Для розвитку та популяризації велосипедного руху першочерговим і найважливішим є планомірне будівництво мережі велосмуг та велосипедних доріжок. Адже саме ці елементи створюють зручні та безпечні умови для пересування по місту на велосипедах. У зв'язку з цим, під час виконання Програми розвитку велосипедної інфраструктури та популяризації велосипедного руху в місті Івано-Франківську на 2015-2020 роки особлива увага приділялася виконанню першого етапу розбудови велосипедної мережі.
Зокрема, навесні 2016 року продовжено будівництво магістральної велосипедної доріжки з реверсним рухом по вул. Галицькій. У 2016 році на роботи з реконструкції тротуару з влаштуванням на ньому велоінфраструктури було виділено 1,5 млн. грн. Станом на кінець року повністю виконано роботи по непарній стороні вулиці, на ділянці від вул. Новгородської до вул. Пулюя. У 2017 році планується продовжити роботи, і з'єднати велодоріжку з вул. Набережною.
Також виготовлено ПКД на будівництво наступної черги цієї вело доріжки від вул. мосту через річку Бистриця Солотвинська до повороту на Дем’янів Лаз. Крім того, ведуться роботи з проектування односторонньої велодоріжки по іншій стороні вул. Галицької. Також, на перехрестях вул. Галицької з бічними вулицями планується встановлення вело-світлофорів.
Ще одним вагомим об’єктом можна вважати першу ділянку велодоріжки на вул. Довженка, котра була побудована протягом 2016 року вздовж житлового масиву «Військове містечко». У 2017 році заплановане її продовження до кільцевої розв’язки з вул. Мазепи.
Окрім будівництва велодоріжок проводиться робота з влаштування велосмуг та велопереїздів. Зокрема контрсмуги для руху велосипедистів було нанесено на вул. Франка, Тичини та Новгородській. Встановлено нові дорожні знаки, які відповідають сучасній схемі організації дорожнього руху.
Слід зазначити, що окрім стандартних рішень в облаштуванні вело інфраструктури, в Івано-Франківську запроваджено кілька експериментів, як то спільні виділені смуги руху для велосипедистів та громадського транспорту на вул. Січових Стрільців та Новгородській, чи так звані вело-бокси на перехресті Сахарова та Коновальця.
Впродовж року в місті суттєво збільшилася кількість велопарковок. Зокрема, тільки в рамках проекту “Велопаркінг 2016”, що співфінансувався з міського бюджету, в рамках конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування було встановлено 70 велостійок в центральній частині міста. Також варто відзначити активну діяльність малого бізнесу в цьому напрямку. Заклади та установи різних форм власності самостійно встановлюють паркувальні велостійки біля своїх установ.
Заходи, спрямовані на популяризацію велоруху, що проводилися у 2016 році:
- проведення загальноміського велопробігу у рамках міжнародного “Велодня”. В акції взяли участь 1355 учасників. Залучені усі спортивні і громадські організації, що популяризують велосипедний рух;
- проведення заїзду “Велопарад дівчат” – близько 150 учасниць;
- організація роботи велошколи громадськими активістами та ентузіастами;
- постійна соціальна реклама в мережі інтернет, спрямована на популяризацію велоруху;
- аудиторія групи “Вело-Франківськ” , у якій висвітлюються усі актуальні події велосипедного життя міста у соціальній мережі, сягнула 1800 учасників;
- проведення щотижневих велоекскурсій, нічних поїздок по місту, акцій “вело-йога” тощо;
- проведення “Велоконференції” активістами ГО “Вело-Франківськ”;
- представники Департаменту комунального господарства, транспорту і зв'язку взяли участь у міжнародному Велофорумі в м. Харків;
- Івано-Франківськими велоактивістами на 10 ключових перехрестях проведено підрахунок кількості велосипедистів;
- у кількох локаціях міста відкрито пункти прокату велосипедів.