Головне управління статистики інформує. За січень–вересень 2017р. підприємствами добувної промисловості та розроблення кар'єрів порівняно з аналогічним періодом попереднього року збільшено добування гальки та гравію, що використовуються як наповнювачі бетону, для дорожнього покриття та подібних цілей, на 38,5%.
У переробній промисловості підприємствами з виробництва харчових продуктів та напоїв збільшено випуск м’яса свиней замороженого у 5,3 раза, виробів здобних – на 22,7%. Разом з цим зменшено випуск хліба та виробів хлібобулочних нетривалого зберігання на 2,4%, печива солодкого і вафель, м’яса великої рогатої худоби замороженого, кормів готових для тварин, що утримують на фермах, виробів кондитерських цукрових, що не містять какао, плавленого сиру – на 11,8–15,6%, напоїв безалкогольних – на 20%, борошна – на 27,4%, соусів і продуктів для приготування соусів – на 31,7%, шоколаду та готових харчових продуктів, що містять какао, – у 2,1 раза, маргарину і жирів харчових подібних – у 4,5 раза.
Підприємствами текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів у січні–вересні 2017р. збільшено випуск пальт, дощовиків, півпальт, накидок, плащів, анораків, чоловічих та хлопчачих, у 1,5 раза, жакетів та блейзерів (крім трикотажних), жіночих та дівчачих, – на 14,3%. Випуск пальт та плащів, жіночих та дівчачих, зменшено у 1,9 раза.
У виготовленні виробів з деревини, паперу, поліграфічній діяльності спостерігалося збільшення виробництва шпону, листів для фанери клеєної на 21,3%, конвертів та листівок поштових – на 0,4%. При цьому зменшено випуск етикеток з паперу чи картону у 7,2 раза, проспектів, плакатів та іншої рекламної продукції, віддрукованої, – на 35,7%, вікон, дверей балконних та їх рам, з деревини, – на 34,9%, деревини уздовж розпиляної чи розколотої, розділеної на частини чи лущеної, завтовшки більше 6 мм – на 15,8%, журналів реєстраційних, книг бухгалтерських, швидкозшивачів, формулярів і бланків, виробів канцелярських інших, з паперу чи картону, виробів столярних та конструкцій будівельних, з деревини, брусків, планок та фриз для паркетного або дерев’яного покриття підлоги, профільованих, незібраних, з деревини листяних порід, – на 6,7–8,9%, дверей та їх коробок та порогів, з деревини – на 3,1%.
У виробництві хімічних речовин і хімічної продукції у січні–вересні 2017р. проти відповідного періоду попереднього року збільшено виробництво засобів для гоління, дезодорантів для тіла та антиперспірантів, засобів для прийняття ванн, засобів парфумних, косметичних та туалетних на 3,8% при зменшенні виробництва шампунів у 4 рази, засобів мийних та засобів для чищення – на 19,1%.
Збільшено виробництво основних видів гумових та пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції: блоків та цегли з цементу, бетону або каменю штучного для будівництва на 46,8%, елементів конструкцій збірних для будівництва з цементу, бетону або каменю штучного – на 3,7%, цегли невогнетривкої керамічної будівельної та посуду столового кухонного, з пластмас, – відповідно на 0,7%, і 0,6%. Водночас, зменшено випуск розчинів бетонних, готових для використання, на 22,4%, вікон та їх рам, дверей та їх коробок і порогів, з пластмас, – на 13%.
У металургійному виробництві та виробництві готових металевих виробів збільшено виробництво конструкцій збірних будівельних з чавуну чи сталі на 43,2%, виробів кованих або штампованих, без подальшої обробки, з металів чорних, – на 41,7%.
Серед продукції машинобудування зросло виробництво термостатів, маностатів (стабілізаторів тиску) на 4,4%, верстатів для оброблення деревини – на 6,9%, схем електронних інтегральних, комплектів ізольованих проводів для свічок запалювання для двигунів та комплектів проводів інших для засобів транспортних, апаратури електричної для комутації або захисту електричних схем на напругу більше 1000В – у 1,6–1,9 раза. Водночас зменшено виробництво електроприладів для обігрівання приміщень та обігрівання ґрунту у 11,1 раза, люстр та інших світильників електричних стельових та настінних – у 2,5 раза, трансформаторів електричних – на 33,3%, приладів для контролю інших фізичних характеристик – на 13,4%.