17 травня 2017 року в приміщенні міськвиконкому відбулося установче засідання робочої групи з питань розробки Програми посилення конкурентоспроможності малого і середнього підприємництва в м.Івано-Франківськ. Організаторами засідання є управління економічного та інтеграційного розвитку та представники проекту «Партнерство для розвитку міст» (далі по тексту - Проект ПРОМІС). Участь у засіданні взяли представники міськвиконкому, громадських організацій, юридичної компанії, бізнес-асоціації, експертного середовища та підприємці різних галузей.
Згідно порядку денного засідання відкрив голова робочої групи, заступник міського голови Богдан Білик. Він проінформував присутніх про стан та перспективи розвитку малого та середнього підприємництва в місті. Як зазначив Богдан Іванович, обсяг реалізації продукції, що припадає на мале та середнє підприємництво, складає 87% від загального обсягу, з них 20% - мале підприємництво. Заступник міського голови зауважив, що 53% підприємців планують збільшити обсяги діяльності, ті, що планують залишити їх на поточному рівні, та ті, що планують знизити складають 39% і 8% відповідно. Проте існує ряд перешкод для розвитку підприємництва, таких як:
- несприятлива економічна ситуація, що створює ризик втрати інвесторів і виходу бізнесу з міста у випадку погіршення ситуації в країні
- брак фінансових ресурсів
- високі ставки кредиту
- складна загальна податкова система
- втрата кадрового потенціалу через масовий виїзд кваліфікованого персоналу за кордон
- державна політика виплати субсидій, що сприяє тінізації виплати зарплати.
В рамках засідання головний експерт з розвитку бізнесу Проекту ПРОМІС – Валерій Кокоть ознайомив присутніх з методологією розробки Програми посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва, яка вже було апробована в інших містах України, в тому числі у м. Вінниця. Експерт запропонував дорожню карту для розробки Програми, яку під час зустрічі було затверджено. Він повідомив присутніх, що в рамках проекту ПРОМІС буде надано фінансування проектів, включених у Програму, та які будуть відповідати вимогам проекту ПРОМІС.
Під час обговорення робочою групою було надано ряд пропозицій, які можуть бути включені в Програму. Присутні погодились, що сьогодні потрібно підтримувати внутрішнього інвестора, проводити заходи щодо утримання кваліфікованої робочої сили в місті, надавати фінансову підтримку для бізнесу у вигляді дешевих кредитів, запровадження муніципальної лізингової програми, спрощувати податкові процедури, податкове адміністрування через використання електронного кабінету платника податків.