До ДПІ у м. Івано-Франківську вкотре завітали студенти
Проведення днів відкритих дверей у міській податковій інспекції стала доброю традицією, адже такі заходи сприяють податковій освіченості молоді, та вихованню майбутніх сумлінних платників податків.
Так, 12 жовтня податківці радо зустрічали студентів IV курсу юридичного та економічного факультетів Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького, а вже 27 жовтня до податкової інспекції завітали студенти - фінансисти III курсу Івано-Франківського фінансово-комерційного кооперативного коледжу імені С. Граната.
Молодих людей зацікавив, Центр обслуговування платників податків, в якому надається весь набір сучасних сервісних послуг.
Заступник начальника відділу організації роботи ЦОП та надання адміністративних послуг Наталія Гуменюк розповіла, про переваги створення центру та способи швидкого отримання для платників необхідної у їх діяльності інформації. Повідомила, що на сьогодні з початку року працівниками центру надано близько 25 тисяч безкоштовних адміністративних послух.
Студенти отримали можливість спостерігати за роботою працівників інспекції, задавати запитання, що їх цікавили в ході екскурсії.
На згадку про зустріч податківці побажали юним фінансистам успіхів у здобутті освіти та висловили сподівання, що вони обов’язково стануть сумлінними платниками податків, а з часом і колегами.
ДПІ у м. Івано-Франківську нагадує, що відповідно до частини 12 ст. 9 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
За наявності у платника ЄСВ одночасно із зобов’язаннями із сплати ЄСВ зобов’язань із сплати податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами зобов’язання із сплати ЄСВ виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу).
Відповідно до ст.187 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) на дату виникнення податкових зобов’язань платник ПДВ зобов’язаний скласти податкову накладну (далі – ПН) на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, або на попередню оплату.
Згідно із п.201.10 ст.201 ПКУ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник ПДВ – продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни не тільки скласти ПН, а й зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) та надати покупцю за його вимогою.
ПН, складена та зареєстрована в ЄРПН платником ПДВ, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Підтвердженням продавцю про прийняття його ПН та/або розрахунку коригування (далі – РК) до ЄРПН є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Відсутність факту реєстрації платником ПДВ – продавцем товарів/послуг ПН в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми ПДВ, вказаної в ПН, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.
Отже, факт зупинення реєстрації ПН/РК у ЄРПН не спростовує здійснення платником ПДВ господарських операцій і відповідно дати виникнення першої події (постачання товарів/послуг або отримання коштів), що підтверджується первинними документами, на підставі яких складається ПН/РК, тому коригування податкової та бухгалтерської звітності платником ПДВ – продавцем не проводиться.
Відповідно до п.50.1 ст.50 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) та п.2 розд. І Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21 зі змінами та доповненнями, у разі, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст.102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст.50 ПКУ), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Оскільки спеціальних правил щодо виправлення помилок в уточнюючому розрахунку ПКУ не встановлено, отже, виправлення помилок, що допущені при заповненні уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість, здійснюється виключно шляхом подання нового уточнюючого розрахунку. з урахуванням показників попереднього уточнюючого розрахунку.
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську