Міський голова Руслан Марцінків завітав до реабілітаційного центру «Моя надія» в межах підприємницької п’ятниці, де поспілкувався з командою, що стоїть за цією справою. Історія створення центру глибоко особиста, адже ідея його заснування народилася з власного досвіду директорки реабілітаційного центру Ольги Петрик, коли 16 років тому її дитині діагностували глухоту. Те, що колись здавалося вироком, сьогодні стало поштовхом до створення місця, де особливі діти отримують шанс на повноцінне життя.
Зіткнувшись із браком необхідних засобів реабілітації для власної дитини з порушенням слуху, пані Ольга використала цей досвід як основу для своєї дисертації. Отримавши ступінь кандидата наук, Ольга Петрик почала ділитися набутими знаннями з іншими.А згодом зібрала навколо себе команду однодумців – переважно батьків, які також стикалися з подібними викликами. Тепер разом вони допомагають дітям долати труднощі.
"Центр я створила тоді, коли вже, власне, допомогла своїй дитині. Він досить молодий, ми створили його 11 листопада 2022 року, на дату визволення Херсону. Відкрилися у війну і почали допомагати діткам. Команда у нас сформувалась спершу із батьків особливих діток. Я шукала однодумців: батьків, які готові йти зі мною в ногу, багато вчитись. Нам багато потрібно було вчитись, і ми продовжуємо знаходити нові і нові можливості. А вже пізніше, по розширенню, ми почали запрошувати хороших викладачів, найкращих студентів наших вузів. І таким чином створили команду, яка на сьогодні складає 13 спеціалістів. Є фізичні терапевти, ерготерапевти, логопеди, терапевт мови і мовлення, психологи, нейропсихолог, дефектолог, сенсорні терапевти", — зазначає директор реабілітаційного центру "Моя надія" Ольга Петрик.
Ерготерапевт з багаторічним досвідом Марина Кравець, каже, що після завершення навчання відчула, що це її покликання. Вона присвятила шість років вивченню терапії та реабілітації. А тепер вона навчає побутовим речам діток з певними вадами аби вони змогли самостійно себе обслуговувати.
"У нас працює мультидисциплінарна команда, яка включає основних спеціалістів, котрі працюють з дітьми. Я безпосередньо є ерготерапевтом. Допомагаю діткам стати незалежними у повсякденному житті. Ми проводимо реабілітацію, навчання нових навичок: вдягання, роздягання, самостійне харчування, чищення зубів. А також допомагаємо гарно та повноцінно гратись", — розповідає ерготерапевт Марина Кравець.
Оксана Тимощук — лікар фізичної та реабілітаційної терапії в центрі "Моя надія", і також є кандидатом медичних наук та доцентом кафедри фізичної та реабілітаційної медицини Івано-Франківського медичного університету. Спеціалістка пояснює, як команда закладу допомагає забезпечити найкращі результати для пацієнтів.
“Ми працюємо мультидисциплінарно, у нас мультидисциплінарний підхід. Він є виправданий і доказовий підхід у медицині, у реабілітаційній медицині. Я, як лікар, очолюю мультидисциплінарну команду фахівців. Крім того, ми формуємо цілі реабілітації, узгоджуємо їх з батьками. Також я, як лікар, формую з командою реабілітаційну програму під кожного пацієнта індивідуально. Крім того, я координую процес команди і несу відповідальність за нього", — розповідає Оксана Тимощук.
Матір дитини з особливістю, Богдана Боришкевич, ділиться своєю історією про те, як реабілітаційний центр змінив життя її сина. Завдяки підтримці спеціалістів, хлопчик зміг почати жити повноцінно, нарівні зі своїми однолітками.
"Ми з дитинкою проходимо реабілітацію з маленького віку, ще із 2,5 років. Бо ми помітили, що у нас проявляються деякі відхилення. А в центр ходимо відколи він відкрився. Тут хороші спеціалісти, і ми відвідуємо, нам допомагає реабілітація. Покращення в розвитку, фізичні навантаження потрібні, бо у нас проблеми із ніжками. Так, що ми задоволені", — каже Богдана Боришкевич.
На жаль, потреба в таких реабілітаційних центрах невпинно зростає, особливо враховуючи наслідки війни. Дедалі більше дітей потребують допомоги: хтось втрачає мовлення через травматичний досвід, інші мають вроджені порушення слуху або проблеми з опорно-руховим апаратом, що унеможливлює самостійне обслуговування. Міський голова Руслан Марцінків підкреслює життєво важливе значення центру «Моя надія», адже його двері відчинені не лише для мешканців області, а й для дітей з усієї України.
“Дуже важливий розвиток системи як у комунальних, так і в приватних закладах. Це дає можливість діткам отримувати якісну реабілітацію. Дуже важливо, що такі центри сьогодні є у місті Івано-Франківську. Ми тішимося і рекламуємо їх, тому що люди мають знати. І батьки, які мають дітей з особливими потребами, повинні мати можливість звернутись", — підсумовує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.