Бюлетень НАТО
9:03 23 Бер 2009 |
Прес-служба |
переглядів
До співпраці України і Грузії з європейською спільнотою
Про це йшлося на нещодавній зустрічі Голови Верховної Ради України Володимира Литвина з Міністром закордонних справ Республіки Грузія Гріголом Вашадзе.
Спікер українського парламенту, зокрема, підкреслив, що нині є "шанс для усвідомлення необхідності тісних зв’язків з Європою". Зі свого боку головний дипломат Грузії висловив зацікавленість в обміні досвідом у питаннях налагодження відносин з Європейським Союзом. За його словами, тут "Україна попереду Грузії". Він також ще раз наголосив на незмінності курсу Грузії до НАТО.
У свою чергу, Володимир Литвин, торкаючись можливості вступу України до Альянсу, зазначив, що необхідно "рухатись вперед, розвиватись, а не говорити про пункт призначення". Зараз, на його думку, треба переходити у практичну площину відносин України з країнами-членами НАТО, зокрема, в питанні утилізації ракетного палива, покращення екологічної ситуації. "Такий підхід заспокоїв би суспільство. В умовах економічної нестабільності треба вирішувати чутливі проблеми, а не дратувати людей", - сказав він, додавши наступне: "Без України, без її потенціалу Європа буде неповна, треба думати, що буде далі".
Україна хоче приєднатися до НАТО
На цьому наголосила в ході спілкування з кореспондентами видань "La Croix", "Les Échos" та "La Tribune" Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко під час свого нещодавнього перебування в Парижі.
Вона зазначила, що "Україна не може залишитися за межами великих безпекових систем. Однак ми зустрічаємо дві перешкоди: по-перше, відсутність єдності громадян, оскільки лише близько 30% українців підтримують приєднання до Альянсу... плюс відсутність єдності серед європейських країн щодо вступу України до НАТО", додавши, що необхідно продовжити роботу для того, щоб переконати власних громадян у такій необхідності, а також проводити діалог з Німеччиною та Францією з даного питання.
Франція повертається у військові структури НАТО
Про це заявив Президент Французької Республіки Ніколя Саркозі у Паризькому інституті стратегічних досліджень. За його словами, процес відновлення повноцінного членства в Альянсі увійшов у вирішальну стадію. Він відзначив, що після цього кроку Франція стане сильнішою і впливовішою. На думку глави французької держави, якщо Франція візьме на себе всю повноту відповідальності, вплив Європи і НАТО виросте і Північноатлантичний альянс більше не буде організацією, в якій домінують виключно США. Франція вийшла з військового командування НАТО в 1966 році за рішенням тодішнього Президента Французької Республіки Шарля де Голля.
11 березня п.р. Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер у своєму зверненні від імені Альянсу привітав дану промову Ніколя Саркозі та нагадав, що Франція завжди була і є важливим членом Альянсу, значним контрибутором операцій та місій під проводом НАТО, тому, природно, повноцінне членство цієї країни в органах, що відповідають за цивільне та військове планування, лише зміцнить Організацію Північноатлантичного договору. Головний посадовець Альянсу також наголосив, що з поверненням Франції до членства в цій організації в повному обсязі відносини між НАТО та Європейським Союзом стануть більш довірливими та міцними.
Міжнародний курс навчання за програмою
"Публічні справи для офіцерів Міністерства оборони" в Оттаві
В цьому курсі за сприяння та ініціативи оборонного відомства Канади вперше бере участь український військовослужбовець з Дніпропетровського регіонального медіа-центру Міністерства оборони України капітан Юрій Вівчаренко.
Основною метою шестимісячної програми навчання є допомога Канади країнам-партнерам НАТО у підготовці дипломованих офіцерів для співпраці з цивільним населенням. Заняття проводяться у Навчальному центрі, який є загальновизнаним та найбільш кваліфікованим у Північноатлантичному альянсі з вишколу спеціалістів по зв’язках з громадськістю.
Тривалий час Міністерство оборони Канади готувало офіцерів тільки власних Збройних Сил. Але з початку 2009 року канадська сторона запропонувала трьом країнам-партнерам НАТО – Україні, Македонії та Болівії – взяти участь у даній програмі.
Ми надзвичайно задоволені тим, що у поточному році наші курси набули статусу міжнародних, – зазначив директор згаданого навчального центру підполковник Режан Дюшено. – Адже для наших офіцерів це чудова нагода
не тільки передати здобуті знання та навички, але й отримати необхідний досвід у міжнародній співпраці з іноземними колегами. Варто зауважити, що навчання повністю оплачується стороною-господарем, на що канадське оборонне відомство виділило близько 30 тисяч доларів з розрахунку на одного слухача.
На даний час за програмою "Публічні справи для офіцерів Міністерства оборони" відпрацьовано низку тем, які в майбутній професії відіграватимуть важливу роль. Зокрема, це предмети з журналістики, офіцерського етикету, опрацювання інформації для подальшого застосування її керівним складом тощо.
Телеміст Київ-Варшава на тему "Майбутнє НАТО"
В рамках програми Варшавського трансатлантичного форуму за сприяння групи українських та польських партнерів 12 березня п.р. провідні експерти, журналісти та студенти двох країн провели дискусію з актуальних проблем становлення і розвитку відносин між Україною та НАТО в приміщенні Національної академії державного управління при Президентові України. Серед основних тем обговорення були: 10-річчя першого розширення НАТО; реалізація української державної політики співробітництва з НАТО; економічні та соціальні аспекти співробітництва України з Альянсом; наукові та освітні інституції в євроатлантичному інтеграційному процесі; безпека через науку - важливий елемент співпраці України з НАТО тощо.
Від України в даному заході взяли участь представники Міністерства закордонних справ України, Громадської ліги Україна-НАТО, Атлантичної ради України, Молодіжного центру Атлантичної ради України, Національної академії державного управління при Президентові України. Від польської сторони – експерти Польської євроатлантичної асоціації, Варшавського університету, Атлантичної ради США, Центру міжнародних відносин, Міністерства оборони Польщі.
Зокрема, відповідаючи на питання українських студентів, в чому полягають хиби членства Польщі в НАТО, президент Польської євроатлантичної асоціації Єжи Новак зазначив: "можливо є один недолік, що ми тільки 10 років в цій структурі", додавши, що протягом такого короткого періоду "Польща увійшла до ЄС, значно підвищила свої внутрішні стандарти, формати безпеки в країні та регіоні".
У свою чергу голова Громадської ліги Україна-НАТО Сергій Джердж підкреслив важливість польського досвіду для України і наголосив на тому, що "ми кожен день шукаємо можливості для посилення діалогу всередині країни, використовуючи різні механізми – як то Цільовий план Україна-НАТО – так і просто дружні зв’язки між регіональними громадськими організаціями та медіа щодо інформування населення з питань євроатлантичної інтеграції України".
Вивчаємо: що таке - НАТО?
10 березня п.р. в Полтаві на базі Полтавського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації головам сільських громад роз’яснювали, що саме уособлює Організація Північноатлантичного договору. Ініціатором цього семінару виступила українська громадська організація "Сіверський інститут регіональних досліджень". Те, що про Північноатлантичний альянс українці знають мало, активісти даної громадської організації зрозуміли ще до того, як в державі виникли суперечки про шкоду чи користь НАТО. Тому, щоб виправити цю ситуацію, вони й почали проводити в багатьох містах такі семінари-тренінги, насамперед для представників місцевого самоврядування. Головам територіальних громад розповідали про НАТО як організацію безпеки і оборони. Проведений у Полтаві захід став уже шостим із серії подібних, що вже відбулися в Рівному, Черкасах, Сумах, Севастополі, Дніпропетровську. У наступному семінарі візьмуть участь голови сільських рад Волині.
Завершення міжнародного фестивалю
військових духових оркестрів країн-членів та партнерів НАТО у ФРН
Цей фестиваль тривав там протягом двох місяців до 3 березня п.р. Нашу державу на ньому представляв військовий оркестр Центру військово-музичного мистецтва з міста Одеса. 45 найкращих оркестрантів разом з балетною групою своїми неперевершеними виступами та яскравою шоу-програмою, насиченою національним колоритом та патріотичним духом і піснями, підкорювали шанувальників духового мистецтва Німеччини.
Загалом українські військові музики провели 42 концерти у 35 німецьких містах, зокрема, у Франкфурті, Мюнхені, Шверіні, Гамбурзі, Оффенбурзі, Штутгарті, Дортмунді, Дюссельдорфі, Ростоці, Коліні та Білефельді. Більшість з них відвідали й працівники української дипломатичної установи у Німеччині на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом України у Федеративній Республіці Німеччина Наталією Зарудною. Свої враження від перегляду виступів представників української армії вона виклала у листі-подяці, надісланому на ім’я начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України генерала армії Сергія Кириченка, в якому висловлювалась вдячність начальнику Військово-музичного управління Генерального штабу ЗС України - головному військовому диригенту Збройних Сил України, народному артисту України, заслуженому діячу мистецтв України генерал-майору Володимиру Деркачу за якісну організацію і підготовку такого показу наших оркестрантів у Німеччині.
Засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО
Воно відбулося 12 березня п.р. під головуванням заступника Голови Верховної Ради України, співголови Міжпарламентської ради Україна-НАТО Миколи Томенка та заступника Голови Парламентської асамблеї НАТО, співголови Міжпарламентської ради Україна-НАТО Ассена Агова. В даному заході взяли участь народні депутати України, члени Парламентської асамблеї НАТО, представники Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки і оборони України, міністерств і відомств, науковці та посадовці євроатлантичних структур.
Відкриваючи це засідання, яке проходило у форматі "круглого столу", Микола Томенко підкреслив, що взаємини між нашою країною й Альянсом потрібно розглядати не як політичний , а державний проект. Окрім того, наголосив він, "сьогодні варто говорити про взаємовигідні й ефективні програми співпраці Україна-НАТО, а не дебатувати дату вступу України до НАТО". Зі свого боку Ассен Агов зауважив, що співробітництво з Україною стало вагомим пріоритетом з початку роботи Парламентської асамблеї, оскільки "Україна є важливим партнером у поширенні енергетичної безпеки".
У ході даної зустрічі зазначалось, що серед головних завдань в контексті євроатлантичного курсу України є розробка та реалізація першої Річної національної програми Україна-НАТО, яка закладатиме практичний механізм подальшого проведення реформ, необхідних для повномасштабної інтеграції України до євроатлантичних інституцій, а також для продовження інформаційно-роз’яснювальної діяльності щодо її євроатлантичного поступу, в тому числі з використанням можливостей Центру інформації та документації НАТО і Офісу зв’язку НАТО в Україні.
Серед іншого наголошувалась на вирішальному значенні поглиблення реформаторських зусиль і досягнень критеріїв членства в Організації Північноатлантичного договору. Підкреслювалось, що виконання цих завдань дозволить Україні зробити наступний крок на шляху до реалізації її стратегічної мети щодо євроатлантичної інтеграції. На думку присутніх, запорукою успіху на цьому шляху є політична стабільність та спільна діяльність глави держави, парламенту й уряду.
Окремо зазначалось, що парламентський вимір співробітництва України з Альянсом складається з трьох елементів: співпраці Верховної Ради України з Парламентської асамблеєю НАТО, законодавчого забезпечення курсу України на набуття повноправного членства в НАТО, а також парламентського контролю за реалізацією стратегії євроатлантичної інтеграції нашої країни.
Учасники даного зібрання висловили переконання, що цей захід стане черговим кроком до подальшого формування злагоджених підходів України і НАТО у вирішенні питань, що становлять спільний інтерес.
Джерело: www.nceai.gov.ua