В квітні 2010 р. в м. Івано-Франківську буде представлена експозиція мобільної виставки «Пасивний дім», що проводиться в рамках проектів українсько-німецького технічного співробітництва GTZ.
Пасивний будинок, запропонований ще в 1988 році шведом Бо Адамсоном і німцем Вольфгангом Файстом. Він не використовує традиційні види енергоресурсів для опалення, які є невідновлювальними ресурсами планети (нафти й газу) і не гріє власним теплом атмосфери, прискорюючи зміни клімату.
Досягається це за рахунок двох принципів. По-перше, в таких будівлях старанно закриті всі шпарини – щоб не випускати назовні дорогоцінне тепло й не нагрівати навколишній простір. По-друге, не тільки вода, але й електроенергія використовуються повторно й ефективно.
В рамках міжнародної ініціативи із захисту клімату Німеччини і України діє пересувна виставка із популяризації таких методів будівництва. Після нашого міста з експозицією виставки зможуть ознайомитися мешканці Києва, Житомира, Харкова, Чернігова, Одеси, Полтави, Миргорода та інших міст України.
Матеріали виставки будуть цікавими як архітекторам та будівельникам, так і всім мешканцям міст, які бажають жити в комфортних умовах, практично не споживаючи енергоносіїв, тарифи на які постійно зростають.
Про дату відкриття і місце проведення виставки буде повідомлено додатково.