Днями в Івано-Франківську відбулась І частина освітнього онлайн-лекторію в рамках проєкту Citta Ideale – Феномен «ідеального» міста:
https://www.facebook.com/PotockiPalace.if.ua/posts/951810138754610
В рамках заходу для учасників лекторію було проведено ознайомлювальну екскурсію Комплексом колишнього палацу Потоцьких в Івано-Франківську.
Зокрема, кандидат архітектури, дослідник у галузі архітектурної археології Юрій Лукомський оглянув місце, де нещодавно знайшли арку. Знахідку,як вже повідомлялося, виявили під час поточного ремонту частини огорожі та господарської брами на території Комплексу:
https://www.facebook.com/PotockiPalace.if.ua/posts/949065125695778
За словами Юрія Лукомського, для дослідження знайденої частини арки потрібно проводити глибокі археологічні розкопки.
«Навіть з допомогою сучасного георадару ми нічого не зможемо зрозуміти, побачимо тільки лінії відбивання хвиль. Ми можемо сказати, що якась субстанція є, але мусимо перевірити археологічним методом, тобто – провести розкопки. Відповідно, треба знати методику їх, побудувати тут програму цих досліджень: де саме розкопувати, де зробили вторгнення в культурний шар цього об'єкту тощо», – зазначив археолог.
Нагадаємо, наразі ремонтні роботи на цьому місці зупинені. За словами керівника КП ПІК «Палац» Володимира Гайдара, буде розпочато процедуру археологічних розвідок довкола. У першу чергу, потрібно правильно це завести в документальному плані.
Тим часом тривають ремонтні роботи в приміщенні охорони поруч господарської брами.
Нагадаємо, нещодавно було завершено поточний ремонт дахів у найбільш проблемних корпусах В, Г, Д і З на території Комплексу.
Більше – дивіться у відео:
https://www.facebook.com/PotockiPalace.if.ua/posts/911245406144417
Відповіді на актуальні запитання, на кшталт «а що ж там робиться?», більше про реставрацію Палацу Потоцьких, археологію та плани на майбутнє – слухайте у подкасті на сайті Репортер:
https://report.if.ua/.../volodymyr-gajdar-koshty-na.../