Різномаїття асортименту питної та мінеральної води в магазинах може задовільнити смаки найвибагливішого покупця. Та й реалізатори не шкодують прилавків для розміщення такого різнобарвного асортименту. Хоча продукція і недорога, а реалізація її знаходиться під впливом сезонних коливань, але вона завжди приносить реалізаторам і виробникам стабільні прибутки.
Проте, вже і до цієї продукції дійшла лавина фальсифікації та підробки. Тому часто дуже скептично поглядаємо як на вже відомі і популярні марки так і на новинки.
Одже, спробуємо визначитись на що саме треба звертати увагу, розглядаючи етикетки, та обираючи для себе мінеральну та питну воду.
Розпочнемо з вод мінеральних природних фасованих. Перш за все зверніть увагу на назву води, місцезнаходження та номер водопункту, свердловини чи джерела . Непоодинокі випадки вказування свердловини та джерел, які не існують, або вже не експлуатуються. Також, для мінеральних вод обов'язковим є зазначення глибини свердловини.
У разі якщо на етикетці не вказана повна назва, адреса та номер телефону виробника, пакувальника, експортера чи імпортера – такий продукції не варто довіряти.
Також, часто виробники можуть грішити із зазначенням походження води. Тобто, крім того, що вода мінеральна, повинно вказуватись чи вона мінеральна природна, чи мінеральна розведена. Не слід забувати і про найголовніші характеристики мінеральної води такі як мінералізація, яка вказується в величинах г/дм3, та хімічний склад води (в мг/дм3). Важливим є і стан води під час фасування, тобто природний стан, сильногазований чи слабогазований, що також повинно зазначатись на етикетці.
Крім цього, на етикетці повинно вказуватись застосування води, тобто визначення води як столової, лікувально-столової та лікувальної. Для категорії лікувально-столових та лікувальних вод також вказується показання щодо застосування із зазначенням для лікувально-столових вод - "За призначенням лікаря і як столовий напій - несистематично", для лікувальних вод – "За призначенням лікаря". Також, для цієї категорії мінеральних вод є обов'язкове зазначення основних протипоказань та умов зберігання, адже, в інакшому випадку, замість лікувальної дії можна отримати негативний вплив на здоров'я ,або, при порушення умов зберігання, не отримати ніякого позитивного ефекту від вживання лікувальної мінеральної води.
При виборі питної води, окрім вищезазначених пунктів, необхідно звернути увагу на позначення походження питної фасованої води. Саме тут покупець може і не догледіти. Адже, вода може бути як з джерела, свердловини, так і з систем господарсько-питного призначення. А якщо виробник не зазначає джерела походження води – краще зверніть увагу на продукції іншої торгової марки.
Також, завжди на етикетках має зазначатись назва нормативного документа, який визначає вимоги щодо якості питної води та позначення нормативного документа, згідно з яким виготовлений і може бути ідентифікований продукт.
А щоб уберегти себе від підробок – звертайте увагу на наявність дати розливу, номеру партії, строку придатності до споживання, інформації щодо сертифікації.
ДП"Івано-Франківськстандартметрологія"
Контактна особа
Подошва Ольга Валеріївна
786596