13 червня, день восьмий
Розпочався другий тиждень літньої школи народних ремесел із знайомства з мистецтвом виготовлення топіарію – «Дерева щастя». Для виготовлення такого дерева достатньо підручних матеріалів та бажання. Тренер показала дітям як робити заготовки квітів із серветок, оздоблювати стрічками та декорувати пташками і метеликами. Кожне дерево вийшло цікавим і різнобарвним, адже учасники працювали дружньо і допомагали один одному. Наступним заняттям був майстер-клас з модульного орігамі. Діти продовжили освоювати техніку складання з окремих модулів різні фігурки. Цього дня завданням для учасників було виготовлення курчатка з паперу.
14 червня, день девятий
На дев’ятий день в двох групах літньої школи проходив тренінг «Планета можливостей», метою якого було навчити дітей ставити власні цілі і як їх досягати. Такий тренінг робить дітей більш відповідальними, цілеспрямованими та успішними. В цей день молодша група також мала заняття по виготовленню прикрас для дівчат та сувенірів воїнам АТО з використанням техніки канзаші, а старша продовжувала виготовлення топіарію.
15 червня, день десятий
Протягом дня діти продовжували удосконалювати свої навички та уміння в техніці канзаші та орігамі. Під час майстер-класу з орігамі, діти вчилися збирати квіткові пелюстки з модулів паперу та виготовляти квіти, що потім були об’єднанні в колективну роботу «Літні настрої». Під час майстер-класу з канзаші дві групи вчилися виготовляти різнобарвні квіти на шпильках та обручі.
16 червня, день одинадцятий
На одинадцятий день літньої школи група «Юніори» та частина групи «Молодіжка» відвідали вище професійне училище №21. Їх зустріла заступник директора з навчально-виховної роботи Анна Зіновіївна Колобанько, яка розповіла про професії, які можна здобути в училищі та ознайомила з його роботою. Після розмови учасники пішли на екскурсію по цехах, де навчають майстерності ковальства та різьби по металу. В той же час частина групи «Молодіжка» працювала над створенням еко-костюмів, що будуть представленні під час офіційного закриття літньої школи. Вони виготовляли їх з поліетиленових пакетів, пластикових пляшок, газет та інших матеріалів, що зазвичай не використовуються повторно. А також в цей день для дітей був підготовлений майстер-клас давньослов'янського, зокрема українського народного декоративного мистецтва з виготовлення витинанок. За допомогою ножиць і паперу діти створювали свої маленькі шедеври, які використовувались для прикрашання приміщень, полиць, коминів, печей.
17 червня, день дванадцятий
Дванадцятий день літньої школи народних ремесел розпочався з майстер-класу з декорування скляних поверхонь з використанням фарб для вітражу. Діти освоювали розпис на склі та скляному посуді. Після заняття з вітражем учасники продовжили створювати різноманітні фігури з допомогою техніки модульного орігамі. З кожним заняттям вони створюють все складніші і оригінальніші роботи, якими можна гордитися.
18 червня, день тринадцятий
На тринадцятий день для учасників літньої школи була організована поїздка до Львова. У Львові на дітей чекала екскурсія історичною частиною міста, відвідали Каплицю Трьох Святителів, Латинський кафедральний собор, костел єзуїтів, вірменський собор та ще багато різних пам’яток. Вузькі провулки, львівська бруківка, кав’ярні і, звичайно, «майстерня шоколаду» - все це викликало море позитивних емоцій, вражень, які кожен привезе із собою додому.
19 червня, день чотирнадцятий
Завершився другий тиждень літньої школи народних ремесел екскурсією рідним містом. Екскурсовод розповів групам історію Івано-Франківська та показав пам’ятки, які збереглись до сьогодні, такі як: частина фортечного муру, де зараз знаходиться фортечна галерея «Бастіон», Синагога, вірменський костел та багато іншого. Діти активно задавали питання та цікавились історією міста.
Наступного тижня дітей чекають ще багато нових майстер-класів народних ремесел, тренінгів, навчань, розвиваючих ігор та творчих занять, а також офіційне закриття, під час якого відбудеться концерт, виставка робіт учасників та майстерня юних умільців.
Для довідки:
Літня школа народних ремесел для дітей та молоді міста діє в рамках проекту «Відновлення ковальського мистецтва як одного із найстаріших елементів економічного зростання», що фінансується з коштів ЄС, на базі центру дозвілля дітей та юнацтва за місцем проживання. Школа працюватиме з 06 червня по 26 червня 2016 року.
Організаторами літньої школи є управління економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради та ГО «Центр муніципального та регіонального розвитку – ресурсний центр». Учасниками літньої школи є активісти дитячо-юнацьких клубів та діти пільгових категорій (загалом 30 осіб).