З початку року до ДПІ у м. Івано-Франківську надійшло 9 письмових звернень громадян (заяв). За аналогічний період 2016 року звернулось 6 громадян.
У зверненнях громадяни інформували про ухилення від сплати податків, цікавились проведенням контрольно-перевірочної роботи фізичних осіб-підприємців та порядком реєстрації та обліку платників тощо.
Усі звернення розглянуто в повному обсязі та в терміни, передбачені вимогами чинного законодавства.
Крім цього, з початку року до інспекції надійшло 3 запити на отримання публічної інформації, які розглянуто у встановлені законодавством терміни та надано вичерпні відповіді. В 2016 році таких запитів було 8.
Для забезпечення належного особистого прийому громадян в приміщенні Центру обслуговування платників облаштовано приймальню громадян, а також на інформаційних стендах розміщена інформація щодо порядку розгляду звернень громадян та графіки особистого прийому громадян керівництвом інспекції.
Особистий прийом громадян посадовими особами ДПІ у м. Івано-Франківську проводиться відповідно до графіку прийому громадян, при умові попереднього запису до керівництва інспекції за 10 робочих днів, а до посадових осіб структурних підрозділів – за 5 робочих днів до дати особистого прийому.
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську
Днями заступник начальника відділу електронних сервісів та звітності, організації роботи ЦОП та надання адміністративних послуг, організації розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації ДПІ у м. Івано-Франківську Наталія Гуменюк провела сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо роботи центрів обслуговування платників.
Пропонуємо до уваги найбільш актуальні питання, з якими платники податків зверталися на «гарячу лінію».
Як розпочати роботу в«Електронному кабiнеті платника? »
Знайти «Електронний кабінет платника» можна на офіційному веб-порталі ДФС України. Для користування сервісом необхідно здійснити ідентифікацію платника юридичної або фізичної особи за допомогою електронного цифрового підпису.
При здійсненні ідентифікації платнику необхідно вказати контактні дані, за якими буде здійснюватись зворотній зв'язок, зокрема:
- регіон в якому знаходиться орган ДФС, до якого він звертається;
- орган ДФС, до якого необхідно звертатися;
- адресу електронної пошти (e-mail);
- контактний номер телефону;
- поштові індекс та адресу для листування.
Хочу отримати відповідь на таке питання. Чи можливо за допомогою сервісу «Електронний кабінет платника» отримати інформацію про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків для декларування?
Так, за допомогою електронного сервісу «Електронний кабінет платника» отримати інформацію про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків можна. При цьому, довідка отримується тільки за наявності електронного ключа, згенерованого, як для фізичної особи. Відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді можна отримати за останні три роки (поквартально), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 60 днів після його закінчення.
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську
ДПІ у м. Івано-Франківську повідомляє, що Законом України від 21.12.2016 року №1797 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», п.120¹.1 ст.120¹ Податкового кодексу України викладено у новій редакції.
Згідно внесених змін, починаючи з 1 січня 2017 року штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних застосовуються і на податкові накладні, які виписані на неплатників ПДВ.
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську
Наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2017 № 9 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.02.2017 за №225/30093 (далі – Наказ № 9), який набрав чинності 21.03.2017, внесено зміни до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (далі– декларація), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 № 560, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.07.2015 за № 783/27228 (далі – Наказ № 560). Цей Наказ опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 21.03.2017 № 23.
Відповідно до внесених змін наказом № 9 в декларації слід відображати:
- місяць і рік, а також дату державної реєстрації прав на земельну ділянку, а також дати документа, що засвідчує/підтверджує право оренди землі;
- площу земельної ділянки не лише в га, а також і в кв. м;
- нормативну грошову оцінку одиниці площі земельної ділянки.
Крім того, при уточненні податкових зобов’язань більше не потрібно буде розмежовувати суми збільшення/зменшення податкових зобов’язань на ті, за якими ще не настав строк сплати, і на ті, за якими строк сплати вже минув.
Враховуючи норми пункту 46.6 статті 46 Податкового кодексу України звітувати за новою формою декларації потрібно буде в травні за квітень 2017 року.
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську
ДПІ у м. Івано-Франківську нагадує, що з 01.04.2017 року набуває чинності нова редакція статті 52 «Податкова консультація» Податкового кодексу України. Зазначені зміни передбачені Законом №1797-VIII.
Зокрема, за зверненням платників податків контролюючі органи надають їм безоплатно індивідуальні податкові консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом 25 календарних днів (раніше-30 к.д.), що настають за днем отримання такого звернення.
Окрім того, уповноважена особа органу, який цю консультацію надає, може прийняти рішення про продовження строку розгляду звернення, але не більше 10 календарних днів, та письмово повідомити про це платнику податків.
При цьому тепер чітко визначено обов'язкові реквізити такого звернення у письмовій формі:
- найменування для юридичної особи або прізвище, ім’я, по батькові для фізичної особи;
- податкову адресу;
- номер засобу зв’язку та адресу електронної пошти, якщо такі наявні;
- код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);
- зазначення, в чому полягає практична необхідність отримання податкової консультації;
- підпис платника податків;
- дата підписання звернення.
На звернення платника податків, що не відповідає цим вимогам, податкова консультація не надається, а надсилається відповідь у порядку та строки, передбачені Законом України "Про звернення громадян".
За вибором платника податків індивідуальна податкова консультація надається в усній або письмовій формі.
Індивідуальна податкова консультація, надана в письмовій формі, обов’язково повинна містити:
- назву - податкова консультація;
- реєстраційний номер в єдиній базі індивідуальних податкових консультацій;
- опис питань, що порушуються платником податків, з урахуванням фактичних обставин, зазначених у зверненні платника податків;
- обґрунтування застосування норм законодавства;
- висновок з питань практичного використання таких норм законодавства.
Окрім того, індивідуальна податкова консультація, надана в письмовій формі, підлягає реєстрації в єдиній базі індивідуальних податкових консультацій та розміщенню на офіційному веб-сайті ДФС, без зазначення найменування (прізвища, ім’я, по батькові) платника податків, коду згідно з ЄДРПОУ (реєстраційного номера облікової картки) та його податкової адреси. Доступ до зазначених даних єдиної бази та офіційного веб-сайту буде безоплатним та вільним.
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську
ДПІ у м. Івано-Франківську інформує про те, що ДФСУ надала роз’яснення щодо визнання контрольованими операцій з внесення основних засобів до статутного капіталу підприємства.
Визначальною умовою для визнання операцій контрольованими є можливість впливу таких операцій на об'єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків. Оскільки операція зі збільшення статутного капіталу шляхом внесення учасником підприємства основних засобів враховується у складі витрат, починаючи з періоду нарахування амортизації таких основних засобів та впливає на фінансовий результат до оподаткування згідно з правилами бухгалтерського обліку, й, відповідно зменшує об'єкт оподаткування податком на прибуток, такі операції з 01.01.2015 року підпадають під визначення контрольованих відповідно до ст. 39 Податкового кодексу.
Зазначені операції мають бути відображені у Звіті про контрольовані операції у звітному періоді, в якому відбулася господарська операція з внесення учасником до статутного капіталу основних засобів на дату переходу права власності та/або на дату відображення у бухгалтерському обліку зарахування на баланс таких основних засобів (на рахунки Дт15/Дт10).
Детальніше у листі ДФСУ від 09.03.2017р. №5898/7/99-99-14-01-02-17.
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську
ДПІ у м. Івано-Франківську інформує про те, що з 20 березня 2017 року набрали чинності зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, внесені наказом Міністерства фінансів України від 21.12.2016 року № 1125.
Зокрема, платники податків, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством:
- заяву за формою №1-ОПП з позначкою "Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку". До вказаної заяви внесені зміни, згідно з якими при призначенні/зміні особи, відповідальної за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку необхідно заповнювати тільки розділ щодо даних про таку особу.
- повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою №20-ОПП. Для забезпечення можливості подання вказаної форми в електронному вигляді, його розділ 3 доповнено графами «Ідентифікатор об’єкта оподаткування» та «Адміністративна одиниця відповідно до КОАТУУ, де знаходиться об’єкт оподаткування»;
- заяву про взяття на облік за неосновним місцем обліку за формою 17-ОПП.
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську
ДПІ у м. Івано-Франківську інформує про те, що з 4 червня 2017 року, відповідно до змін, внесених Законом України від 07.02.2017 р. № 1830 до Водного кодексу України, дозволи на спеціальне водокористування видаватимуться територіальними органами Державного агентства водних ресурсів на підставі заяви, яка подаватиметься водокористувачем в паперовій або електронній формі разом із таким пакетом документів:
обґрунтування потреби у воді з помісячним нормативним розрахунком водокористування і водовідведення;
опис та схема місць забору води та скиду зворотних вод;
нормативи гранично допустимого скидання (гдс) забруднюючих речовин у водні об'єкти із зворотними водами (з розрахунком на кожний випуск (скид) окремо);
затверджені індивідуальні технологічні нормативи використання питної води (для підприємств та організацій житлово-комунального господарства, суб'єктів господарювання, які надають послуги з централізованого водопостачання та/або водовідведення, житлово-експлуатаційних підприємств та організацій);
копія правовстановлюючих документів на водні об'єкти (для орендарів водних об'єктів).
Отримані до 4 червня 2017 року дозволи на спеціальне водокористування, будуть чинні до моменту закінчення строку їх дії.
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську
ДПІ у м. Івано-Франківську інформує про те, що Державна фіскальна служба України у листі від 10.02.2017р. № 3282/7/99-99-14-01-02-17 роз’яснила особливості застосування штрафних санкцій за порушення порядку подання звітності для податкового контролю за трансфертним ціноутворенням (звіт про контрольовані операції та документація з трансфертного ціноутворення).
До 01.01.2017 року відповідальність за несвоєчасне подання звіту та несвоєчасне декларування контрольованих операцій визначалась п. 120.3 статті 120 Податкового кодекс (далі – Кодекс). Законом України від 21.12.2016 року №1797 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" статтю 120 Кодексу доповнено новим п. 120.4, яким встановлено окрему відповідальність платників податків за несвоєчасне подання платником податків звіту про контрольовані операції та/або документації з трансфертного ціноутворення або несвоєчасне декларування контрольованих операцій у поданому звіті відповідно до вимог п. 39.4 ст. 39 Кодексу.
Штрафні санкції, передбачені п. 120.4 ст. 120 Кодексу, розраховуються за кожний календарний день, починаючи з 01.01.2017 року, незалежно від звітного періоду здійснення контрольованих операцій та застосовуються у разі, якщо платником податків до початку документальної перевірки подано:
звіт про контрольовані операції та/або документацію з трансфертного ціноутворення з порушенням термінів, визначених п. 39.4 ст. 39 Кодексу;
уточнюючий звіт про контрольовані операції, в якому додатково задекларовані контрольовані операції.
Слід зазначити, що склад правопорушень, визначених пунктом 120.3 (неподання звіту про контрольовані операції та документації з трансфертного ціноутворення) та пунктом 120.4 (несвоєчасне подання вказаної звітності) статті 120 Кодексу, не передбачає одночасного застосування фінансової відповідальності, встановленої вказаними нормами.
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську
Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачає, що база для нарахування єдиного внеску є сума нарахованої застрахованій особі заробітної плати, у тому числі в натуральній формі, та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Якщо працівник виконує роботу (надає послуги) відповідно до цивільно-правового договору за основним місцем роботи, то до бази нарахування єдиного внеску за звітний місяць включається як заробітна плата, так і сума винагороди. Нагадуємо, що основне місце роботи – це місце, де працівник працює на підставі укладеного трудового договору, де знаходиться його трудова книжка, до якої вноситься відповідний запис про роботу. У такому випадку, якщо база нарахування єдиного внеску буде меншою за розмір мінімальної заробітної плати, то єдиний внесок розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати та ставки єдиного внеску у розмірі 22 відсотка.
Водночас, за не основним місцем роботи єдиний внесок нараховується, виходячи з розміру 22 відсотків на фактично нараховану винагороду за договором цивільно-правового характеру незалежно від її розміру, але з урахуванням максимальної величини бази нарахування, яка у 2017 році становить:
З 01.01.2017р. по 30.04.2017р. включно - 40 000 грн.;
З 01.05.2017р. по 30.11.2017р. включно - 42 100 грн.;
З 01.12.2017р. по 31.12.2017р. включно - 44 050 грн.
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську
Якщо фізична особа – підприємець – платник єдиного податку другої або третьої груп здійснює реалізацію пива лише в одній із господарських одиниць, то така особа зобов’язана проводити розрахункові операції за однаковим порядком на усіх структурних підрозділах, зокрема застосовувати реєстратори розрахункових операцій або розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій на всіх інших господарських одиницях незалежно від асортименту товарів, оскільки законодавством передбачені вимоги до платника податків – суб’єкта господарювання, а не до його структурних підрозділів.
Відповідно до п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) не застосовуються, зокрема платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.
Норми п. 296.10 ст. 296 ПКУ не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.
Згідно з ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані, зокрема проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.
Місцем проведення розрахунків є місце, де здійснюються розрахунки з покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо (ст. 2 Закону № 265).
Статтею 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначено, зокрема, що однією з умов отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (крім столових вин) є наявність зареєстрованого належним чином РРО (книги обліку розрахункових операцій (далі – КОРО)).
Згідно з пунктом 22 Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996 року № 854 зі змінами та доповненнями, продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки закладами ресторанного господарства та спеціалізованими відділами підприємств, що мають статус закладів ресторанного господарства, підприємств з універсальним асортиментом товарів.
Оскільки пиво віднесено до алкогольних напоїв, фізичні особи-підприємці платники єдиного податку другої та третьої груп, які здійснюють роздрібну торгівлю продовольчими товарами та пивом у пляшках і бляшанках, за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів, мають право проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книг та КОРО до досягнення ними протягом календарного року обсягу доходу у розмірі 1000000 гривень.
Разом з тим, реалізація такими платниками алкогольних напоїв, у тому числі пива на розлив здійснюється виключно через заклад ресторанного господарства або спеціалізований відділ, що має статус закладу ресторанного харчування, за умови наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та застосування РРО.
Довідково: загальнодоступниий інформаційно – довідковий ресурс (категорія 109.02).
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську
ДПІ у м. Івано-Франківську інформує, що Державна фіскальна служба України для однозначного тлумачення та застосування норм Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) надала роз’яснення з питання застосування норм Закону України від 02.09.2014 №1669-VII «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» (далі – Закон №1669), яким визначено тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції (далі – АТО).
Відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов’язаної зі збором та веденням обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), регулюються виключно Законом №2464.
Вичерпний перелік платників єдиного внеску встановлено статтею 4 Закону №2464.
Платник єдиного внеску зобов’язаний своєчасно та у повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок та подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, що визначені законодавством (пункти 1 та 4 частини другої статті 6 Закону №2464).
Порядок обчислення і сплати єдиного внеску передбачено статтею 9 Закону №2464.
Законом України від 24.12.2015 №911-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесено зміни до Закону №1669, зокрема, виключено підпункт 8 пункту 4 статті 11 Закону №1669, в якому скасовано норму, зазначену у пункті 94 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2464, щодо звільнення від виконання обов’язків, передбачених частиною другою статті 6 Закону №2464, платників єдиного внеску, які перебувають на обліку у контролюючих органах, розташованих на території населених пунктів, де проводилася АТО.
Таким чином, законодавством не передбачено особливих умов щодо виконання зобов’язань платниками єдиного внеску, які перебувають або перебували на обліку у контролюючих органах, розташованих на території населених пунктів, де проводилася АТО.
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську
Фізична особа-підприємець порушила умови перебування на другій групі платників єдиного податку, надавши послуги юридичній особі, що застосовує загальну систему оподаткування. Яку відповідальність передбачено нормами Податкового кодексу України (далі – Кодекс) за таке порушення?
Однією з умов перебування фізичної особи-підприємця на другій групі платників єдиного податку є здійснення господарської діяльності з надання послуг платникам єдиного податку та/або населенню (пп. 2 п. 291.4 ст. 291 Кодексу).
Тому надання послуг платникам податків, що застосовують загальну систему оподаткування, є порушенням умов перебування фізичної особи-підприємця, яка застосовує спрощену систему оподаткування, передбачених пп. 2 п. п. 291.4 ст. 291 Кодексу. При недотриманні умов перебування на обраній групі єдиного податку фізична особа-підприємець втрачає право перейти на сплату єдиного податку для інших груп шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу (пп. 298.1.5 п. 298.1 ст. 298 Кодексу).
У разі порушення умов перебування на другій групі платників єдиного податку, передбачених п. 2 пп. 291.4 ст. 291 Кодексу, така особа зобов’язана:
- перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, що настає за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснювалася така діяльність (п. 9 пп. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Кодексу). Такий порядок переходу вважається відмовою від спрощеної системи оподаткування. При цьому для відмови суб’єкту господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) слід подати до контролюючого органу відповідну заяву (п. 298.2 ст. 298 Кодексу);
- до отриманого доходу за договором надання послуг юридичній особі застосувати ставку єдиного податку в розмірі 15% (п. 293.4 ст. 293 Кодексу);
- відобразити в квартальній податковій декларації наростаючим підсумком окремо такі доходи (пп. 296.5.5 п. 296.5 ст. 296 Кодексу);
- подати декларацію за податковий (звітний) квартал, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, з наростаючим підсумком з початку року протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (підпункти 49.18.2, 49.18.3 п. 49.18 ст. 49, пп.. 298.2.2 п. 298.2 ст. 298 Кодексу).
Якщо фізична особа-підприємець не виконала перелічені вище вимоги Кодексу та не перейшла на сплату інших податків і зборів, то анулювання реєстрації платника єдиного податку другої групи проводиться за рішенням контролюючого органу на підставі акта перевірки з першого числа місяця, що настає за кварталом, у якому допущено таке порушення (п. 299.11 ст. 299 Кодексу). В результаті всі доходи, отримані після дати анулювання реєстрації платника єдиного податку, оподатковуватиметься на загальних підставах.
Наприклад, якщо підприємець на другій групі платників єдиного податку здійснив розрахунки 05.12.2016 р. із юридичною особою, що застосовує загальну систему оподаткування за договором про надання послуг, то він був зобов’язаний згідно з нормами Кодексу:
- подати заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування в термін до 20.12.2016 року;
- перейти з 01.01.2017 р. на загальну систему оподаткування;
- подати до 10.02.2017 року податкову декларацію з єдиного податку, де окремо відобразити дохід, отриманий від надання послуг юридичній особі, що застосовує загальну систему оподаткування, для оподаткування за ставкою 15%.
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську
ДПІ у м. Івано-Франківську інформує, як фізичній особі-підприємцю, платнику єдиного податку відображати у податковому обліку доходи, отримані до дати реєстрації Книги обліку доходів і витрат.
Для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством (п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України), (далі – Кодекс).
Спрощена система оподаткування, обліку та звітності – це особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених главою 1 Кодексу, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
Фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку першої, другої та третьої груп (які не є платниками ПДВ), ведуть Книгу обліку доходів, у якій щоденно за підсумками робочого дня відображають отримані доходи (пп. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 Кодексу).
Фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку третьої групи, які є платниками ПДВ, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (пп. 296.1.2 п. 296.1 ст. 296 Кодексу). Наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 579 «Про затвердження форм книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення» затверджено порядок ведення вищезазначених книг (далі – Порядок № 579).
Зазначеним Порядком передбачено, що Книга безоплатно реєструється у контролюючому органі, засвідчується підписом керівника або заступника керівника контролюючого органу та скріплюється печаткою. Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід.
Отже, відображення у Книзі доходів, отриманих до дати її реєстрації у контролюючому органі, є порушенням вимог Податкового кодексу та Порядку № 579.
Зауважимо, що відповідно до ст. 164¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 № 8073-Х (далі – КпАП) неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів та витрат суб’єктами господарювання, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 136 грн).
Дії, передбачені частиною першою ст. 164 КпАП, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративною стягненню за те саме порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 136 грн).
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську
ДПІ у м. Івано-Франківську нагадує, якщо отримано фізичною особою у 2016 році дохід від надання в оренду легкового автомобіля іншій фізичній особі, яка не зареєстрована як самозайнята особа, тобто не є суб’єктом підприємницької діяльності або особою, яка не займається незалежною професійною діяльністю, така особа повинна надати до державної податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси Податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2016 рік у термін не пізніше 3 травня 2017 року.
А от останнім днем сплати нарахованих самостійно фізичною особою податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору буде 31 липня 2017 року.
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську
ДПІ у м. Івано-Франківську повідомляє, що відповідно до п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, згідно ст. 186 цього Кодексу.
Підпунктом «в» пп. 14.1.185, пп. «в» пп. 14.1.191 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу визначено, що постачання товарів/послуг включає в себе безоплатну передачу майна іншій особі, постачання послуг іншій особі на безоплатній основі. Таким чином операція із безоплатної передачі майна з балансу платника податку на баланс іншого платника є операцією з постачання такого майна, яка є об'єктом оподаткування ПДВ.
Водночас такі операції звільняються від оподаткування ПДВ у разі безкоштовної передачі з балансу платника податку на баланс іншого платника індивідуально визначеного майна за умови дотримання вимог пп. 197.1.16 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу.
При цьому режим звільнення від оподаткування ПДВ, визначений нормами пп. 197.1.16 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу, застосовується за умови одночасного виконання таких вимог:
передаватись повинен об’єкт будь-якої форми власності;
передача повинна здійснюватися на безоплатній основі;
операція повинна здійснюватися між двома платниками ПДВ або між двома юридичними особами;
передача повинна відбуватися виключно у державну чи комунальну власність;
операція повинна здійснюватися на підставі прийнятого відповідного рішення Уряду, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську
ДПІ у м. Івано-Франківську нагадує, що Законом України від 20 грудня 2016 року № 1791 -VIИ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» внесено зміни до Податкового кодексу України та Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» (далі - Закон), якими запроваджено формування та ведення Реєстру отримувачів бюджетної дотації (далі - Реєстр) для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції.
Згідно з пунктом 161.4 статті 161 розділу V1 Закону порядок ведення та форма Реєстру затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Сільськогосподарський товаровиробник для внесення його до Реєстру подає до контролюючого органу за місцем свого обліку як платника ПДВ заяву про внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру отримувачів бюджетної дотації (далі - заява). Форму заяви затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23.02.2017 № 275, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28.02.2017 за № 268/30136.
Відповідно до пояснень до заяви, така заява заповнюється та подається в електронній формі або у паперовому вигляді протягом п'яти календарних днів після закінчення граничного строку подання податкової звітності з ПДВ, встановленого для місячного податкового (звітного) періоду. Тобто перші заяви можуть бути подані починаючи з 21.03.2017.
Відповідне роз’яснення надано ДФС України у листі від 16.03.2017 № 6429/7/99-99-08-01-01-17.
Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську