ДПІ у м. Івано-Франківську повідомляє, що порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого майна визначено статтею 172 ПКУ.
Згідно з п. 172.1 ПКУ дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного Кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.
Умова щодо перебування майна, зазначеного п. 172.1 ПКУ, у власності платника податку понад три роки не розповсюджується виключно на майно, отримане таким платником у спадщину.
Тобтодохід від продажу платником податку - фізособою нерухомого майна, отриманого як дарунок, оподатковується ПДФО на загальних підставах.
Нове про ЄСВ
Законом № 2148 внесено зміни, зокрема, і до Закону про ЄСВ.
У переліку платників єдиного внеску з'явилась нова категорія — члени фермерського господарства. При цьому вони будуть платниками якщо не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах. Раніше зазначена категорія осіб сплачувала єдиний внесок на добровільних засадах шляхом укладення договору добровільного страхування.
Фізичні особи — підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, члени фермерського господарства звільнятимуться від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону про пенсійне страхування, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
Платниками, віднесеними до першої групи платників єдиного податку, визначених у пп. 1 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу, єдиний внесок сплачуватиметься у розмірі не менше мінімального страхового внеску. Тобто норму щодо права на сплату 0,5 мінімального страхового внеску скасовано. Відповідно періоди здійснення підприємницької діяльності «єдинників» першої групи зараховуватимуться до страхового стажу, як і у решти підприємців, у повному розмірі.
Звертаємо увагу, що усі запроваджені змінами норми щодо ЄСВ наберуть чинності з 01.01.2018 р.
Хто може стати “Нульовиком”
Нульова ставка податку на прибуток може бути застосована платниками податків, у яких дохід за останній річний звітний період не перевищує 3 млн грн і розмір нарахованої за кожен місяць звітного періоду заробітної плати (доходу) кожному з працівників, які перебувають з такими платниками у трудових відносинах, є не менше ніж дві мінімальні заробітні плати.
Також платники податків, які мають намір скористатися податковими канікулами, крім вищезазначених умов повинні обов'язково відповідати одному з таких критеріїв:
- утворені після 01.01.2017 р.;
- діючі суб'єкти господарювання, у яких протягом трьох послідовних попередніх років (чи протягом усіх попередніх періодів, якщо з моменту їх утворення пройшло менше трьох років) щорічний обсяг доходів задекларований в сумі, що не перевищує З млн. грн. і середньооблікова чисельність працівників протягом цього періоду становила від 5 до 20 чоловік;
- були зареєстровані платниками єдиного податку в період до 01.01.2017 р. і обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній календарний рік становив не більше 3 млн. грн. та середньооблікова чисельність працівників становила від 5 до 50 чоловік (пп. 44 підрозділу 4 Податкового кодексу).
Слід зауважити, що навіть за умови відповідності всім вищезазначеним критеріям не кожне підприємство може застосовувати ставку податку 0 %.
Підпунктом 44 підрозділу 4 Податкового кодексу визначено, що право на пільгу не поширюється на суб’єктів господарювання, які утворені після 01.01.2017 року шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), приватизації та корпоратизації.
Види діяльності, на які встановлено обмеження щодо застосування нульової ставки: діяльність у сфері розваг, визначена в пп. 14.1.46 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу; виробництво, оптовий продаж, експорт, імпорт підакцизних товарів; виробництво, оптовий та роздрібний продаж пально-мастильних матеріалів; видобуток, серійне виробництво та виготовлення дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення; фінансова, страхова, а також діяльність з обміну валют; видобуток та реалізація корисних копалин загальнодержавного значення; операції з нерухомим майном; поштова та кур'єрська діяльність; діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату; діяльність з надання послуг у сфері телебачення та радіомовлення відповідно до Закону № 3759; охоронна діяльність; зовнішньоекономічна діяльність (крім діяльності у сфері інформатизації); виробництво продукції з давальницької сировини; оптова торгівля і посередництво в оптовій торгівлі; діяльність у сфері виробництва та розподілення електроенергії, газу та води; діяльність у сферах права та бухгалтерського обліку; діяльність у сфері інжинірингу.
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську