Зовнішня торгівля області товарамиусічні–травні 2017 року
Головне управління статистики інформує. Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у січні–травні 2017р. становили 231,4 млн.дол. США, імпорту – 193,4 млн.дол. США. Проти січня–травня 2016р. обсяги експорту збільшилися на 14,2%, імпорту – на 22,8%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 38 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,20.
Cеред регіонів України за обсягами експорту товарів область посіла 17 місце, імпорту – 13 місце, за індексом експорту товарів – 20 місце, імпорту – 13 місце.
Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти з 94 країн світу.
Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Нідерландів, Іспанії, Польщі, Чехії, Туреччини, Італії, Німеччини.
Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 155 млн.дол. США або 67% від загальнообласного обсягу та збільшився у порівнянні до січня–травня 2016р. на 12,2%.
У товарній структурі експорту області провідну позицію займали продукти рослинного походження, механічні та електричні машини, деревина та вироби з деревини.
В обсягах імпорту вагомими були надходження з Німеччини, Румунії, Польщі, Російської Федерації, Італії, Китаю, Угорщини, Чехії.
Імпорт товарів з країн ЄС становив 148,6 млн.дол. США або 76,8% від загальнообласного обсягу імпорту та збільшився проти січня–травня 2016р. на 24,2%.
Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги механічних та електричних машин, полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості. Значними були і обсяги імпорту маси з деревини або інших волокнистих целюлозних матеріалів, текстильних матеріалів та текстильних виробів, засобів наземного транспорту, крім залізничного, недорогоцінних металів та виробів з них.
Частка Івано-Франківщини в загальнодержавному виробництві
окремих видів промислової продукції
Головне управління статистики інформує. У 2016р. питома вага Івано-Франківщини у загальному обсязі реалізованої промислової продукції держави склала близько 2%, що відповідає 15 місцю серед регіонів України.
Зручне географічне розташування області, природно-ресурсні та історичні умови посприяли розвитку найбільш вагомих у промисловому комплексі підприємств переробної галузі (44,5% загальнообласного обсягу реалізованої у 2016р. промислової продукції) та з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (44,1%).
Пріоритетним напрямком розвитку переробної промисловості області є виготовлення виробів з деревини, виробництво паперу та поліграфічна діяльність. З виробництва окремих видів продукції область займає провідні місця на державному рівні. Так, питома вага області у виробництві деревини хвойних і листяних порід у вигляді погонажу, профільованого уздовж будь-якого з ребер чи площин, складає відповідно 26,7% та 12,7%, у виробництві шпону, листів для фанери клеєної та деревини іншої, уздовж розпиляної, розділеної на частини чи лущеної, завтовшки 6 мм і менше, плит деревноволокнистих оброблених і необроблених, плит деревностружкових та плит подібних з деревини, необроблених чи лише шліфованих – 18–51%,у виробництві деревини уздовж розпиляної чи розколотої, розділеної на частини чи лущеної, завтовшки більше 6мм, фанери клеєної, шпалер та виробів з паперу для покриття стін подібних – 7–8%.
Серед регіонів України Івано-Франківська область у 2016р. утримала лідерство з виробництва окремих видів хімічної продукції, зокрема, з виробництва смол карбамідних, тіокарбамідних, меламінових у первинних формах, речовин поверхнево-активних органічних, полімерів вінілхлориду у первинних формах (20–42% загальнодержавного обсягу).
Традиційно частка Івано-Франківщини переважає у загальнодержавних обсягах з виробництва предметів одягу, аксесуарів до одягу з хутра і складає майже 45%, головних уборів з фетру хутряного та вовняно-хутряного – понад 64%, шкіри з цілих шкур великої рогатої худоби – 38%.
Майже 18% видобутку нафти сирої, 27% – газу нафтового попутного, одержаного з нафтових родовищ, 6% виробництва електроенергії в країні забезпечують підприємства Івано-Франківської області.
Про надання субсидій населенню у січні–червні 2017 року
Головне управління статистики інформує. У січні–червні 2017р. за субсидіями длявідшкодування витрат на оплату житлово-комунальнихпослуг звернулось 193,1 тис. домогосподарств області (в 1,9 раза більше, ніж у відповідному періоді 2016р.), з них вперше – 15,7 тис. домогосподарств. Серед міст та районів області найбільше звернень надійшло від домогосподарств м.Івано-Франківська (29% від загальної кількості домогосподарств області, які звернулися за субсидіями), Косівського та Коломийського районів (10,7 % та 10,4% відповідно), найменше – від домогосподарств міст Болехова та Бурштина (0,1% та 0,2% відповідно), м.Калуша, Богородчанського, Верховинського, Рогатинського та Тисменицького районів (0,6% – 1%).
Упродовж січня–червня поточного року призначено субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг 158,3 тис. домогосподарств (на 37,9% більше, ніж за цей період торік), з них у міських поселеннях – 81 тис. домогосподарств, у сільській місцевості – 77,3 тис. Загальна сума субсидій, призначених домогосподарствам для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у січні–червні поточного року, становила 150,5 млн.грн (у відповідному періоді торік – 133,1 млн.грн), з неї у міських поселеннях – 58,8 млн.грн, у сільській місцевості – 91,7 млн.грн. Із загальної суми відшкодувань, призначених домогосподарствам області упродовж січня–червня поточного року, найбільші суми призначених субсидій припадають на домогосподарства м.Івано-Франківська (15,4% від загальної суми призначених субсидій), Коломийського (13,1%), Надвірнянського (9,7%), Косівського (7,5%) та Долинського (7%) районів.
Середній розмір призначеної субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у розрахунку на одне домогосподарство в області у червні 2017р. становив 159,7 грн проти 263,9 грн у червні 2016р. Найвищим цей показник був у Верховинському районі – 637,6 грн, значно вищим від середньообласного показника середній розмір субсидії даного виду був у м.Болехові, Рогатинському, Тисменицькому, Городенківському, Галицькому районах (в межах 406 – 250 грн); нижчим від середньообласного показника – у м.Яремче, Богородчанському, Коломийському, Рожнятівському та Тлумацькому районах (128 – 100 грн). Менше ста гривень призначено субсидії в середньому на одне домогосподарство у червні поточного року у Долинському, Калуському та Снятинському районах (84 –71 грн).
Упродовж січня–червня 2017р. 15,5 тис. домогосподарств (74,9% із числа тих, які звернулися) призначено субсидії готівкою на відшкодування витрат для придбання скрапленого газу та пічного побутового палива. Найбільше таких господарств у Косівському (22% від загальної кількості домогосподарств області, яким призначено субсидії такого виду), Надвірнянському (20,7%), Рожнятівському (15,4%), у решті районів та міст обласного значення – від 6,5% у Верховинському районі до 1,1% у м.Болехові.
Загальна сума субсидій готівкою, призначених домогосподарствам за січень–червень поточного року на відшкодування витрат для придбання скрапленого газу та пічного побутового палива, становила 40,5 млн.грн, з неї 39,7 млн.грн (98%) – для домогосподарств сільської місцевості. Більше половини (56,5%) загальної суми призначених коштів припадає на домогосподарства Косівського, Надвірнянського, Рожнятівського районів, менше, ніж по 1% – міст Бурштина та Болехова.
Середній розмір призначеної субсидії готівкою у розрахунку на одне домогосподарство у червні 2017р. становив 2803,4 грн проти 1805,4 грн у червні торік. Найвищим цей показник був для домогосподарств м. Коломиї (5320 грн); найнижчим – Долинського району (1501 грн). Вищим від середньообласного цей показник був для домогосподарств Галицького, Снятинського, Коломийського, Косівського, Рогатинського, Богородчанського, Тлумацького, Верховинського районів та м.Калуша (3270 – 2818 грн), нижчим – для домогосподарств Калуського (2329 грн), Надвірнянського (2704 грн) районів та м.Яремче (2634 грн).
Про промислове виробництво в м.Івано-Франківську
у січні–червні 2017 року
Головне управління статистики інформує. За січень–червень 2017р. підприємствами добувної промисловості та розроблення кар'єрів порівняно з аналогічним періодом попереднього року збільшено добування гальки та гравію, що використовуються як наповнювачі бетону, для дорожнього покриття та подібних цілей, в 1,7 раза.
У переробній промисловості підприємствами з виробництва харчових продуктів та напоїв збільшено випуск м’яса свиней замороженого у 5,3 раза, кормів готових для тварин, що утримують на фермах – в 1,7 раза, борошна – на 33,7%, виробів здобних – на 18,9%, м’яса великої рогатої худоби замороженого – на 3,9%. Разом з цим зменшено випуск хліба та виробів хлібобулочних нетривалого зберігання, плавленого сиру, виробів кондитерських цукрових, що не містять какао, на 2,2–8,8%, печива солодкого і вафель, соусів і продуктів для приготування соусів – відповідно на 16,3% і 29,5%, шоколаду та готових харчових продуктів, що містять какао, – у 3,2 раза, маргарину і жирів харчових подібних – у 8 разів. На рівні січня–червня 2016р. вироблено напоїв безалкогольних.
Підприємствами текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів у січні–червні 2017р. випуск пальт та плащів, жіночих та дівчачих, зменшено у 4,6 раза, жакетів та блейзерів (крім трикотажних), жіночих та дівчачих – на 25,9%.
У виготовленні виробів з деревини, паперу, поліграфічній діяльності спостерігалося збільшення виробництва шпону, листів для фанери клеєної на 10%, вікон, дверей балконних та їх рам, з деревини, – на 5,8%. При цьому зменшено випуск проспектів, плакатів та іншої рекламної продукції, віддрукованої, на 39,2%, дверей та їх коробок та порогів, з деревини, конвертів та листівок поштових, виробів столярних та конструкцій будівельних, з деревини, журналів реєстраційних, книг бухгалтерських, швидкозшивачів, формулярів і бланків, виробів канцелярських інших, з паперу чи картону, брусків, планок та фриз для паркетного або дерев’яного покриття підлоги, профільованих, незібраних, з деревини листяних порід, деревини уздовж розпиляної чи розколотої, розділеної на частини чи лущеної, завтовшки більше 6 мм – на 2,8–9,1%.
У виробництві хімічних речовин і хімічної продукції у січні–червні 2017р. проти відповідного періоду попереднього року збільшено виробництво засобів для гоління, дезодорантів для тіла та антиперспірантів, засобів для прийняття ванн, засобів парфумних, косметичних та туалетних на 17,1% при зменшенні виробництва шампунів у 2,9 раза, засобів мийних та засобів для чищення – на 10%.
Збільшено виробництво основних видів гумових та пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції: цегли невогнетривкої керамічної будівельної на 1,2%, елементів конструкцій збірних для будівництва з цементу, бетону або каменю штучного та посуду столового кухонного, з пластмас – відповідно на 11,4% і 18,1%. Водночас, зменшено випуск розчинів бетонних, готових для використання, на 26,6%, вікон та їх рам, дверей та їх коробок і порогів, з пластмас, – на 11,8%.
У металургійному виробництві та виробництві готових металевих виробів збільшено виробництво конструкцій збірних будівельних з чавуну чи сталі у 1,5 раза.
Серед продукції машинобудування зросло виробництво комплектів ізольованих проводів для свічок запалювання для двигунів та комплектів проводів інших для засобів транспортних, схем електронних інтегральних, апаратури електричної для комутації або захисту електричних схем на напругу більше 1000В, клапанів запобіжних або випускних для трубопроводів, котлів, резервуарів, цистерн, баків або аналогічних ємностей на 133–188,4%. Водночас зменшено виробництво пральних машин, електроприладів для обігрівання приміщень та обігрівання ґрунту, люстр та інших світильників електричних стельових та настінних у 1,5–9 разів, приладів для контролю інших фізичних характеристик – на 25,9%, термостатів, маностатів (стабілізаторів тиску) – на 14,2%, верстатів для оброблення деревини – на 1,6%. Трансформаторів електричних вироблено на рівні січня–червня 2016р.
Демографічні характеристики домогосподарств Івано-Франківщини
Головне управління статистики інформує. З метою вивчення основних соціально-демографічних характеристик сімей області проведено опитування домогосподарств, відібраних для обстеження умов їхнього життя у 2017 році. За отриманими результатами, на Прикарпатті проживає 450,4 тис. домогосподарств, що становить 3% загальної їх кількості по Україні. Із загальної кількості домогосподарств області 54,9% проживають у сільській місцевості, 45,1% – у міських поселеннях.
За отриманими в результаті опитування даними, середньостатистична родина нашого краю складається з трьох осіб. Водночас 34,6% – це сім’ї з чотирьох та більше осіб, 27,4% та 25,2% – родини, у складі яких три та дві особи відповідно, 12,8% – одинаки. Серед регіонів країни Івано-Франківщина посідає третє місце за часткою сімей, у складі яких чотири та більше осіб.
Близько половини (48%) родин області мають дітей віком до 18 років, серед них 72,3% виховують одну дитину, 24,6% – двох, решта – трьох і більше дітей. Дві дорослі особи є у складі понад половини домогосподарств з дітьми, три та більше особи – у 41,9% цих сімей. Разом з тим, 3,6% домогосподарств утримує лише одна доросла особа, у більшості з них виховується по одній дитині.
Серед домогосподарств без дітей більше половини – одинаки, з яких 70,3% – особи непрацездатного віку.
Майже три чверті родин нашого краю мають у своєму складі працюючих осіб, які в значній мірі забезпечують матеріальний добробут сімей. Зокрема, половина має двох працюючих осіб, кожне десяте домогосподарство – трьох і більше таких осіб, а 40,3% – тільки одного працюючого. Коефіцієнт економічного навантаження на працюючого члена домогосподарства (відношення загальної кількості членів домогосподарства до кількості працюючих) в області становить 2,35 (в Україні – 2,56). Серед регіонів цей показник найвищий у Хмельницькій області – 3,16, найнижчий у м.Києві – 2,22.
Про виконання будівельних робіт підприємствами
Івано-Франківської області усічні–червні 2017 року
Головне управління статистики інформує. У січні–червні 2017р. підприємствами області виконано будівельних робіт на суму 633,9 млн.грн, або 1,8% загальнодержавного обсягу будівництва. Індекс будівельної продукції порівняно з січнем–червнем 2016р. становив 118,1%.
Серед регіонів України за обсягом виконаних будівельних робіт Івано-Франківщина посіла 12 місце, за індексом будівельної продукції – 13 місце.
Зведення будівель збільшилося на 8,3%, у т.ч. нежитлових – на 16%. Водночас будівництво житлових будівель зменшилося на 0,9%. Інженерних споруд зведено на 34,6% більше, ніж у січні–червні торік. Нове будівництво, реконструкція та технічне переоснащення склали 71,2% від загального обсягу виконаних будівельних робіт, капітальний і поточний ремонти – 19,2% та 9,6% відповідно.
Роздрібна торгівля області у січні–червні 2017 року
Головне управління статистики інформує. Через роздрібну торгову мережу підприємств (юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців) області, основним видом економічної діяльності яких є роздрібна торгівля, у січні–червні 2017 року населенню реалізовано товарів на 8,5 млрд.грн. Індекс обсягу обороту роздрібної торгівлі у порівнянних цінах до січня–червня попереднього року (враховуючи індекс споживчих цін) становив 103,3% (по Україні – 107,3%). У розрахунку на одну особу населення у січні–червні поточного року у середньому за місяць реалізовано товарів у роздріб на 1032 грн.
Через торгову мережу підприємств (юридичних осіб) продано товарів на 5,1 млрд.грн, що у порівнянних цінах на 2% більше обсягу січня–червня попереднього року.
Про виконання будівельних робіт підприємствами
Івано-Франківської області у січні–червні 2017 року
Головне управління статистики інформує. У січні–червні 2017р. підприємствами області виконано будівельних робіт на суму 633,9 млн.грн, або 1,8% загальнодержавного обсягу будівництва. Індекс будівельної продукції порівняно з січнем–червнем 2016р. становив 118,1%.
Серед регіонів України за обсягом виконаних будівельних робіт Івано-Франківщина посіла 12 місце, за індексом будівельної продукції – 13 місце.
Зведення будівель збільшилося на 8,3%, у т.ч. нежитлових – на 16%. Водночас будівництво житлових будівель зменшилося на 0,9%. Інженерних споруд зведено на 34,6% більше, ніж у січні–червні торік. Нове будівництво, реконструкція та технічне переоснащення склали 71,2% від загального обсягу виконаних будівельних робіт, капітальний і поточний ремонти – 19,2% та 9,6% відповідно.
Використання палива підприємствами та організаціями області
у червні 2017 року
Головне управління статистики інформує. У червні 2017р. підприємствами і організаціями області використано 62,8 млн.м3 газу природного, 428,3 тис.т кам’яного вугілля, 7 тис.т палива дизельного, 1 тис.т бензину моторного, 0,1 тис.т нафти сирої, включаючи газовий конденсат, та 0,1 тис.т пропану і бутану скраплених.
У порівнянні з червнем 2016р. збільшилося споживання газу природного (в 2,2 раза), нафти сирої, включаючи газовий конденсат (в 1,8 раза), палива дизельного (на 42,9%), вугілля кам’яного (на 22,4%). Водночас, споживання мазутів топкових зменшилося в 3,6 раза.
Через мережу АЗС за червень 2017р. населенню реалізовано 3,9 тис.т палива дизельного, що на 14,2% менше, ніж за червень 2016р., 3,7 тис.т бензину моторного (на 10,6% менше) та 1,5 тис.т пропану і бутану скраплених (на 11,9% більше).
Станом на 1 липня 2017р. у споживачів та постачальників області запаси кам’яного вугілля становили 534,6 тис.т, нафти сирої, включаючи газовий конденсат, – 22,2 тис.т, мазутів топкових важких – 7,6 тис.т, палива дизельного – 7,4 тис.т, бензину моторного – 0,4 тис.т. У порівнянні з показниками на відповідну дату минулого року запаси вугілля кам’яного збільшилися у 2,1 раза, палива дизельного – на 38,8%, нафти сирої, включаючи газовий конденсат, – на 13,8%. Водночас, запаси бензину моторного зменшилися на 43,2%, мазутів топкових важких – на 4,2%.
Споживчий ринок нафтопродуктів
Івано-Франківської області у І півріччі 2017 року
На кінець червня 2017р. на автомобільних шляхах області функціонувало 182 автозаправні станції (далі – АЗС), у тому числі 6 автогазонаповнювальних компресорних станцій (далі – АГНКС), які належали 51 суб’єкту господарю-вання (юридичним особам та фізичним особам–підприємцям).
У І півріччі 2017р. через мережу АЗС було продано у роздріб світлих нафтопродуктів, пропану і бутану скраплених та газу природного скрапленого або у газоподібному стані для автомобілів на 1,5 млрд.грн. Найбільшими були обсяги роздрібного товарообороту від продажу бензину моторного (701,4 млн.грн або 45,7% від загального обсягу) та палива дизельного (650,8 млн.грн або 42,4%). Пропану і бутану скраплених було реалізовано на 172,1 млн.грн, газу природного скрапленого або у газоподібному стані (метану) – на 9,8 млн.грн, що відповідно склало 11,2% та 0,7% від роздрібного продажу через АЗС.
У фізичних обсягах продаж дизельного палива склав 24 тис.т, що на 14,6% менше, ніж у І півріччі 2016р., бензину моторного – 21,4 тис.т (на 12,9% менше), пропану і бутану скраплених – 8,2 тис.т (на 17,4% більше), газу природного скрапленого або у газоподібному стані (метану) – 0,4 тис.т (на 28,4% менше). Основу реалізованого бензину моторного складав бензин марок А-92 та А-95.
На кінець червня 2017р. на АЗС запаси бензину моторного склали 3 тис.т, палива дизельного – 1,9 тис.т, пропану і бутану скраплених – 253,9 т.
Про виконання будівельних робіт підприємствами
міст і районів Івано-Франківської області за січень–червень 2017 року
Головне управління статистики інформує. У січні–червні 2017р. підприємствами області виконано будівельних робіт на суму 633,9 млн.грн. Індекс будівельної продукції порівняно з січнем–червнем 2016р. становив 118,1%.
Значні обсяги будівництва забезпечили підприємства обласного центру –72,4% загальнообласного обсягу. Cеред районів та міст обласного значення найбільші обсяги будівництва виконали будівельники Калуського (9,1%), Тисменицького (2,5%) і Долинського (1,9%) районів та м.Калуша (4,4%).
Зростання обсягів будівництва у порівнянні з відповідним періодом попереднього року досягли підприємства Калуського (у 2,3 раза), Снятинського (у 2,2 раза), Косівського (у 2 рази), Галицького (у 1,9 раза), Тисменицького (на 36,6%) районів та міст Коломиї (на 16,6%), Івано-Франківська (на 19,9%), Калуша (на 20,9%) і Бурштина (в 1,8 раза).
Водночас, значне скорочення обсягів будівельних робіт спостерігалось у Тлумацькому (у 2,8 раза), Долинському (на 40%), Рожнятівському (на 36,4%), Надвірнянському (на 32,1%), Богородчанському (на 26,8%) і Коломийському (на 7%) районах.
Переважаючою була частка робіт з нового будівництва, реконструкції та технічного переоснащення в обсягах, що виконували будівельники Тисменицького (57,3%), Галицького (65%), Долинського (71,9%) районів, міста Івано-Франківська (73,5%), Косівського (76,6%), Тлумацького (77,2%), Рожнятівського (95,8%) та Калуського (98,6%) районів.
Обсяги робіт з капітального ремонту переважали на підприємствах міста Коломиї (46,9%), Снятинського (84,1%) і Надвірнянського (86,3%) районів, з поточного – міст Калуша (52,2%) і Бурштина (81,2%), Коломийського (54%) та Богородчанського (58,6%) районів.
До Дня працівників торгівлі
Головне управління статистики в області інформує. Щороку в останню неділю липня в Україні відзначається День працівників торгівлі – галузі, яка є однією із найбільш розвинених форм підприємництва. Внесок торговельних підприємств у створення валової доданої вартості в області складає близько 15%. Чверть усіх підприємств – суб’єктів господарювання області – здійснювали оптову та роздрібну торгівлю. На цих підприємствах зосереджено майже 15% найманих працівників області. У структурі реалізації продукції (товарів, послуг) області підприємствами оптової та роздрібної торгівлі забезпечено 26,5% обсягів, що у розрахунку на одного працюючого склало 1375 тис.грн (по області – 761,1 тис.грн).
Загалом, на 1 січня 2017р. у підприємств (юридичних осіб), які здійснювали діяльність із роздрібної торгівлі, налічувалось 1079 магазинів та 312 напівстаціонарних об’єктів торгівлі. На даний час в області функціонують 2 гіпермаркети, 51 універсам та супермаркет, діяльність яких значно підвищує якісний рівень торговельного обслуговування населення. Обсяг обороту роздрібної торгівлі у 2016 році склав 37,7 млрд.грн. На одного мешканця області через торгову мережу юридичних та фізичних осіб-підприємців у 2016р. продано товарів на 27,3 тис.грн. За цим показником область посіла десяте місце серед регіонів України.
У 2016 році товарооборот близько 680 підприємств, основним видом діяльності яких є оптова торгівля, становив 11,4 млрд.грн. Більше чверті обсягів займали продовольчі товари, серед яких понад 90% – продукція вітчизняного виробника.
Упродовж минулого року у сфері внутрішньої торгівлі освоєно більше 230 млн.грн капітальних інвестицій, збудовано та прийнято в експлуатацію 7 нових об’єктів.
Щиро вітаємо працівників сфери торгівлі зі святом! Бажаємо міцного здоров’я, успішної діяльності, приємних покупців та розвитку справи.
Про посівні площі сільськогосподарських культур
в Івано-Франківській області під урожай 2017 року
Головне управління статистики інформує. За результатами заключного обліку, посів сільськогосподарських культур під урожай 2017р. в області проведено на площі 382,1 тис.га проти 369,6 тис.га торік.
Зернових та зернобобових культур посіяно 145,3 тис.га, що на 7,7 тис.га (на 5%) менше, ніж під урожай 2016р. У зерновій групі переважають посіви пшениці (включаючи тритикале) (38,9% площі зернових), порівняно з минулим роком площі цієї культури скорочено на 4,9 тис.га (на 7,9%). На кукурудзу припадає 30,5% площ усіх зернових, її посіви скорочено на 0,3 тис.га або на 0,6%.
У технічній групі розширено посіви соняшнику на 9,3 тис.га (на 41,9%), і ним засіяно 31,7 тис.га, сої – на 1 тис.га (на 4,2%), нею зайнято 26,1 тис.га. Ріпак озимий та ярий посіяно на площі 33,6 тис.га, що у 1,9 раза більше, цукрові буряки (фабричні) – на 1 тис.га, або на 3,3% менше, ніж торік.
Картоплею зайнято 59,1 тис.га (під урожай 2016р. – 59,4 тис.га), овочами відкритого ґрунту – 10,4 тис.га (10,1 тис.га).
Посіви кормових культур, які складають 19,4% у загальній площі, скорочено в порівнянні з попереднім роком на 3,9 тис.га (на 5%).
Аграрними підприємствами, якими посів проведено на площі 174,5 тис.га, збільшено загальну посівну площу порівняно з минулим роком на 17 тис.га (на 10,8%) за рахунок розширення площ під технічними культурами.
Господарствами населення засіяно 54,3% посівних площ області або 207,6 тис.га (на 2% менше, ніж роком раніше). У них сконцентровано 47,2% посіву зернових культур області, 99,7% – картоплі, 98% – овочів відкритого грунту, 93,4% – кормових культур.
Про посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2017 року
у сільськогосподарських підприємствах за районами області
Головне управління статистики інформує. Сільськогосподарськими підприємствами області під урожай 2017 року проведено посів на площі 174,5 тис.га, що на 17 тис.га (на 10,8%) більше порівняно з минулим роком. Найбільше площ засіяно сільгосппідприємствами Коломийського – 30,8 тис.га або 17,6% загальнообласних посівів, Городенківського – 29,5 тис.га або 16,9%, Рогатинського – 25,6 тис.га (14,7%) та Галицького – 20,2 тис.га (11,6%) районів. Частка Тлумацького району складає 10,1%, Снятинського – 9,9%, Тисменицького, Калуського та Богородчанського – коливається в межах 6–4,2%, решти районів – менше 1% кожного. Розширено порівняно з 2016р. посівні площі агроформуваннями Снятинського, Рогатинського, Городенківського, Тлумацького, Тисменицького, Богородчанського, Надвірнянського (на 0,4–12,5%), Коломийського (на 45,2%) Рожнятівського (у 7,8 р.б.) районів, м.Коломиї (у 11,8 р.б.) та Долинського (у 12 р.б.) району.
Зернових та зернобобових культур аграрними підприємствами посіяно на 76,7 тис.га (на 7,2 тис.га, або 8,6% менше, ніж у 2016р). У зерновій групі переважають посіви пшениці – 43% площ усіх зернових (33 тис.га), на кукурудзу припадає 32,3% (24,8 тис.га). В районному розрізі найбільше пшениці посіяно сільгосппідприємствами Рогатинського – 6,4 тис.га, Городенківського – 5,5 тис.га, Галицького – 4,8 тис.га, Тлумацького – 4,6 тис.га, Калуського – 3,3 тис.га, Снятинського – 2,9 тис.га та Коломийського – 2,5 тис.га районів, кукурудзи – Городенківського – 7,3 тис.га, Галицького – 4,2 тис.га, Коломийського – 4,1 тис.га.
У технічній групі посіви соняшнику на зерно склали 31,6 тис.га (на 42,1% більше, ніж у 2016р.), з них у господарствах Коломийського району – 7,6 тис.га, Городенківського – 5,6 тис.га, Рогатинського – 5,1 тис.га, Галицького – 4,5 тис.га; сою посіяно на площі 25,5 тис.га (на 4,6% більше). Найбільші площі посіву сої мали агроформування Коломийського – 6,5 тис.га, Рогатинського – 4,4 тис.га, Снятинського – 3 тис.га та Городенківського (2,8 тис.га) районів. Ріпаком озимим та кользою засіяно 33,6 тис.га (у 1,9 р.б., ніж торік), в тому числі сільськогосподарськими підприємствами Коломийського – 5,9 тис.га, Городенківського – 4,4 тис.га, Рогатинського та Снятинського – по 3,8 тис.га, Тлумацького – 3,2 тис.га, цукрові буряки (фабричні) на площі 0,8 тис.га посіяно агроформуваннями Городенківського району.