• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
  • Відвідай
    Івано-Франківськ
Меню

Соціальні
програми

Департамент соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради інформує про забезпечення доступності в місті Івано-Франківську для осіб з інвалідністю та інших маломобільних групп населення в І півріччі 2018 року.

Виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради розроблено та впроваджено інтерактивну мапу міста з  позначенням об'єктів соціального, житлового та громадського призначення, пристосованих для осіб з особливими потребами та маломобільних груп населення. Дана мапа є актуальною та періодично оновлюється. З переліком об'єктів, який налічує більше двох сотень локацій, можна ознайомитися на офіційному сайті міста за адресою: http://dostup.mvk.if.ua/.

 

           В місті Івано-Франківську розроблено додаток «Friendly IF» для мобільних пристроїв, який дає можливість дізнатися про доступність у лікарнях, поліклініках, аптеках, магазинах та інших установах. Цей додаток можна завантажити за посиланням:

     https://play.google.com/store/apps/details?id=com.igorko.accesibleif

         Розробник мобільного додатка 28-річний Ігор Романчук працює в одній із місцевих ІТ-компаній міста.Надихнув програміста на створення додатку його товариш Ярослав Гураль. Через наслідки травми чоловік прикутий до візка. За роки в ньому вивчив усі місця, доступні для людей на колесах. Тепер хоче, щоб і інші візочники відвідували Івано-Франківськ та почувалися у ньому комфортно.

         Розроблена для людей з інвалідністю програма позначає заклади Івано-Франківська, які облаштували свій вхід пандусами, зеленим кольором. Жовтий колір на карті програми говорить, що пандус є, але він не дуже зручний. І червоний - всередину споруди неможливо потрапити на візку без сторонньої допомоги.

          З рахуванням потреб осіб з інвалідністю на візках, осіб з інвалідністю зору, слуху та інших маломобільних груп населення забезпечено доступність до адміністративних будівель , а саме:

         -  до будівлі на вул. Грушевського, 21, в якій розміщено виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, встановлено пандус при вході в будівлю відповідно до ДБН, переобладнано пандус до туалетної кімнати на І поверсі відповідно до ДБН, функціонує ліфт, дверні прорізи якого допустимої ширини та не мають порогів і перепадів висот;

         - до будівлі на вул. Грушевського, 29, в якій розміщено департамент соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради, встановлено пандус та переобладнано туалетну кімнату на І поверсі відповідно до ДБН, при вході та в кабінеті, де ведеться прийом громадян, встановлено таблички з інформацією, зазначеною шрифтом Брайля;

         - до будівлі на вул. Коперніка,1, в якій розміщено Івано-Франківський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) встановлено пандус відповідно до ДБН;

         - до будівлі на вул. Симоненка, 3Б, в якій розташовано Івано-Франківський міський центр соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, встановлено пандус при вході в будівлю відповідно до ДБН, функціонує туалетна та душова кімнати з врахуванням потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями,   інших маломобільних груп населення відповідно до вимог ДБН;

          - до будівлі, в якій розміщено Івано-Франківський міський центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Дивосвіт», при вході в будівлю встановлено пандус відповідно до вимог ДБН, функціонує туалетна кімната з врахуванням потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями,   інших маломобільних груп населення відповідно до вимог ДБН;

                - до будівлі, в якій розміщено управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську, вхід обладнаний пандусом, є кнопка виклику на вході в приміщення. На першому поверсі функціонує окремий ліфт. Дверні прорізи допустимої ширини та не мають порогів і перепадів висот.

         Крім того, Івано-Франківська міська рада рішенням від 22.12.2016 р. № 355-9 «Про оренду та безоплатне користування (позичку) об’єктів комунальної власності територіальної громади м. Івано-Франківська» надала дозвіл виконавчому комітету міської ради на укладення договору оренди з пільговим нарахуванням орендної плати в розмірі 1,20 грн. в рік з ПДВ з громадською організацією "Культурно-освітнє товариство інвалідів "УМГ" на нежитлові приміщення площею 203,2 кв.м, які розташовані на першому поверсі в будинку за адресою: вул. Молодіжна,54, для розміщення громадських організацій осіб з  інвалідністю, з правом сумісного користування на правах суборенди з  Івано-Франківською громадською обласною асоціацією інвалідів ВОІ СОІУ, громадською організацією жінок-інвалідів "Біла тростина", товариством молодих інвалідів "Братерство", громадською організацією "Сімей людей з інвалідністю та дітьми "СЛІД".

            В місті Івано-Франківську функціонує міський комітет забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, який є консультативно-дорадчим органом, що координує роботу, пов’язану із створенням на території міста особам з інвалідністю ( у тому числі з інвалідністю зору та тим, які пересуваються у візках, а також дітям-інвалідам) та іншим маломобільним групам населення безперешкодного доступу до об’єктів соціальної інфраструктури (житла, громадських і виробничих будинків, будівель та споруд, спортивних споруд, місць відпочинку, культурно-видовищних та інших установ і закладів) і користування дорожньо-тротуарною  мережею, транспортом, засобами зв’язку та інформації ( в тому числі засобами, що забезпечують дублювання звуковими сигналами світлових сигналів, і пристроями, що регулюють рух пішоходів через транспортні комунікації).

         В І півріччі 2018 року проведено два засідання. Діяльність комітету забезпечується на основі взаємодії між структурними підрозділами  виконавчого комітету міської ради, громадськими об’єднаннями, підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності. На даний час в Склад міського комітету доступності входять 11 представників громадських організацій та осіб з інвалідністю за згодою.

           З врахуванням пропозицій громадських організацій осіб з інвалідністю на 2018 рік затверджено план роботи комітету, яким визначено перелік заходів, терміни їх виконання, відповідальних виконавців: департаменти, управління та відділи виконавчого комітету.

            Інформуємо про проведену структурними підрозділами виконавчого комітету міської ради роботу щодо забезпечення доступності в І півріччі 2018 року.

           Департаментом містобудування, архітектури та культурної спадщини в містобудівній документації, яка видається Департаментом, вимагається забезпечити доступ маломобільних груп населення до приміщень та послуг. При наданні містобудівних умов та обмежень для будівництва багатоквартирних житлових будинків виписані вимоги щодо необхідності застосування максимально ефективних технологій та матеріалів для забезпечення пасивної енергоощадності споруд. Відповідно до ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» містобудівні умови та обмеження є вихідними даними для проектування, на підставі яких разом з технічними умовами та завданням на проектування виконується проектна документація на будівництво чи реконструкцію об’єктів. Дозвіл на виконання будівельних робіт на підставі погодженої проектної документації та прийняття об’єктів будівництва в експлуатацію належить до компетенції управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю.

            На виконання протокольного доручення комітету щодо можливості влаштування пандусу до «Бастіону» Департамент листом від 21.05.2018 року №45.30-07/183 повідомив, що під час розмови з п. О.Заріцьким, яка відбулась 17.05.2018 року, з’ясовано, що влаштування пандусу вздовж стіни «Бастіону» до Фортечного провулку (єдиний можливий варіант) на думку п. О.Заріцького є нелогічним, оскільки пандус частково завузить цей проїзд, а перед «Бастіоном» зі сторони вул. Новгородської планується будівництво громадського центру, який буде пов’язано з комплексом і, при реалізації якого, буде вирішено питання доступу маломобільних груп населення до приміщення фортечної галереї «Бастіон». Крім того, власником розглядається можливість встановлення підйомника.

         Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю поінформувало, що згідно ч.3 ст.39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», орган державного архітектурно-будівельного контролю у разі необхідності під час розгляду питань, пов’язаних з видачею сертифіката, може звернутися до державних органів з метою отримання відповідних висновків.

          Неподання таких висновків у визначений органом державного архітектурно-будівельного контролю строк не є підставою для продовження строку видачі сертифіката або відмови в його видачі.

          У відповідності до абз.2 п. 25 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою КМУ від 13.04.2011 №461, під час розгляду питання прийняття в експлуатацію об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, орган державного архітектурно-будівельного контролю має право оглядати об’єкт із здійсненням фото- та відеофіксації, відбирати зразки продукції, призначати експертизу, одержувати проектну та виконавчу документацію, визначені будівельними нормами, стандартами і правилами, отримувати матеріали, відомості, довідки, пояснення з питань, що виникають під час огляду об’єкта, та залучати в разі потреби установи, організації, у тому числі громадські об’єднання осіб з інвалідністю, державні органи (їх консультативно-дорадчі органи).

          Враховуючи вищенаведене, у разі необхідності, Управлінням під час розгляду питання прийняття в експлуатацію об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) наслідками будуть залучатись особи з інвалідністю.

          З метою ефективного здійснення заходів державного архітектурно-будівельного контролю, громадськими організаціями людей з інвалідністю  визначено контактні особи з інвалідністю для співпраці з Управлінням щодо здійснення державного архітектурно-будівельного контролю за дотриманням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм (забезпечення доступності осіб з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів).

 Управлінням капітального будівництва при проектуванні будівництві і капітальному ремонту об’єктів соціальної сфери та інженерно-транспортної інфраструктури виконуються роботи відповідно до вимог ДБН, щодо забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення, зокрема:

- на вулиці Вовчинецькій,208 (навпроти магазину «Борщ») проведено ямковий ремонт дорожнього покриття проїзду;

- на вулиці Тролейбусній (від вулиці Хіміків до візового центру), де проводилось брукування тротуарів, понижено бортовий камінь в місцях переходів, пандусів та сходів.

     Плануєтьсязавершити:

Об’єкт

План видатків                ( грн.)

Виконано роботи

Профінан-совано на 19.06.2018 року

Причини не виконання

- капітальний ремонт дороги від вул. Чорновола до МП № 1 та благоустрій території поліклініки

1 700 000

Влаштовано покриття дороги та території біля МП № 1 із плитки ФЕМ. Залишились влаштувати огорожу та дорожні знаки

498 000,00

Роботи продовжуються

- капітальний ремонт тротуару на вул. Тролейбусна  (зі сторони ЗОШ № 18)

1 800 000

Об’єкт на завершенню. Влаштовано тротуари із плитки ФЕМ від вул. Хіміків до території ЗШ №18

935 890,87

Роботи продовжуються

- капітальний ремонт вул. Сухомлинського (з влаштуванням тротуарів)

4 000 000

Об’єкт на завершенню. Влаштовано дорожнє полотно, тротуари

2 055 969,24

Залишилось влашту-вати стоянку для автомобілів

- капітальний ремонт вул. Паркова (з влаштуванням тротуарів)

2 500 000

Влаштовано дорожнє полотно , завершується влаштування тротуарів  із плитки ФЕМ

1 496 499,12

Роботи продовжуються

- капітальний ремонт вул. Павлика (в одному рівні проїзжої частини дороги і тротуарів)

1 900 000

Виконано орієнтовно 50 % запланованого обсягу

985 499,50

Роботи продовжуються

- капітальний ремонт вул. Княгинин з виїздом до транспортної розв'язки на вул. Надрічна (із влаштуванням тротуарів)

2 500 000

Проведено тендерні закупівлі. Підрядник приступив до роботи

1 730 241,03

 

 

Розпочати:

Об’єкт

План видатків                ( грн.)

Виконано

Профінан-совано

Причини не виконання

- капітальний ремонт вул. Республіканська (від вул. Чорновола до МКЛ № 1)

1 700 000

Проведено тендерні закупівлі. Проводиться перевірка пропозицій учасників

-

Роботи заплановано розпочати в червні місяці

- капітальний ремонт вул. Підгірянки (на ділянці від вул. Стефаника до вул. Незалежності)

5 200 000

Виготовлена ПКД, яка пройшла експертизу.

Проведено тендерні закупівлі, укладено договір з ТОВ "АВТОМАГІСТРАЛЬ-ІФ"

4 999,00

Роботи заплановано розпочати в червні місяці

Управління транспорту і зв’язку:

       - забезпечено виділення коштів та розробляються технічні умови для закупівлі і встановлення комплектів мовного оповіщення для транспорту «БасТон» на суму 49000 грн. Прийнято рішення виконавчого комітету «Про внесення змін в рішення виконавчого комітету міської ради від 10.09.2015 р. № 501» де зазначено вимоги щодо зовнішнього звукового оповіщення та транспортних засобів з пониженою підлогою;

      - спільно з комунальним підприємством «Електроавтотранс» проводиться робота щодо закупівлі нових низькопідлогових тролейбусів на маршрути та в подальшому обладнання їх системою звукового оповіщення; Здійснено поставку 6 низькопідлогових автобусів і забезпечено їх використання на маршруті 27. Конкурс на визначення перевізника на маршруті буде проведено 06.07. 2018 року.

       - у 2018 році буде освітлено 36 пішохідних переходів в місті. Вже укладено договір на виконання робіт та здійснюються підготовчі будівельні роботи на 12 об’єктах.

          Список вулиць, де буде забезпечено освітлення переходів додається.

№ п/п

Назва об'єктів

1

Вуя. Хіміків, 8

2

Вул. Коновальця(поворот на аеропорт)

3

Вул. Коновальця-Блавацького

4

Вул. Коновальця, 95

5

Вул. Хоткевича-Івасюка

6

Вул. Івасюка-Хоткевича

7

Вул. Стуса(Грандбазар)

8

Вул. Федьковича,91(Обл. лікарня)

9

Вул. Півн.Бульвар(навпроти Панорами плази)

10

Вул. С.Бандери-С.Стецько

11

Вул. Сахарова-Мельника

12

Вул. Сахарова(Держкомзем)

13

Вул. Грушевського-Петрушевича

14

Вул. Надрічна,46В (поруч Автосервісу)

15

Вул. Коновальця - Матейки.

16

Вул. ЧорноволаД26-Н.Гвардії

17

Вул. Привокзальна

18

набережна ім.Стефаника - Садова

19

Вул. Мазепи (перехрестя Мазепи-Дорошенка)

20

Вул. Мазепи, 35А

21

Вул. Довженка (острівець безпеки біля заправки Укрнафти)

22

Вул. Миколайчука(перехід на світлофорі від каплички Юди Тадея)

23

Вул. Стуса-Миколайчука(на перехресті)

24

Вул. Стуса(на перехресті Грандбазару)

25

Вул. Мазепи(біля медучилища)

26

Вул. Гурика(навпроти «Баварії»)

27

Вул. К.Данила-Вороного(перехрестя)

28

Вул. Вороного-К.Данила(перехрестя)

29

Вул. Бельведерська,39

30

Вул. Шухевичів(ДЮСШ)

31

Вул. Новгородська(вхід на ринок)

32

Вул. Симоненка(золота нива)

33

Вул. Симоненка(перехід біля м-ну «Тростянецький»)

34

Вул. Миколайчука(біля ТЦ «Арсен»)

35

Вул. Миколайчука-Симоненка

36

Вул. Миру-У.Дивізії

         Розробляється проектно-кошторисна документація на встановлення антикишені:

-                 на вул. Сахарова, 38 (зупинка біля спорткомплексу);

острівців безпеки:

-                 на вул. Целевича (біля м-ну «Тростянецький»);

-                 на вул. Бандери, 60 (біля зупинки);

-                 на вул. Довженка (біля церкви).

          Департаментом культуриу І півріччі 2018 року:

        - встановлено пандус в Народному домі «Княгинин», що на вул. Галицькій, 40 (за кошти, передбачені на капітальний ремонт);

       -  в Центральному Народному домі, що на  вул. Шевченка, 1 триває капітальний ремонт;

       -   в Муніципальному центрі дозвілля, що по вул. Набережній, 42 триває капітальний ремонт;

       - розглядається можливість встановлення пандуса в читальному залі центральної міської бібліотеки, що на вул. П. Орлика, 5(включено в поточний ремонт). Департаментом містобудування, архітектури та культурної спадщини готується ескіз та проект пандуса.

           Департаментом житлової, комунальної політики та благоустроюв  2018 році проведено роботи щодо забезпечення доступності:

-         обстежено та відремонтовано водовідвід на вулиці Страчених, де постійно збирається вода;

-         щодо можливості встановлення модульної громадської вбиральні у нижній частині скверу на вулиці Валовій повідомляємо, що оскільки автоматизована громадська вбиральня є складним технологічним виробом, для функціонування якого потрібна наявність підведених електричних, водопровідних та каналізаційних мереж, то 03.04.2018 року о 16:00 год. проведено виїзну  нараду з балансоутримувачи мереж та встановлено можливість влаштування модульної громадської вбиральні у нижній частині скверу на вул. Валовій. Станом на сьогоднішній день замовлено відповідні коригування до проектно-кошторисної документації.

- опрацьовується можливість розширення тротуару на куті Слави Стецько –  Коновальця;

-   що стосується можливості проведення робіт з ремонту прибудинкової території біля будинку 54 на вулиці Молодіжній та встановлення при вході в приміщення пандусу з метою забезпечення доступності осіб з інвалідністю, то Департаментом направлено запит у бюджетну комісію для вирішення питання виділення коштів;

-  враховується забезпечення доступності для маломобільних груп населення під час ремонту вулиць, роботи на яких виконуються чи будуть виконуватись в 2018 році.

Крім того, Титульним списком на 2018 рік передбачено кошти для забезпечення вільного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями:

№п/п

                 Назва об’єктів

План на 2018 рік

 (тис. грн.)

1.

Капітальний ремонт сходів з пандусом на дамбі р. Бистриця Надвірнянська (в районі вул. Хоткевича - Івасюка)

Улаштування підвищення перед пішохідним переходом на перехресті вул. Довгої (біля міської поліклініки №2)

150,0

 

60,0

2.

Улаштування підвищення перед пішохідним переходом на перехресті вул. Шевченка - Гординського

275,0

3.

Улаштування підвищення перед пішохідним переходом на перехресті вул. Грушевського - Вагілевича

200,0

4.

Улаштування пандусу в районі громадської вбиральні на вул. Грушевського

80,0

5.

Ремонт сходів та влаштування пандусу на вул. Вовчинецькій, 184 (І під’їзд)

100,0

6.

Улаштування пандусу в житловому будинку на вул. Кисілевської,40А

45,0

7.

Улаштування пандусу в житловому будинку на вул. Південний Бульвар, 36

45,0

8.

Улаштування пандусу в житловому будинку на вул. Симоненка, 5

45,0

 

ВСЬОГО

1000,0

Згідно листа Муніципальної інвестиційної управляючої компанії від 07.06.2018 р. № 45.30-08/219 протягом 2018 року на замовлення КП «Муніципальної інвестиційної управляючої компанії» облаштовано 2 пандуси (заїзди) до під’їздів житлових будинків за адресами:

-вул. Молодіжна,42 І під’їзд;

-вул. Володимира Івасюка, 28, 3-ій під’їзд.

За інформацією КП «Івано-Франківськміськсвітло» в місті Івано-Франківську станом на 01.01.2018 року налічувалось 47 світлофорних об’єктів, з них:

-озвучено 38 світлофорних об’єктів;

-облаштовано таблом відліку часу 8 світлофорних об’єктів.

Всі світлофорні об’єкти в робочому стані.

Станом на 19.06.2018 року налічується 49 світлофорних об’єктів, з них:

-озвучено 40 світлофорних об’єктів;

-облаштовано таблом відліку часу 15 світлофорних об’єктів.

Департаментом освіти та науки з метою забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших мало мобільних груп населення до об’єктів освіти, відповідно до програми «Освіта м. Івано-Франківська 2016-2020 роки», проекту «Створення безпечних умов навчання, виховання та праці» на 2018 рік з метою забезпечення доступності до закладів освіти станом на 19.06.2018 року виготовляється ПКД на:

-         20 тис. грн.. СШ №5;

-         30 тис. грн. СШ №11;

-         25 тис. грн. СШ №13;

-         25 тис. грн. СШ №17;

-         20 тис. грн. ПМП;

-         20 тис. грн. МЦДЮТ;

-         30 тис. грн. ДНЗ №10;

-         30 тис. грн. ДНЗ №11

Загальна сума складає 200 тис. грн. бюджетних коштів.

З 04.06.2018р. почала функціонувати комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр Івано-Франківської міської ради», де проводиться комплексна психолого-педагогічна оцінка розвитку дітей з особливими освітніми потребами. На сьогоднішній день зареєстровано 25 дітей.

Як заплановано, у СШ № 1, ЗШ № 17 для дітей з порушеннями зору і розумовою відсталістю виділено першу та останню сходинку сходового маршу контрастним краєм за кольором та фактурою матеріалу, що відрізняється від решти сходинок.

Для дітей з порушенням слуху та зору у СШ № 1 забезпечено систему тактильної та візуальної інформації: прикріплено таблички з інформацією про призначення кімнати, її номер (надписи на таблиці нанесено шрифтом Брайля), на дверях та сходах нанесено маркувальні смуги, надписи «Вхід», «Вихід». У ЗШ № 17 проведуть дані роботи до початку нового навчального року.

Для дітей з порушеннями зору у ЗШ № 17 навчальні приміщення обладнано системою комбінованого освітлення, забезпечено місцеве освітлення робочого місця.

Управлінням охорони здоров’янавиконання плану роботи комітету доступності на 2018 рік щодо забезпечення доступності в закладах охорони здоров’я, проведено наступні роботи, а саме обладнано пандусами наступні структурні підрозділи:

     _   жіноча консультація №1, жіноча консультація №2, жіноча консультація №3, гінекологічний корпус, наявні ліфти (2 одиниці) пристосовані для перевезення осіб з обмежении фізичними можливостями;

ЦМКЛ: вхід в приймальний покій лікарні складається з системи широких розсувних дверей, які мають широкі червоні полоски і є доступні для осіб з інвалідністю на колясках та з порушенням опорно-рухового апарату.

Входи в лікарню обладнанні пандусами. Консультативна поліклініка, приймальний покій на першому поверсі та шість відділень обладнанні туалетами для осіб з обмеженими фізичними можливостями, працюють три лікарняні ліфти;

-   міський клінічний перинатальний центр: управлінням капітального будівництва проводилася розробка  проектно-кошторисної документації  на проведення капітальних ремонтів в закладі в тому числі ремонт туалетів в акушерському та гінекологічному корпусі з встановленням спеціального обладнання для людей з обмеженими можливостями; буде проводитись розробка  проектно-кошторисної документації   на встановлення пандуса в акушерському корпусі;

-   міська поліклініка №1: реконструкція пандуса проведена в повному обсязі в 2017 році.;

-   міська поліклініка №2: центральний та запасний входи обладнані пандусами; промарковано першу та останню сходинки жовтим кольором на сходовій клітці; встановлено звуковий сигналізатор на центральному вході; функціонує басейн.

Управління охорони здоров’я звернулось до міського голови Руслана Марцінківа стосовно виділення коштів в сумі 200 тис. грн.. для встановлення підйомника для осіб з обмеженими фізичними можливостями з метою переміщення до басейну та проведення реабілітаційних вправ в басейні міської поліклініки №2;

-   в міській поліклініці №3 (центральний корпус, вул. Франка, 30) встановлено  2 пандуси (зовнішній та внутрішній). Плануються провести ремонтні роботи санвузла для людей з обмеженими можливостями  на 1 поверсі центрального корпусу; в  амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Угорники,  встановлено  зовнішній пандус; в  амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Микитинці, вхід без перешкод (встановлення пандуса не потребує);

- міська поліклініка №4:замовлений звуковий орієнтир для осіб з обмеженими особливостями,  здійснений монтаж додаткового поручня для пандуса; функціонує ліфт; обладнаний туалет для осіб з інвалідністю; нанесено на сходових клітках смужки жовтого кольору для пацієнтів з ослабленим зором;

-      міська поліклініка №5: встановлений пандус  для людей з обмеженими фізичними властивостями; обладнана кнопка виклику медичного персоналу; на першому поверсі облаштований туалет для осіб з обмеженими можливостями; з першого по другий поверх облаштований підйомник для осіб на інвалідних візках; на сходинках означено лінії жовтого кольору для осіб з вадами зору, наявні технічні засоби реабілітації. Заплановано замовлення апарату «Метроном» для осіб з вадами зору.   

Крім того, вирішується питання налагодження телефонного зв’язку «гарячої лінії» для пацієнтів, які звертаються в заклади охорони здоров’я, внесення в Медичну інформаційну систему нечуючих людей, яким виповнилось 70 і більше років та які не вміють користуватись мобільним телефоном.

Згідно листа міського центру зайнятості від 07.06.2018р. Івано-Франківською міською філією Івано-Франківського обласного  центру зайнятості в 2018 році укладено 2 договори з ПОГ «Івано-Франківським УВП Чернівецького УВО Українського товариства сліпих» про організацію громадських робіт та фінансування їх організації.

За вищезазначеним  договорами  протягом січня-травня 2018 року  21 особа з числа безробітних здійснювали супровід інвалідів зору. В червні 2018 року на громадські роботи направлено 5 безробітних осіб, які на даний час здійснюють супровід інвалідів зору.

Безробітні, які залучались до цього виду робіт, не лише мали змогу підтримати себе матеріально, але й робили доступними для незрячих відвідування соціальних установ і лікувальних закладів, покупки у магазинах та ще багато різних буденних справ.

Департаментом соціальної політики в І півріччі 2018 року підготовлено проект рішення та 12.04.2018 року виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради затверджено Положення про організацію роботи послуги «Соціальне таксі» на базі Івано-Франківського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Автотранспортні послуги з перевезення одиноких громадян, які проживають самі та не мають родичів у місті Івано-Франківську, або перебувають на обслуговуванні в територіальному центрі; хворих з хронічною нирковою недостатністю, які потребують гемодіалізу; осіб з інвалідністю зору І,ІІ груп; осіб, які пересуваються за допомогою інвалідних візків, милиць, палиць і осіб, які у зв’язку із захворюванням не можуть самостійно пересуватися, що підтверджується висновком ЛКК надаватимуться автотранспортом Івано-Франківського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), Івано-Франківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Івано-Франківського міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді  з функціональними обмеженнями «Дивосвіт» за рахунок коштів, передбачених у міському бюджеті на утримання Івано-Франківського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та коштів у вигляді добровільних пожертвувань підприємств, установ, організацій, релігійних об’єднань і внесків окремих громадян. 

Станом на 01.07.2018 року 77 автотранспортними послугами «Соціальне таксі» скористались 24 особи з інвалідністю.

Крім того інформуємо, що на звернення громадських організацій людей з інвалідністю рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 22.03.2018 року № 296 «Про тарифи на проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування» передбачено  перевізникам забезпечити з 10.00. год. до 16.00.год. без обмежень, до 10.00 год. та після 16.00 год. у кількості 3 пільгових місць в кожному транспортному засобі, який обслуговує міські автобусні маршрути загального користування міста Івано-Франківська перевезення пільгових категорій громадян, які мають право безоплатного проїзду в міському пасажирському транспорті загального користування.

Безоплатне перевезення осіб з інвалідністю 3 групи та пенсіонерів за віком у міському пасажирському транспорті загального користування здійснюється при наявності посвідчення, яке надає право безкоштовного проїзду та «Картки іванофранківця».

 

Опитування

Визначте, будь ласка, перспективні напрямки бізнесу в місті?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ