Івано-Франківські податківці під час семінару розповіли про податкові новації по неприбуткових установах та організаціях у 2017 році
Фахівцями ДПІ у м.Івано-Франківську проведено черговий семінар для платників податків. Мета такого заходу – ознайомлення із змінами до чинного податкового законодавства по неприбуткових установах та організаціях, які вступили в дію з 01 січня 2017 року та особливостями оподаткування.
Відкриваючи захід, заступник начальника інспекції - начальник відділу організації роботи Олена Мухіна зазначила, що тісним контактам із платниками надалі мають сприяти регулярні консультації, тренінги і тематичні семінари. Завдання полягає у тому, аби своєчасно проінформувати платників про податкові новації, а їх чимало. Внесені до Податкового кодексу зміни не лише частково спрощують податкову систему, а й підвищують прозорість та якість адміністрування податків.
Начальник відділу адміністрування податку на прибуток Надія Бочкур нагадала присутнім, що базовим звітним періодом для подання Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації є звітний рік. Окрім того, повідомила, що згідно п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України разом із Звітом про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації подається фінансова звітність, яка є невід’ємною частиною даного звіту.
Надія Бочкур звернула увагу на необхідність приведення у відповідність до вимог чинного законодавства (п.133.4 ст.133 Податкового кодексу України) установчих документів неприбутковими організаціями та громадськими формуваннями та надання копій установчих документів до 01 липня 2017р., релігійним неприбутковим організаціям - до 1 січня 2018 року.
Зокрема, зазначила, що збільшено терміни з 10 до 30 днів для подання контролюючому органу реєстраційної заяви та копій документів у разі зміни організаційно-правової форми неприбуткової організації, або внесення змін до її установчих документів, у тому числі установчих документів організації вищого рівня на підставі яких вона діє.
На завершення семінару усі бажаючі, особисто, отримали відповідь на поставлені питання та мали змогу отримати практичні поради у застосуванні податкового законодавства.
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську
Університет державної фіскальної служби України (м. Ірпінь, Київська область) ініціює проведення Всеукраїнського інтелектуального конкурсу «Податківець майбутнього», метою якого є популяризація податкової та митної грамотності, допомога учням реалізувати творчі здібності.
Інтелектуальний конкурс буде проводитися серед учнів 9 – 11 класів 12 – 13 травня 2017 року на базі Університету ДФС України.
Ознайомитися з умовами конкурсу можна на сайті www.nusta.edu.ua.
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську
ДПІ у м. Івано-Франківську повідомляє, що наказом ДФС України від 14.04.2017 року № 266 внесено зміни до Рекомендацій щодо організації роботи головних управлінь ДФС України із приймання документів та видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Змінами, зокрема, передбачено, що ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами видається на підставі заяви, поданої суб’єктом господарювання до головного управління за місцем провадження торговельної діяльності безпосередньо уповноваженою особою заявника, надісланої рекомендованим листом або переданої через ЦОП, створені у ДПІ (крім створених у ДПІ в м. Києві).
У заявах про видачу цих ліцензій зазначається, зокрема, вид господарської діяльності.
У разі подання заяви через ЦОП уповноважена особа здійснює прийом документів та забезпечує їх передачу за реєстром до структурного підрозділу головного управління, до функцій якого належить здійснення загального діловодства, протягом одного робочого дня з моменту їх отримання.
Невідповідність розміру плати за ліцензію виду господарської діяльності, на провадження якого заявник подав документи, та невідповідність поданих документів умовам провадження діяльності, що ліцензуються, більше не є підставами для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії.
Ліцензія видається заявнику або уповноваженому на те представнику заявника за довіреністю при пред’явленні ним документа, що посвідчує особу.
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську
ДПІ у м. Івано-Франківську звертає увагу, що
10 травня, середа,
останній день подання:
• звіту про суми податкових пільг за I-й квартал 2017 року;
• податкової декларації з податку на прибуток підприємства за I-й квартал 2017 року платниками, в яких податковий період дорівнює календарному кварталу;
• розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності, за I-й квартал 2017 року;
• розрахунку податку на прибуток нерезидента, який провадить діяльність на території України через постійне представництво, на підставі складення окремого балансу фінансово-господарської діяльності за І-й квартал 2017 року платниками, в яких податковий період дорівнює календарному кварталу;
• розрахунку податку на прибуток постійного представництва нерезидента, визначеного шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7, за І-й квартал платниками, в яких податковий період дорівнює календарному кварталу;
• фінансової звітності за I-й квартал 2017 року до органів ДФС платниками податку на прибуток, в яких податковий період дорівнює календарному кварталу;
• декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України, у т.ч. спільному підприємству з іноземними інвестиціями, і знаходяться за її межами, за I-й квартал 2017 року;
• податкової декларації з ПДВ платниками, в яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу, за І-й квартал 2017 року;
• податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за I-й квартал 2017 року (форма №1ДФ);
• податкової декларації з рентної плати за І-й квартал 2017 року з розрахунком:
- рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів;
- рентної плати за спеціальне використання води;
- рентної плати за користування надрами без рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
- рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин;
• податкової декларації екологічного податку за І-й квартал 2017 року;
• податкової декларації туристичного збору за І-й квартал 2017 року;
• податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів за І-й квартал 2017 року;
• податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця платниками третьої групи за І-й квартал 2017 року;
• податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) за І-й квартал 2017 року;
• податкової декларації про майновий стан і доходи фізичними особами – підприємцями, які вперше зареєстровані протягом І-го кварталу 2017 року або перейшли зі спрощеної системи оподаткування на загальну;
• звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту за квітень 2017 року (форма №1-РС);
• звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за квітень 2017 року (форма №2-РС);
• звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів за квітень 2017 року (форма №3-РС);
• звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі за квітень 2017 року (форма №1-ОА);
• звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів в оптовій мережі за квітень 2017 року (форма №1-ОТ).
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську
ДПІ у м. Івано-Франківську нагадує, що наказом Міністерства фінансів України від 23.02.2017 №276 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 28.02.2017 за №269/30137) (далі – наказ №276), який набрав чинності 01.03.2017, внесено зміни, зокрема, до форми податкової декларації з податку на додану вартість (далі – декларація) та додатків до неї.
Додаток 2 «Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)» з урахуванням змін, внесених наказом №276, містить Таблиці 1, 2 та 3.
Таблицю 1 додатку 2 доповнено новою графою 5, в якій з графи 4 зазначається та сума від’ємного значення (що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду), яка отримана платником як правонаступником від платника податку, що реорганізувався.
З метою реалізації положень пункту 198.7 статті 198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами додаток 2 доповнено двома заявами (таблицями), а саме:
«Заява платника податку, що реорганізується (подається у складі податкової декларації з податку на додану вартість за останній звітний (податковий) період)» (таблиця 2);
«Заява платника податку, що є правонаступником платника податку, якого реорганізовано (подається у складі податкової декларації з податку на додану вартість за звітний (податковий) період після узгодження суми від’ємного значення за результатами документальної перевірки контролюючим органом)» (таблиця 3).
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську
Спрощена система оподаткування є особливим механізмом справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, визначених ст.297 Податкового кодексу, на сплату єдиного податку в порядку з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
Фізичні особи, які застосовують другу групу спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, мають право на здійснення господарської діяльності з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
- обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.
Пунктом 1.3 Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, затверджених наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції від 24.07.2002 № 219 із змінами та доповненнями (далі – Правила), визначено, що заклад ресторанного господарства – організаційно-структурна одиниця у сфері ресторанного господарства, яка здійснює виробничо-торговельну діяльність: виробляє і (або) доготовляє, продає і організовує споживання продукції власного виробництва і закупних товарів, може організовувати дозвілля споживачів.
Розрахунки за продукцію й надані послуги в закладах (підприємствах) ресторанного господарства здійснюються за готівку та/або в безготівковій формі (платіжні картки, платіжні чеки тощо) із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп’ютерно-касова система тощо) або зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (п. 3.2 Правил).
Слід відмітити, підприємцю, який надає послуги з кейтерингу, пов’язане з постачанням готових страв для подій або протягом визначеного періоду часу, а також із доставки продуктів харчування спортивним або іншим установам потрібно мати КВЕД 56.2 «Постачаня готових страв».
Враховуючи вищенаведене, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку другої групи, що здійснює діяльність у сфері ресторанного господарства, має право приймати замовлення від суб’єктів господарювання (юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців), які перебувають на загальній системі оподаткування, на обслуговування свят, банкетів, інших спеціальних замовлень, оскільки платник єдиного податку під час обслуговування таких замовлень здійснює продаж і організацію споживання продукції власного виробництва і закупних товарів.
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську
Дивіденди, які нараховані після 01.01.2017 нерезидентами, ІСІ та суб'єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток, оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 9%
Законом України від 21.12.2016 № 1797-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні", передбачена ставка податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18% для пасивних доходів, крім зазначених у п.п. 167.5.2 та 167.5.4 ст. 167 цього пункту.
П.п. 167.5.2. ст. 167 визначено, що ставка податку становить 5% - для доходів у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами - платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування);
П.п. 167.5.4. ст. 167 встановлено, що ставка податку становить 9% (у половинному розмірі ставки, встановленої у пункті 167.1 цієї статті) - для доходів у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, корпоративних правах, нарахованих нерезидентами, інститутами спільного інвестування (ІСІ) та суб'єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток.
Норма пп. 167.5.4 (щодо застосування податку на доходи фізичних осіб у розмірі 9%) застосовується з дня набрання чинності законом, який визначає правові основи організації та діяльності центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов'язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об'єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України, та інших осіб, з якими цей орган взаємодіє (абз. 3 п.1 р. ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України № 1797-VIII).
Законом України від 23.03.2017р. № 1989-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення деяких положень та усунення суперечностей, що виникли при прийнятті Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні"" скасовано норму щодо застосування ставки 9% з моменту набрання чинності Закону, який визначає правові основи організації та діяльності центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов'язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об'єктом яких є фінансові інтереси держави.
Крім того, Закон №1989 набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та застосовується до податкових періодів, починаючи з 1 січня 2017 року (опублікований в газеті «Голос України» від 14.04.2017 N 69).
Отже, дивіденди, які нараховані та виплачені після 01.01.2017 р. нерезидентами, інститутами спільного інвестування та суб'єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 9%.
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську
Об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та/або послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.
Постачання послуг - будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.
Постачання товарів - будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.
У зв'язку з тим, що операція з надання/отримання платником поворотної фінансової допомоги не підпадає під визначення операцій з постачання товарів/послуг, така операція не є об'єктом оподаткування ПДВ.
Зазначена норма передбачена пп. 14.1.185, пп. 14.1.191 ст. 14; п.п. "а" та "б" п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України.
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську
ДПІ у м. Івано-Франківську інформує, що наказом ДФС України від 20.04.2017 р. №275 затверджено новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.
Як і раніше, Держреєстр РРО складається з двох основних розділів: Реєстратори розрахункових операцій, дозволені до первинної реєстрації, який нараховує 79 РРО та Реєстратори розрахункових операцій, первинна реєстрація яких заборонена. До вказаного переліку включено 70 РРО.
Окрім того реєстр містить перелік із 5 РРО, які взагалі виключені з Державного реєстру в 2016-2017 роках та експлуатація яких не дозволяється.
Окремо зауважимо, Державний реєстр РРО доповнився новим автоматом із продажу товарів (послуг) PSS ND-74 SELF-POS із версією внутрішнього програмного забезпечення MX 703.02 (позиція 77 Державного реєстру РРО).
Довідково повідомляємо, що наказ ДФС від 17.02.2017 №102 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій» визнано таким, що втратив чинність.
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську
Для включення в новий Реєстр неприбуткові організації зобов’язані привести свої установчі документи у відповідність із вимогами Податкового кодексу. Неприбуткові організації зобов’язані це зробити до 1 липня 2017 року, а релігійні - до 1 січня 2018 року.
Законами від 21.12.16 № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» та від 06.10.16 № 1667 - VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих положень про оподаткування неприбуткових організацій» було внесено зміни до пункту 35 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі - Кодекс), зокрема:
термін приведення неприбутковими організаціями своїх установчих документів у відповідність із вимогами Кодексу та подання копій таких документів до контролюючого органу подовжено до 1 липня 2017 року;
тимчасово, до 1 січня 2018 року, не може бути підставою для виключення неприбуткових релігійних організацій з Реєстру неприбуткових організацій невиконання такими релігійними організаціями вимог до установчих документів, визначених підпунктом 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Кодексу.
Таким чином, у пункті 2 Постанови № 440 виключено посилання на дату 1 січня 2017 р., замість якої зазначено, що з метою включення до нового Реєстру неприбуткові організації зобов’язані привести свої установчі документи у відповідність із вимогами Кодексу у строк, установлений пунктом 35 підрозділу 4 розділу XX Кодексу.
Відповідно ті неприбуткові організації, що не привели свої установчі документи у відповідність та не надали їх копії контролюючому органу, будуть виключені з Реєстру неприбуткових організацій після 1 липня 2017 року, а релігійні організації - після 1 січня 2018 року.
Довідково: лист ДФСУ від 26.04.17 № 10382/7/99-99-15-02-01-17 Про набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 року № 195».
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську
Отримання фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку або фізичною особою – підприємцем, яка перебуває на загальній системі оподаткування, інформації про доходи здійснюється у приватній частині особистого електронного кабінету платника, до якого можна увійти за адресою https://cabinet.sfs.gov.ua або скориставшись на веб-порталі Державної фіскальної служби України банером «Електронний кабінет платника», з використанням лише електронного цифрового підпису фізичної особи.
Фізична особа – підприємець, яка має чинний посилений сертифікат електронного цифрового підпису фізичної особи, може сформувати «Запит на отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи/декларації про доходи та витрати осіб, які звернулись за призначенням субсидій» для отримання інформації про себе. Середня тривалість обробки такого запиту складає до однієї години.
За результатами обробки запиту до особистого електронного кабінету платника надходить «Відповідь про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків».
Відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків надаються на підставі:
- податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ);
- податкової декларації платника єдиного податку фізичної особи – підприємця;
- податкової декларації про майновий стан і доходи.
Відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (поквартально), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 60 днів після його закінчення.
З таким роз’ясненням можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 140.06).
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську
ДПІ у м. Івано-Франківську нагадує, що з 1 січня 2017 року при складанні податкової накладної запроваджується новий обв’язковий реквізит коду товару згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД), для послуг - коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП).
У разі відсутності кодів товарів в УКТ ЗЕД, Державна фіскальна служба визначає умовні коди товарів, та забезпечує їх оприлюднення на власному офіційному веб-порталі для використання платниками податку при складанні податкових накладних.
На офіційному веб-сайті ДФС України за посиланням https://sfs.gov.ua/dovidniki-reestri-perelik/dovidniki-/288992.html розміщено Довідник умовних кодів товарів, які платники ПДВ повинні зазначати в податковій накладній, якщо для товару не визначений код згідно УКТ ЗЕД.
Зазначена норма передбачена п.п.2 п.16 Наказу МФУ від 31.12.15 № 1307 "Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної".
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську
Згідно з п. 89.1 ст. 89 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) право податкової застави виникає:
- при несплаті у строки, встановлені ПКУ, суми грошового зобов’язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, – з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку;
- при несплаті у строки, встановлені ПКУ, суми грошового зобов’язання, самостійно визначеної контролюючим органом, – з дня виникнення податкового боргу;
- у випадку, визначеному в п. 100.11 ст.100 ПКУ, – з дня укладання договору про розстрочення, відстрочення грошових зобов’язань.
Розстрочення, відстрочення грошового зобов’язання чи податкового боргу надається окремо за кожним податком і збором.
Якщо сума грошового зобов’язання чи податкового боргу, заявлена до розстрочення, відстрочення, становить 1 мільйон гривень і більше, розстрочення, відстрочення надається лише за умови:
- передачі у податкову заставу майна платника податків, балансова вартість якого дорівнює або перевищує заявлену до розстрочення, відстрочення суму грошового зобов’язання, - у разі розстрочення, відстрочення грошових зобов’язань;
- перебування у податковій заставі майна платника податків, балансова вартість якого дорівнює або перевищує заявлену до розстрочення, відстрочення суму податкового боргу, - у разі розстрочення, відстрочення податкового боргу.
Строки сплати розстрочених, відстрочених сум або їх частки можуть бути перенесені шляхом прийняття окремого рішення та внесення відповідних змін до договорів розстрочення, відстрочення.
Право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.
Якщо балансова вартість майна, на яке поширюється податкова застава, є меншою ніж сума податкового боргу платника податків, право податкової застави поширюється на таке майно.
Якщо балансова вартість такого майна не визначена, його опис здійснюється за результатами оцінки, яка проводиться відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».
При збільшенні суми податкового боргу складається акт опису до суми, відповідної сумі податкового боргу платника податків, у порядку, передбаченому ст. 89 ПКУ.
Право податкової застави не поширюється на майно, визначене п.п. 87.3.7 п. 87.3 ст. 87 ПКУ, на іпотечні активи, що належать емітенту та є забезпеченням відповідного випуску іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, на грошові доходи від цих іпотечних активів до повного виконання емітентом зобов’язань за цим випуском іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, а також на склад іпотечного покриття та грошові доходи від нього до повного виконання емітентом зобов’язань за відповідним випуском звичайних іпотечних облігацій.
Право податкової застави не застосовується, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису (абзац перший п. 89.3 ст. 89 ПКУ).
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську
Постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 № 219 внесено зміни до пункту 4 Порядку подання органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та органами, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, відомостей, необхідних для розрахунку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 № 476.
Зокрема, змінами встановлено необхідність передачі інформації про об'єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток, що перебувають у власності не лише фізичних, а і юридичних осіб.
Детальніше ознайомитися з текстом Постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 № 219 ви маєте можливість за електронним посиланням: https://www.visnuk.com.ua/uk/news/100004569-vidteper-informatsiya-schodo-obyektiv-nerukhomosti-podayetsya-do-organiv-dfs-i-pro-yuridichnikh-osib
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську
ДПІ у м. Івано-Франківську повідомляє, що 24.03.2017 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 №172 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 р. №15» (далі – Постанова №172).
Зазначеною Постановою внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 12.01.2011 №15 (далі – Постанова №15), якою затверджено переліки відходів та брухту чорних і кольорових металів, операції з постачання яких, зокрема операції з імпорту, тимчасово, до 1 січня 2019 року, звільняються від обкладення податком на додану вартість .
Постанова №172 прийнята на виконання Закону України від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», яким, зокрема, передбачено внесення змін до Податкового кодексу України у частині подовження до 01.01.2019 режиму звільнення від оподаткування ПДВ вартості операцій з брухтом та відходами чорних і кольорових металів.
Таким чином, Постановою №172 приведена у відповідність до вимог чинного законодавства Постанова №15 у частині подовження з 01.01.2017 до 01.01.2019 режиму звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання відходів та брухту чорних і кольорових металів, зокрема операції з імпорту, за затвердженим переліком.
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську
ДПІ у м. Івано-Франківську інформує про режим роботи центрів обслуговування платників (ЦОП).
3, 4 та 5 травня 2017 року – робочі дні відповідно до затверджених графіків роботи ЦОП;
1, 2, 6, 7, 8 та 9 травня – вихідні.
Нагадуємо, що 3, 5, 8 та 10 травня 2017 року «гарячі дні» у податковому календарі місяця.
3 травня – граничний термін подання декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік громадянами та особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність. Також 3 травня – граничний термін подання звіту з єдиного внеску за 2016 рік та сплати єдиного внеску за 2016 рік особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність.
5 травня – граничний термін подання звітності за формами №№1-РС, 2-РС, З-РС, 1-ОА та 1-ОТ.
8 травня – набирає чинності постанова Кабінету міністрів України від 16.03.2017 №231 та підприємці – платники єдиного податку 1-3 груп, що продають технічно складні побутові товари, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, визначені відповідним переліком, зобов’язані проводити розрахунки за такі товари через зареєстровані належним чином реєстратори розрахункових операцій.
10 травня – граничний термін подання окремої податкової звітності, зокрема декларації платника єдиного податку 3 групи, розрахунку ф.№1 ДФ.
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську
26.04.2017 р. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 295 «Деякі питання реалізації ст. 259 Кодексу законів про працю України та ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Мета акта — забезпечення виконання положень ст. 259 КЗпП, Конвенції МОП № 81 «Про інспекцію праці у промисловості й торгівлі», а також забезпечення реалізації делегованих органам місцевого самоврядування повноважень у сфері праці.
Рішенням Уряду врегульовується механізм державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю. Зокрема, запроваджуються нові підходи у відносинах держави та бізнесу, згідно з якими головними пріоритетами інспекторів праці визначені профілактична робота та консультування роботодавців.
Так передбачено, що роботодавці можуть ініціювати проведення державними інспекторами регулярних інформаційно-роз’яснювальних кампаній щодо найбільш ефективних способів дотримання норм законодавства про працю, захисту і поновлення трудових прав працівників.
Запроваджується також можливість проведення за бажанням роботодавця так званого аудиту трудового законодавства, а заходи впливу застосовуватимуться лише у випадку, якщо роботодавець відмовляється усувати порушення законодавства про працю.
Водночас ухваленою постановою визначено механізм виявлення неоформлених працівників, що є черговим кроком Уряду в боротьбі за легалізацію доходів громадян та недобросовісних підприємців.
Детальніше за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=249951759
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську