Відповідно до роботи Департаменту освіти та науки 15.02.2018р. на базі Івано-Франківської СШ №1 проведено педагогічну майстерню на тему «Організація вартової служби» для учителів предмета «Захист Вітчизни».
Метою навчальних занять було ознайомити вчителів із нормативно-правовою базою та керівними документами при поданні школярам даної теми на уроках «Захисту Вітчизни».
Відкриваючи педагогічну майстерню, директор школи Любов Мурга ознайомила присутніх із історією та специфікою роботи школи, досягненнями учнів та вчителів, поділилась власним досвідом управлінської діяльності.
Слід зазначити, що дирекція школи значну увагу приділяє військово-патріотичному вихованню учнів, уміло зацікавлює вчителя до активного залучення учнів до позакласної та гурткової роботи з предмета, стимулює його роботу.
Упродовж останніх років дирекція школи власними силами зміцнила матеріально-технічну базу для вивчення предмета «Захист Вітчизни»: придбано нову навчальну зброю, прилади дозиметричного контролю, навчальні схеми та плакати, обладнано окремий кабінет для вивчення предмета «Захист Вітчизни» та відкрито шкільний тир, тощо.
Учитель предмета «Захист Вітчизни» цієї школи полковник Сергій Корнелійович Хамчук на базі 11-Б класу провів відкрите навчальне заняття по темі «Організація вартової служби» та підготував колегам у подарунок методичний посібник для проведення занять з цієї теми».
Головний спеціаліст Департаменту освіти та науки І.Валько у своєму виступі відзначив, що цінність заняття полягає в тому, що вчителі мають змогу ознайомитись з передовим педагогічним досвідом колег, запозичити ряд елементів з проведення навчальних занять. Він уточнив основні завдання з вивчення предмета та цивільного захисту у 2018 році, довів орієнтовний перелік проведення змагань, конкурсів з предмета. Ігор Богданович наголосив, що з 01.09.2018 року запроваджується нова редакція програми «Захисту Вітчизни», а також ознайомив присутніх з інформацією міськвійськомату про юнаків 2001 року народження, які не завершили проходження медкомісії чи не пройшли приписку до дільниці міськвійськомату і попросив учителів тримати на постійному контролі питання завершення приписки юнаків 2001 року народження.
Ярослав Іванович Вацеба, голова міського методоб’єднання вчителів, уточнив кількість школярів, які весною братимуть участь в навчальних стрільбах з АК та довів орієнтовні терміни їх проведення.
Підводячи підсумки заняття, присутні відзначили зразкову підготовку до проведення педагогічної майстерні, високий рівень засвоєння учнями навчального матеріалу з предмета та уміле їх практичне застосування. Вони попросили ініціювати доцільність перенесення навчальних стрільб учнів 11-х класів з березня на травень 2018 року.
Дирекція Департаменту освіти та науки висловлює щиру вдячність директору школи Л.Мурзі та вчителю С.Хамчуку за високий рівень підготовки та проведення педагогічної майстерні з предмета «Захист Вітчизни».