Міністерство аграрної політики та продовольства України підтримало ініціативу Держрибагентства щодо проекту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення правил рибальства та ведення робіт на землях водного фонду».
Основними завданнями і цілями даного законопроекту є посилення відповідальності за порушення правил рибальства, ведення робіт на землях водного фонду. Як наслідок, документ має зменшитися незаконний вилов риби та інших водних біоресурсів.
«Відповідальність та штрафи за порушення правил рибальства треба підвищити. Ті, що існують зараз, не стимулюють рибалок дотримуватися законодавства», – зазначив Голова Держрибагентства Ярослав Бєлов.
Пропонується внести зміни до статті 249 Кримінального кодексу України, статей 85, 86-1, 87, 91-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, статті 39 ЗУ «Про тваринний світ», статті 22 ЗУ «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів». Ці зміни дозволять посилити покарання за порушення громадянами та посадовими особами правил рибальства, а саме: порушення правил використання об’єктів тваринного світу, порушення правил рибальства; експлуатацію на водних об’єктах водозабірних споруд, не забезпечених рибозахисним обладнанням; порушення вимог щодо охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин; перевищення лімітів та нормативів використання природних ресурсів, перевищення затверджених лімітів (квот) та нормативів використання водних біоресурсів.
Також законопроект уточнює повноваження органів та осіб, які здійснюють державний нагляд у сфері охорони, раціонального використання і відтворення водних біоресурсів, що дозволить здійснювати рибоохоронні заходи на більш високому рівні.
У діючому Законі відсутні чітко визначені критерії «грубих порушень», що дозволяє майже всі діяння кваліфікувати як адміністративні правопорушення. Проектом документу вводяться такі поняття як «повторне грубе порушення», уточнюються поняття «грубе порушення правил рибальства» та «істотна шкода».
Далі документ буде направлено в Кабмін для погодження та реєстрації, відповідно до регламенту, у Верховній Раді України.