В 2017 році Івано-Франківцями сплачено до місцевого бюджету 1 мільярд 334,9 мільйони гривень. Про це проінформувала перший заступник начальника ДПІ у м. Івано-Франківську Олександра Михайловська.
Такий показник був забезпечений за рахунок проведення роз’яснювальної роботи податківців серед платників щодо легалізації заробітної плати. Адже не є таємницею, що основу місцевих бюджетів становить податок на доходи фізичних осіб.
За словами посадовиці, кожна зарплата – це окремо виконаний або не виконаний дохід до міського бюджету, а надходження ПДФО – це у першу чергу легально виплачена заробітна плата.
Так, за підсумками року до місцевих бюджетів надійшло податку на доходи фізичних осіб 918,5млн. грн. та податку на майно 132,8 млн. грн.
Замикає трійку бюджетоформуючих платежів єдиний податок, який поповнив скарбницю на 171,6 млн. грн.
Як повідомила Олександра Богданівна, “проведення інформаційно-роз’яснювальних кампаній для платників не поступається заходам контрольно-перевірочної роботи, а в період реформ і змін в законодавстві, перші є економічно раціональними для всіх”.
Відповідно до п. 2 розд. ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами та доповненнями, фізичні особи - підприємці (ФОП), у тому числі ФОП платники єдиного податку, без використання праці найманих працівників, формують та подають звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.
Звітним періодом є календарний рік.
Таким чином, граничним терміном подання Звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску за себе фізичними особами - підприємцями за 2017 рік є 9 лютого 2018 року.
З 01.01.2017 року вступила в дію норма, передбачена підпунктом 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Кодексу, згідно з якою фізична особа - платник податку має право включити до податкової знижки фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.
Таким чином, з 01.01.2018 р. скасовано обмеження щодо суми коштів сплачених за навчання та обмеження щодо навчального періоду, за який здійснено таку сплату, а враховуватимуться фактично понесені платником податку витрати. При цьому загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Кодексу (п.п. 166.4.2 п. 166.4 ст. 166 Кодексу).
Крім цього, за результатами 2017 року платник податку може скористатись правом на отримання податкової знижки, пов'язаної з навчанням члена сім'ї першого ступеня споріднення, незалежно від того одержує чи ні такий член сім'ї заробітну плату.