Про роботу з легалізації заробітної плати, яка проводиться Управління праці Івано-Франківської міської ради, розповіла перша заступниця міського голови Вікторія Сусаніна.
Одним з основних завдань управління праці є проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед суб’єктів господарювання та найманих працівників щодо соціальних ризиків для громадян, які не легалізують свою зайнятість та отримують заробітну плату неофіційно.
«Проводяться інформаційні рейди як рейдовою міською робочою групою з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення, так і фахівцями управління праці спільно з КП «Муніципальна інспекція «Добродій», а в окремих випадках із залученням спеціаліста фінансового управління міської ради. За період з січня до листопада цього року проведена інформаційно-роз’яснювальну роботу з 2 386 суб’єктами господарювання як в Івано-Франківську, так і в селах територіальної громади», – розповіла Вікторія Сусаніна.
Виявлено 284 неоформлених працівників, так званих «стажерів». За результатами проведеної роботи додатково оформлено 242 працівники, а 42 особи зареєструвались фізичними особами-підприємцями. Сума легалізованої заробітної плати – 1 млн. 902,8 тис. грн.
За інформацією ГУ Державної податкової служби в Івано-Франківській області щомісячно збільшується кількість фізичних осіб-підприємців, які перебувають на обліку: з 17 457 (на початок року) їх кількість збільшилась на 1 625 і станом на 01.11.2023 року зареєстрованих підприємців було 19 082.
Якщо суб’єкт господарювання ігнорує рекомендації управління праці і не оформляє з працівником трудові відносини належним чином, то інформація по ньому передається в Південно-Західне міжрегіональне управління Держпраці для вжиття відповідних заходів.
З початку року передана інформація по 14 суб’єктах господарювання.