Надходження до місцевого бюджету перевищили мільярд гривень
За повідомленням першого заступника начальника ДПІ у м. Івано-Франківську Михайловської Олександри Богданівни за січень-жовтень п.р. до місцевого бюджету поступило понад 1 мільярд гривень.
Основним джерелом наповнення місцевого бюджету і надалі залишається податок на доходи фізичних осіб. Його обсяг становить 743 мільйони гривень - питома вага в загальних надходженнях становить 68 відс. У порівнянні з відповідним періодом минулого року сплата податку збільшилась на 238 млн. грн.
Крім того, з початку року місцева громада отримала в своє розпорядження 113 млн. грн. з податку на майно та 140,4 млн. грн. єдиного податку. У порівнянні з відповідним періодом минулого року сплата податку збільшилась на 22 млн.грн. та 44,5 млн. грн. кожен відповідно.
Олександра Богданівна підкреслила, що фінансовою основою місцевого самоврядування є наповнення місцевого бюджету.
Відповідно із п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкові декларації, крім випадків, передбачених ПКУ, подаються за базовий звітний період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.
Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 49.20 ст. 49 ПКУ).
Платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених ПКУ (п. 57.1 ст. 57 ПКУ).
Отже, граничними термінами подання податкових декларацій за ІІІ квартал 2017 року є 9 листопада та сплати податкових зобов’язань - 17 листопада 2017 року.
Доводимо до відома платників, що об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі його частка (п.п.266.2.1 п.266.2 ст.266 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ)).
Базою оподаткування вищевказаним податком є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі його часток відповідно до п.п.266.3.1 п.266.3 ст.266 ПКУ.
База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності (п.п.266.3.2 п.266.3 ст.266 ПКУ).
Згідно із п.п.«г'» п.п.266.2.2 п.266.2 ст.266 ПКУ не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, зокрема, житлова нерухомість непридатна для проживання, у тому числі у зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом.
Тобто, якщо об’єкт житлової нерухомості визнано згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади аварійним, то такий об’єкт не оподатковується податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Це передбачено положеннями Закону України від 06.07.1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265) термін «технічно складні побутові товари, які підлягають гарантійному ремонту» - це непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, устаткування та інші), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами і на які встановлено гарантійний термін.
Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО містить вісім груп товарів:
1) «Вироби із чорних металів»;
2) «Реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої, їх частини»;
3) «Електричні машини, обладнання та їх частини, апаратура для запису або відтворення звуку, телевізійна апаратура для запису та відтворення зображення і звуку, їх частини та приладдя»;
4) «Засоби наземного транспорту, крім залізничного або трамвайного рухомого складу, їх частини та обладнання»;
5) «Прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні, медичні або хірургічні, їх частини та приладдя»;
6) «Годинники всіх видів та їх частини»;
7) «Музичні інструменти, їх частини та приладдя»;
8) «Іграшки, ігри та спортивний інвентар, їх частини та приладдя».
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську