18 жовтня 2020 року з ініціативи обласного і міського об’єднання товариства «Просвіта» ім.Т.Шевченка за участю активних просвітян, духовенства, міської влади, а також учнівської і студентської молоді у Меморіальному сквері відбувся пам’ятний захід з нагоди відзначення 135-ї річниці з дня смерті першого голови товариства «Просвіта» у нашому місті Євгена Желехівського. Біля могили Євгена Желехівського у Меморіальному сквері відслужена панахида на вшануваня його пам’яті. По завершені панахиди відбулось покладання квітів до могили Є.Желехівського. Участь у заході також взяв міський голова Руслан Марцінків, який звернувся до присутніх зі словами пам’яті про Євгена Желехівського та його внесок у національне відродження на українських землях у ХІХ столітті. На сам кінець біля могили Євгена Желехівського міський голова та представники обласного і міського об’єднання товариства «Просвіта» ім.Т.Шевченка здійснили посадку двох кущів калини.
Довідка.
Євге́н Желехі́вський — український лексикограф, фольклорист, громадський діяч, творець правопису «желехівки». Народився 24 грудня1844 року в селі Хишевичах (тепер Городоцького районуЛьвівської області). У 1869 році закінчив філософський факультетЛьвівського університету. Викладав українську в українських гімназіях Перемишля та Станіслава. Помер 18 листопада1885 року в Станіславі (тепер Івано-Франківськ); поховано його в Меморіальному сквері в Івано-Франківську.
Автор 2-томного «Малоруско-нїмецького словаря» (1886; видання впорядкував, а 2 том завершив за матеріалами Желехівського з деякими доповненнями й видав С.Недільський). Словник містить понад 64 000 слів, уживаних як на Західній, так і на Східній Україні. Свого часу він був найповнішим джерелом для знайомства з лексикою української мови, відіграв важливу роль у ширенні нової української літературної мови в Галичині та витісненні зі вжитку язичія.
Застосований у словнику фонетичний правопис (так звана желехівка), який згодом (1892) було запроваджено в школах Галичини й Буковини як обов'язковий, а також використовувано в виданнях народовців і НТШ, сприяв зближенню західноукраїнського правопису зі східноукраїнським. Желехівському належать кілька розвідок з фольклору. Був і одним із фундаторів товариства «Просвіта» у Львові, а також був першим його головою у Станіславові.