Майстер-клас на таку тему відбувся для старшокласників столичних шкіл з поглибленим вивченням англійської мови у приміщенні Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Організатором цього класу виступив євроклуб "Мости до Європи" київської спеціалізованої школи №129 за підтримки Міністерства закордонних справ України і Центру інформації та документації НАТО в Україні. Мета даного заходу, в якому взяли участь близько 50 десятикласників спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням англійської мови, полягала в розширенні знань молоді про Північноатлантичний альянс та відносини Україна - НАТО.
Серед гостей-спікерів були: народний депутат, голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Борис Тарасюк, глава Національної комісії з питань захисту суспільної моралі Василь Костицький, заступник директора Департаменту НАТО МЗС України Вадим Пристайко, директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Мішель Дюре, який, відкриваючи зібрання, привернув увагу школярів до лінгвістичного екскурсу, бо безпеку в різних країнах розуміють неоднаково. Наприклад, китайською "безпека" – це ієрогліф "хан", що означає "моя дружина спокійно працює вдома". В Естонії слово "безпека" використовується ще з часів вікінгів і тлумачиться наступним чином: "я готовий швидко померти". З вірменської дослівний переклад - "відсутність викликів". У Західній Європі слово "security" походить від латинського "securus", що трактується як "той, що піклується про себе сам". Російська "безопасность" – це "відсутність небезпек". "Перед нами стоїть великий виклик, - підкреслив Мішель Дюре, - і не тільки перед країнами-членами НАТО, але і перед іншими країнами - стратегічними партнерами Організації. Він полягає в тому, що різні розуміння безпеки треба привести до спільного знаменника, щоб знайти і побороти реальні виклики, які існують сьогодні".
Директор школи-ініціатора майстер-класу Ірина Ґудзь, наголосивши, що даний захід проходить поза школою, в позаурочний час, і участь в ньому беруть члени євроклубів, для яких НАТО - це хобі, як хокей чи басейн, зауважила: "Ми не хочемо загострювати кути, не хочемо занурювати дітей у вир політичних подій, ми хочемо просто донести інформацію, щоб вони зацікавилися".
Центральною частиною став телеміст Київ-Брюссель, у ході якого представник Управління громадської дипломатії Міжнародного секретаріату НАТО Пьотр Лунак розповів київським школярам про сучасну Організацію Північноатлантичного договору, її роль і місце в світовій міжнародній системі, відповів на запитання школярів про діяльність НАТО, зокрема в сфері боротьби з міжнародним тероризмом, та співробітництво Альянсу з Україною. У свою чергу, старшокласники мали змогу попрактикувати англійську мову і викласти свої погляди на ці ключові аспекти під час веб-конференції зі штаб-квартирою Альянсу.
Джерело:
Національний центр з питань євроатлантичної інтеграції України
www.
nceai.
gov.
ua