що в майбутньому не зможуть одержати високу пенсію навіть при наявності значного трудового стажу.
Тому завжди варто пам'ятати: щоб змусити свого роботодавця платити гідну офіційну заробітну плату, необхідно зайняти чітку позицію і наполягати на виплаті заробітної плати з дотриманням вимог чинного законодавства.
Присутніх роботодавців проінформовано про те, що КМУ прийнято постанову від 18.12.2017 р. № 1104 “Про затвердження переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України “Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, яка набуває чинності з дня опублікування та діє до 31 грудня 2018р. включно. Дану постанову 23 лютого 2018 року опубліковано в “Урядовому кур’єрі” № 38/2018. Відповідно до зазначеної постанови на органи Держпраці дія мораторію не поширюється.