6 листопада відбулась нарада у міського голови В.Анушкевичуса з головами будинкових комітетів м.Івано-Франківська, в якій взяли участь 37 голів будинкових комітетів та голова квартального комітету приватного сектора мікрорайону Пасічна.
Учасники наради відзначили, що виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради шукає шляхи налагодження дієвого діалогу з громадськістю, залучення жителів до спільного вирішення проблемних питань життєдіяльності будинку, кварталу, мікрорайону. Допомагаючи у створенні органів самоорганізації населення, залучаючи їх до участі в різних проектах, програмах, конкурсах, міська влада вирішує багато проблем не тільки у впорядкуванні житлового фонду міста, дворових територій, а й досягає добрих результатів у згуртуванні громади нашого міста.
Така політика виконавчого комітету міської ради сприяє підвищенню активності громади щодо створення органів самоорганізації населення. Тільки від початку скликання міської ради зареєстровано та продовжено повноваження 77 будинкових комітетів, завершують процедуру реєстрації ще 24, діє квартальний комітет приватного сектора мікрорайону Пасічна, територіальний комітет мікрорайону Опришівці. Це дозволяє вирішувати проблемні питання утримання мікрорайонів, будинків.
Вагомим стимулом для створення та діяльності будинкових комітетів є можливість проведення великих об’ємів ремонтних робіт за програмою розвитку ООН (Муніципальна програма сталого розвитку). Про це багато говорилось на нараді, в якій брали участь і координатори ПРООН в місті. У 2005р. здійснені роботи з ремонту житла в 15 будинках на суму 336,1 тис.грн., в 2006 році виконано роботи в 13 будинках на суму майже 2 млн. грн., а в 2007р. роботи ведуться: в 11 будинках – за кошти ПРООН, в 4 будинках – за кошти МВК, ще проекти по 15 будинках затверджено для реалізації. Перевага в плануванні та фінансуванні таких робіт надається саме будинкам, де створені та діють будинкові комітети. З початку дії проекту в місті здійснено великий обсяг робіт з реконструкції підвальних розгалужень, шатрових дахів, ремонту сходових кліток виконання інших робіт, при співфінансуванні міського бюджету, ПРООН, внесків мешканців.
Окрім того, відповідно до Програми «Будівництво малих архітектурних форм, дитячих, спортивних та ігрових майданчиків в мікрорайонах міста на 2007 рік за рахунок міського бюджету», прийнятої міською радою, цього року споруджено 17 спортивно-ігрових майданчиків. Перший вартістю 32 тис.грн. було встановлено з нагоди Дня міста у дворі будинків на вул.Сухомлинського,4 корпуси 3,4. Всього на ці роботи освоєно 415 тис.грн., з них 92 тис.грн. – з коштів бюджету розвитку, 323 тис.грн. – з фонду соціально-економічного розвитку міста. Ремонт внутрібудинкових територій, вуличного освітлення та інші роботи першочергово виконуються там, де створені і діють будинкові комітети.
За ініціативи голів будинкових комітетів при погодженні із керівництвом ЖЕО на реалізацію проекту «Запровадження системи роздільного збирання, сортування і переробки ТПВ у м. Івано-Франківську» встановлено 42 контейнерні майданчики для збирання твердих побутових відходів (макулатури, скла та ПЕТ-пляшок).
Великі надії подають органи самоорганізації населення у вирішенні питань місцевого значення: утримання території та житла, їх благоустрою, профілактики та боротьби з правопорушеннями, особливо крадіжками комунального майна та майна громадян, залучення до благоустрою дворів. Створений спільними зусиллями затишок і добробут мешканці стараються зберегти, примножити, залучити до подальших робіт своїх дітей, внуків. Яскравим прикладом такої згуртованості, ініціативності є будинкові комітети, які діють на вул. Стуса,25, Степана Бандери,12, Симоненка,5, Вовчинецькій,198б, Вовчинецькій,194, Коновальця,34. Облаштовуючи власний побут, будинкові комітети, мешканці цих будинків вже зробили чимало для того, щоб тут було приємно і зручно жити всім – саме такого позитивного результату і сподівалась міська влада, сприяючим створенню органів самоорганізації населення.
Про методи і нові форми роботи з будинковими комітетами поінформував начальник УЖКГ П.Косюк, зауваживши що при плануванні бюджету на наступний рік перевага щодо проведення ремонтних робіт надається саме тим будинкам, де працюють органи самоорганізації населення.
Та залишається ще чимало і проблемних питань, які вимагають спільного з комунальними службами МВК, вирішення. Найбільше нарікань з боку голів будинкових комітетів було щодо проблем водо- теплопостачання, вивозу сміття, впорядкування підвалів, сходинкових кліток, освітлення прилеглої території, ремонту дахів. Міський голова В.Анушкевичус, підводячи підсумки наради, дав відповідні доручення щодо реалізації зауважень, що прозвучали на нараді, наголосив на необхідності налагодження більш тісної співпраці комунальних служб з будинковими комітетами, відзначивши, що це є одним з шляхів реформування системи житлово-комунального господарства міста, сприяннястворенню об’єднань співвласників багатоквартирного житла. Досягнути рівноправного партнерства у вирішенні проблем, які хвилюють мешканців, можна сприяючи розвитку ініціативи, допомагаючи у діяльності органів самоорганізації населення, які будуть дійсно почувати себе ґаздами у будинку, мікрорайоні, місті, де вони проживають.