Місто Івано-Франківськ потрапило до переліку десяти українських міст, які змагаються за право скористатися допомогою європейців з питань збереження культурної спадщини міста і беруть участь в проекті «Реабілітація культурної спадщини історичних міст». Цей проект ініційовано Радою Європи і підтримано Міністерством Культури України.
Першим етапом даного проекту, що розпочався цього року, була розробка так званого «Діагностичного досьє» міста Івано-Франківська – опис реального стану пам’яток та їх експлуатації в сучасній містобудівній ситуації. Аналіз економічної стратегії міста і його ресурсів та можливостей. Стан генерального планування і рівень законодавчої бази. Також одним з найважливіших елементів такого документу є оцінка внутрішнього психологічного потенціалу і рівень зацікавленості самого міста його громадян і керівництва до пам′яткоохоронних ініціатив. Робоча група по роботі з таким проектом, що створена виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради, підійшла до завершення першого етапу по створенню технічного файлу такої діагностики. Відділом з питань охорони культурної спадщини і управлінням архітектури та містобудування виконавчого комітету міської ради було створено об’ємний документ з 15 тематичних мап з аналізом історії і сучасної містобудівельної ситуації в місті. Також за участі відділів і управлінь виконавчого комітету міської ради складено підготовчий технічний файл – документ, що висвітлює і аналізує стратегічну перспективу міста і сучасний стан основних галузей життя міста. Наразі ці документи приводяться до загальноєвропейських стандартів документації такого роду для майбутньої їх презентації перед очікуваними інвесторами.
Остаточний висновок експертів Ради Європи щодо «Технічного файлу міста Івано-Франківська» буде оприлюднено в листопаді 2011 року.
Другим етапом проекту, що продовжуватиметься до 2013-2014 років, буде створення «Бізнес файлу» на основі аналітичних матеріалів цього року. Більшість такого роду стратегічних спільних проектів хибувало неузгодженістю стандартів європейських і вітчизняних. Часто перешкоджала наша система недоступності певних документів і най головніше – це постійне бажання прикрасити наші реалії. В цьому проекті ми намагались об’єктивно оцінити існуючу ситуацію. В питаннях охорони культурної спадщини виявилось багато задавнених проблем, що доведеться вирішувати своїми силами перед постановкою питання про певні інвестиції в майбутньому.
Такий «Бізнес файл» стане тим документом, з яким Комісія з питань охорони культурної спадщини і природного середовища Ради Європи зможе апелювати до країн учасниць цього процесу. Свого часу подібні питання поставали перед претендентами на статус спадщини ЮНЕСКО, де теж необхідні були зусилля багатьох служб і установ.
В діяльності робочої групи по збору інформації про місто брали участь управління архітектури і містобудування виконавчого комітету міської ради, управління економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету міської ради, Головне управління статистики в Івано-Франківській області, фінансове управління виконавчого комітету міської ради, управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради, комунальне підприємство «Івано-Франківськводоекотехпром», Фонд комунальної власності територіальної громади міста Івано-Франківська, управління культури виконавчого комітету міської ради, ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго», відділ з питань охорони культурної спадщини виконавчого комітету міської ради.