У пам’яті кількох народів зберігається історія про 300 героїв, що загинули, захищаючи свою землю від нападників. У давніх греків це були 300 спартанців при Фермопілах, у грузинів – 300 арагвійців на підступах до Тбілісі, а в українців – 300 козаків під Берестечком та 300 юнаків під Крутами.
Такою історичною довідкою 26 січня 2017 року в дитячо-юнацькому клубі «Легінь» розпочався відкритий турнір з шашок пам’яті Героїв Крут.
Педагог-організатор-методист клубу Любов Савчук розповіла про історичні події під Крутами 29 січня1918 року, адже у бою під Крутами полягли київські студенти й учні, що 1918-го стали на захист незалежності своєї Вітчизни.
Головний суддя турніру – тренер секції «Шахи» І.Куцик – детально ознайомив учасників з умовами проведення турніру з шашок. Всього у турнірі взяло участь 16 юних шашкістів. У підсумку змагань місця розподілилися наступним чином:
I місце – Колосов Дмитро
II місце – Федюк Владислав
III місце – Волощук Андрій
Серед дівчат перше місце посіла Чайковська Яна.
Переможців нагородили грамотами, а всі учасники турніру отримали солодощі від міського Центру дозвілля дітей та юнацтва за місцем проживання.
Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі… Вони – студенти, курсанти, школярі – виявилися у своєму патріотизмові вище за класові інтереси і, коли постала потреба, без вагань віддали молоде життя в ім’я волі свого народу.