Декілька поширених помилок, які часто роблять замовники будівництва при поданні документів. Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю рекомендує замовникам будівництва звернути увагу на ці моменти та враховувати їх при поданні документів.
· Некоректність відомостей про замовника.
Перевіряйте правильність особистих даних, таких як паспортні дані (відсутність орфографічних помилок), РНОКПП (правильне цифрове значення) та контактний номер телефону. Помилки в цих відомостях можуть призвести до необхідності виправлення документів.
· Невідповідність намірів забудови цільовому призначенню.
Наміри забудови повинні відповідати цільовому призначенню земельної ділянки. Замовникові треба звертати увагу на те, які саме об’єкти можуть бути зведеними на ділянці.
· Некоректний статус в електронних документах.
Усі документи, внесені до ЄДЕССБ (будівельний паспорт, містобудівні умови та обмеження, проектна документація, технічна інвентаризація, експертиза тощо) повинні бути зареєстровані та мати статус «Діючий». Нерідко через технічну помилку системи або помилку проектанта, технічного інвентаризатора або іншої відповідальної атестованої особи документи мають інший статус, що унеможливлює реєстрацію документів, поданих замовником.
· Неправильний номер документа при подачі декларації про готовність об’єкта до експлуатації.
Подаючи декларацію про готовність об’єкта до експлуатації, переконайтеся, що номер повідомлення про початок будівельних робіт або іншого документа, на підставі якого виконувались роботи, вказаний правильно (дві великі літери та 12 цифр).
· Некоректний кадастровий номер земельної ділянки.
Кадастровий номер земельної ділянки має відповідати номеру, зазначеному у витягу з Державного земельного кадастру. Формат номера: ХХХХХХХХХХ:ХХ:ХХХ:ХХХХ (10 цифр, двокрапка, 2 цифри, двокрапка, 3 цифри, двокрапка, 4 цифри). Цей номер повинен відображатися у всіх поданих документах (зокрема і у будівельному паспорті, містобудівних умовах, проектній документації (за наявності) технічній інвентаризації тощо).