Франківськ об'єднав серця у благодійному русі! З вітерцем вулицями міста пронісся велопробіг, що стартував від пам'ятника Іванові Франкові і фінішував біля міського озера. Ця добра традиція, присвячена Дню міста, цьогоріч має надважливу мету – зібрати кошти на автомобіль для наших захисників з 91-ї бригади.
Учасниками велопробігу були військовослужбовці, ветерани, мешканці і гості міста. Та особливо учасників надихнула участь наших мужніх ветеранів на протезах, які попри втрачені кінцівки, з неймовірною силою волі подолали весь маршрут на велосипедах!
Про традицію проведення велопробігу до Дня міста, його основні цілі, розповів заступник директора Департаменту молодіжної політики та спорту Віталій Матешко. Він пояснив, чому саме 91-а бригада потребує допомоги і наскільки важливо зібрати кошти на автомобіль зараз.
"Власне це багаторічна традиція на День міста проводити велопробіг. Основна мета - популяризація велокультури у нашому місті і благодійність. Ми збираємо на 91 бригаду, для наших хлопців, які захищають нас на передовій. Вони збирають саме на автомобіль, який був побитий у тяжких боях. І для них дуже важливо зараз максимальну кількість коштів зібрати, щоби якомога швидше придбати автомобіль і, щоб оперативно працювати там на лінії зіткнення з ворогом. Ми щорічно намагаємося цей порядок культури прививати містянам, нашим гостям для того, щоб продовжувати цю традицію", - зазначив Віталій Матешко.
Серед учасників були й ті, для кого цей велопробіг став справжнім випробуванням сили духу та важливим кроком у відновленні. Ветеран 53-ї бригади Олександр Зірка минулого року отримав тяжке поранення, внаслідок якого втратив ногу, і зараз проходить реабілітацію. Навіть з ампутацією Олександр не відступив – він сів на велосипед і подолав дистанцію на протезі, продемонструвавши неймовірну силу духу.
"Нещодавно я навчився ходити, а тепер хочу навчитись їздити. Я думаю, що я зможу, все можливо - головне бажання", - поділився Олександр Зірка.
Міська влада активно працює над підтримкою ветеранів та їхньою інтеграцією у мирне життя. Заступник міського голови з питань ветеранів війни та демобілізованих осіб Юрій Гапончук наголосив, що спорт та такі спільні заходи дуже важливі для фізичного та психологічного відновлення військових.
"Взагалі велопробіг це один із видів спорту. Спорт стимулює до чогось кращого, до того, щоб людина не тільки просто жила, але і займалась спортом, руховою активністю. І за рахунок того жила цікаво. В місті буде організовуватися для ветеранів дуже багато різних заходів спільно з громадськими організаціями для того, щоб більше залучити ветеранів. Не тільки до спорту, але і до масовості і до того, щоб вони всі були між людьми, щоб люди бачили ветеранів і таким чином буде прививатися нормальний здоровий образ до ветерана",- розповів Юрій Гапончук.
Участь військових та ветеранів у таких подіях має велике значення не лише для збору коштів, але й для їхньої адаптації та відчуття зв'язку з суспільством. Начальник служби фізичної підготовки і спорту 50-го полку Національної гвардії України майор Тарас Балан підкреслив важливість залучення своїх побратимів.
"Залучення ветеранів до даних змагань є надзвичайно важливим, щоб вони розвантажилися, відчули, що суспільство від них не відвертається, а постійно підтримує. Ми постійно долучаємося до цього виду змагань. Це благодійний такий велопробіг до Дня міста з метою збору коштів. Ми вже другий рік поспіль беремо участь такою кількістю учасників 50 полку. Це важливо в зараз",- наголошує майор Тарас Балан.
Серед учасників велопробігу були й ті, хто долучається до цієї події щороку, перетворюючи її на особисту традицію. Ірина Герега, для якої це вже восьмий подібний заїзд, поділилася своєю історією та висловила захоплення стійкістю ветеранів.
"Це мій восьмий велопробіг. Велосипед це мрія мого дитинства, яку здійснила мені донечка. І з того часу я беру участь. Це дуже важко дивитися, але вони молодці. Вони хочуть звичайно доказати, що вони всемогутні наші воїни. Дякуємо їм за це. Я думаю, що це важливо, щоб згуртовуватися, бути разом. Захід гарний, завжди з радістю беру участь у цьому заході", - з усмішкою ділиться думками пані Ірина.
Для багатьох цей велопробіг став можливістю відновити добру традицію, що була перервана через повномасштабне вторгнення. Учасниця Юлія Романчук долучилася до заходу, щоб знову відчути єднання громади, провести час з користю та подати приклад молодшому поколінню.
"Була така традиція у нас раніше. Ми часто брали участь. Потім у зв'язку з війною вона перестала для нас бути актуальною, а тепер хочемо відновити. Тому сьогодні з подругою чекаємо ще пару коліжанок і будемо брати участь. Важливо згуртовувати людей і емоційно, щоб люди відпочили, поспілкувалися. І так само це спорт, корисне проведення дозвілля. Тому треба давати приклад молоді, дітям, щоб вони дивилися на нас і так само брали участь у таких заходах. І в честь свята, в честь Дня Івано-Франківська хочеться саме зробити для міста такий велопробіг і взяти участь",- говорить Юлія Романчук.
Підсумовуючи цьогорічний велопробіг та його місію, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків наголосив на важливості підтримки наших захисників і єдності громади.
"Традиція дуже добра, це проводити велопробіг у Франківську до Дня міста. Тим паче, що ми збираємо кошти, щоб допомогти військовим. Це важливо. Важливо для всіх нас показувати, що ми живемо, ми допомагаємо військовим, ми боремося і наше місто є надійним тилом", - підсумовує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.