Глава держави привітав з 17-річчям колектив
Головного управління розвідки Міністерства оборони України
Виступаючи на урочистих зборах працівників даного підрозділу 4 вересня п.р., Президент України Віктор Ющенко зазначив таке: "Українська воєнна розвідка – це зріла і повноцінна структура зі значним потенціалом, яка здатна вчасно і ефективно реагувати на всі виклики сучасності". Серед нинішніх відповідальних завдань, що покладаються на неї, він насамперед назвав необхідність мобілізувати всі належні засоби для якісного прогнозу і гарантування випередження будь-яких діянь, які можуть нести реальну загрозу нашій країні, її цілісності і недоторканності кордонів. Глава держави також відзначив важливість продовження дій на підтримку євроатлантичного курсу України і забезпечення нашої активної участі у заходах з формування і розвитку стратегії безпеки у Європі.
Ще одним актуальним завданням Головного управління розвідки Віктор Ющенко вважає постійний супровід і сприяння долученню України до миротворчих операцій ООН і найтіснішій співпраці із зовнішніми партнерами у протидії глобальним і регіональним викликам безпеки (включно з проблемами піратства, сепаратизму, екстремізму).
Державний візит Президента України до Республіки Польща
Перебуваючи в Польщі 7-8 вересня п.р. з даним візитом на запрошення глави польської держави, Віктор Ющенко мав зустріч з Лєхом Качинським у форматі "віч-на-віч", після якої пройшли переговори державних делегацій у розширеному складі під головуванням президентів двох країн. Сторони обговорили різнобічні аспекти українсько-польського співробітництва, включаючи тематику глобальної, європейської і регіональної безпеки та стабільності, взаємодії у питаннях європейської та євроатлантичної інтеграції України, економічної, фінансової, транскордонної, регіональної співпраці, а також у гуманітарних, освітніх та інших питаннях. Важливими складовими стали спілкування глави української держави з представниками місцевої влади та української громади в м.Перемишль, відкриття пам’ятного знака жертвам Голодомору 1932-1933 років на Вольському кладовищі у Варшаві. Окрема увага зверталась на необхідність активізації спільних зусиль у процесі українсько-польського єднання та примирення.
За результатами перемовин з вищими посадовцями Польщі відбулася спільна прес-конференція лідерів двох держав. На ній Президент України Віктор Ющенко подякував за надзвичайно важливу місію, яку виконує Польща на європейській арені, в тому числі як великий прихильник європейської та євроатлантичної інтеграції України. Він наголосив на значимості ведення відкритої, демократичної європейської політики, яка б формувалася не лише в рамках Євросоюзу, а й на всьому європейському континенті, і приносила стабільність та нові можливості. На його переконання, динамічні українсько-польські відносини є "тим найкращим прикладом, якого потребує сьогодні Європа". У свою чергу Президент Республіки Польща Лєх Качинський, підкресливши, що "Україна є стратегічним партнером Польщі, і Європі потрібно багато таких партнерів, які є на лінії Варшава-Київ", заявив, що його країна й надалі підтримуватиме прагнення України інтегруватися до ЄС і НАТО.
Істотним підсумком зустрічі президентів у форматі "віч-на-віч" стало підписання Дорожньої карти українсько-польського співробітництва на 2009-2010 роки, яка охоплює надзвичайно широкий спектр українсько-польської співпраці. Йдеться, зокрема, про політичну, економічну, енергетичну, безпекову тематику, питання історичної пам’яті.
Прес-конференція нового головного посадовця Альянсу
Ця перша щомісячна прес-конференція Генерального секретаря НАТО Андерса Фога Расмуссена відбулася 2 вересня п.р. для представників засобів масової інформації. Основну увагу на ній він приділив питанням ситуації в Афганістані, щойно проведених там виборів, деяким аспектам взаємодії між НАТО та Європейським Союзом і процесу трансформації Альянсу.
На запитання українського журналіста, чи можна вважати нещодавно розповсюджену ЗМІ інформацію щодо "неготовності НАТО надавати військову допомогу Україні у випадку кризи" своєрідним "сигналом, зеленим світлом Росії для її більш активного залучення в Криму, оскільки Російська Федерація є менш чутливою до питання суверенітету ...країн", головний посадовець Альянсу відповів так: "Перш за все, хочу наголосити, що, звичайно, ми ніколи не давали і не даватимемо зеленого світла для агресії щодо суверенних націй. Далі, ми дотримуємося рішення
міністрів закордонних справ країн-членів НАТО у грудні 2008 р., згідно з яким ми співпрацюватимемо в практичному плані з Україною і Грузією, маючи на меті реформування збройних сил двох держав. Таким чином, нічого не змінилося в нашому ставленні".
Повернення корабля управління "Славутич"
до постійного базування – порту Севастополь після завершення серпневої
активації Чорноморської групи військово-морського співробітництва "Blackseafor"
Наприкінці серпня п.р. даний плавзасіб управління Військово-Морських Сил ЗС України прибув до порту Севастополь з Новоросійська, де закінчилася остання фаза здійснення планових заходів цієї, 14-ої активації.
Слід зазначити, що за час походу екіпаж "Славутича", яким командує капітан 2 рангу Максим Кіріакіді, виконав низку тренувань на березі та бойових вправ у морі, зокрема навчання з протимінної оборони, ведення розвідки надводної та повітряної обстановки, плавання в ордерах, тактичного маневрування, сигналовиробництва і зв’язку, спостереження за цивільними судами і літаками, передачі вантажу, перехоплення та догляду судна-порушника, надання допомоги кораблю, що терпить лихо, та рятування людини, яка опинилася за бортом. Наступна активація з’єднання "Blackseafor" відбудеться навесні 2010 року.
Автопробіг українських підприємців "Україна - Європа"
Він був присвячений Дню незалежності України і проходив з 21 по 28 серпня п.р. під гаслом "Побачити Європу та розвивати співпрацю, активно шукати партнерів в ЄС" за ініціативи та організації Асоціації сприяння міжнародному бізнесу та розвитку, а також Спілки підприємців м.Кременчука. У даній акції, яку очолив президент і голова зазначених асоціації та спілки Андрій Мельник, брали участь екіпажі трьох автомобілів. Її мета полягала у знайомстві підприємців з рівнем життя, традиціями, історико-культурною спадщиною Європи, дією Шенгенської угоди та досягненнями країн-членів ЄС та НАТО в економічній, культурній та соціальній сферах.
Автопробіг здійснено за маршрутом: Кременчук – Київ – Житомир – Ягодин – Краків – Катовіце – Оломоуц – Брно – Прага – Відень – Братислава – Банська-Бистриця – Кошице – Мішкольц – Кішварда – Захонь – Яремча – Миколаїв – Кіровоград – Кременчук. За таким маршрутом напарники побували у Польщі, Чехії, Австрії, Словаччині та Угорщині, де спілкуватися з громадянами цих країн. В містах Катовіце, Кошице, Мішкольц та Оломоуц відбулися їх зустрічі з потенційними партнерами.
Зв’язківці ЗС України разом з представниками країн-членів НАТО та країн-партнерів
беруть участь у тестуванні зі взаємосумісності автоматизованих систем управління для
підтримки міжнародних операцій у ході багатонаціонального навчання "Комбайнд Ендевор-2009"
Це багатонаціональне навчання військ зв’язку та інформаційних систем, в якому беруть участь 435 військових та цивільних осіб з майже 30 країн-членів НАТО та країн-партнерів, розпочалося в перші дні вересня п.р. і проводиться у Боснії і Герцеговині, Королівстві Нідерланди і Королівстві Данія. Підрозділи військ зв’язку Збройних Сил України на ньому представляють 18 офіцерів, які разом зі своїми колегами з інших держав приступили до тестування засобів зав’язку.
Таке міжнародне військове навчання серії "Комбайнд Ендевор" традиційно проходить в дусі програми НАТО "Партнерство заради миру" під егідою Командування ЗС США в Європі. Військовослужбовці різних країн розподілені на чотири регіональні групи. Зокрема, групи "А" і "В" працюють в місті Баня-Лука, що у Боснії і Герцеговині, група "С" – у голландському місті Зоуткемп, а група "D" – у датському місті Фредерік.
Українські військовослужбовці увійшли до складу регіональних груп "А" і "С", які довірили очолити, відповідно, начальнику відділу забезпечення сумісності системи зв’язку та інформатизації Управління розвитку зв’язку та автоматизації Збройних Сил України полковнику Ігорю Гаманюку і заступнику начальника цього управління підполковнику Василю Шульзі.
Під час учбових вправ українські офіцери-зв’язківці мають можливість відпрацювати питання з досягнення глобальної взаємосумісності зв’язку, що є найважливішим фактором успіху в об’єднаних міжнародних операціях. Крім того, вони підвищуватимуть рівень своїх знань на семінарах з питань частотного менеджменту та з питань інформаційної безпеки в інформаційно-телекомунікаційних системах.
Варто наголосити, що телекомунікаційне обладнання, яке в ході навчання зазначеної серії використовуватимуть представники Збройних Сил України, вироблено Одеським ТОВ "Телекард-прилад". Частина даного обладнання вже прийнята на озброєння та надходить у війська зв’язку ЗС України, решта – перебуває у стадії розробки та вдосконалення. Тому експлуатаційні випробування у таких навчаннях дозволяють провести комплексну перевірку цього новітнього обладнання на відповідність заявленим характеристикам. Міжнародне військове навчання "Комбайнд Ендевор-2009" триватиме до 20 вересня.
"Кодифікація інформаційного законодавства:
важливий елемент демократизації сектору безпеки і оборони України"
Науково-практичний семінар за такою тематикою провела 7 вересня п.р. Громадська ліга Україна-НАТО спільно з Науково-дослідним центром правової інформатики Академії правових наук України на базі Луганського обласного управління Служби безпеки України. В цьому заході взяли участь науковці, державні службовці, спеціалісти у сфері інформаційної безпеки держави. З основними доповідями виступили голова Громадської ліги Україна-НАТО Сергій Джердж, заступник начальника Управління Служби безпеки України в Луганській області Сергій Малихін, директор Науково-дослідного центру правової інформатики Академії правових наук України Микола Швець та його заступник Валерій Брижко, завідувач відділом Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України Володимир Фурашев. Під час дискусії присутні відзначали прямий зв’язок між роботами з кодифікації національного інформаційного законодавства і практичним запровадженням євроатлантичного курсу держави відповідно до положень Закону України "Про основи національної безпеки" та "Доктрини інформаційної безпеки України", яка була затверджена Указом Президента України від 8 липня 2009 року № 514.
Крім того, 8 вересня п.р. Громадською лігою Україна-НАТО за підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні було організовано семінар "Роль суспільства в реалізації євроатлантичного курсу України" на базі Луганського управління Міністерства внутрішніх справ України.
Засновується Євроатлантичний клуб в Інтернеті
Така робота, що організовує фонд "Демократичні ініціативи", підпорядкована створенню умов поліпшення Інтернет-середовища для громадських об’єднань, які ставлять своєю метою інтеграцію України в європейські та євроатлантичні структури. Даний проект спрямований насамперед на громадських діячів, які активно працюють у цьому напрямку. Його ціль полягає у максимальному задоволенні інформаційних потреб широкого загалу громадян та фахівців і сприянні заснуванню бюро спікерів з європейської та євроатлантичної інтеграції України.
Джерело: Національний центр з питань євроатлантичної інтеграції України