Днями у мережі з’явилось обурення щодо послуг місцевого моргу. Точніше, особливостей їх оплати, яку здійснюють неофіційно. Аби розмежувати компетенції моргу і міського КП «Ритуальна служба» та уникнути спекуляцій, поспілкувались з керівником КП Андрієм Хруником.
Перш за все, він наголосив, що міська рада не має жодного стосунку до моргу. Він є в підпорядкуванні обласного судово-медичного бюро. Так само як і до паталого-анатомічного бюро в обласній лікарні, що в Пасічній. Воно - частково в підпорядкуванні медуніверситету, частково – власне лікарні.
«У нас самих з обласним моргом стосунки не ладяться. Вони там торгують ритуальною атрибутикою без жодних правових підстав. Наш конфлікт тягнеться ще з часів, коли Роман Микула очолював КП "МРС". Ми тоді разом з ним намагались з цим явищем навести порядок. На жаль, повністю впорядкувати ситуацію не вдалося», - зазначив Хруник.
А тепер щодо діяльності самого КП. Директор не заперечує, що більшість послуг, які надає «Ритуальна служба», - платні. Зрештою, таке відбувається не лише у Франківську, але й загалом в Україні та за кордоном. Усі послуги в «Міській ритуальній службі» оплачуються ОФІЦІЙНО і йдуть на рахунок підприємства для розвитку.
На низку послуг надається 10%-ва знижка за карткою франківця: напис на стрічці, напис на табличці, доставка похоронної атрибутики і тіла, надання холодильної камери, автокатафалк, автобус супроводу, надання ритуального залу, поховання в родинний склеп, одноразове прибирання могил. Таку ж знижку отримують власники картки і в кафе «Горянка» на поминальний обід.
Нижче – перелік та вартість послуг КП, аби людей не вводили в оману. А ще, наголосив Хруник, варто розмежовувати компетенції різних організацій, перш ніж узагальнювати все під місто та «Міську ритуальну службу».
Українська журналістка, телеведуча, головний редактор інформаційної служби телеканалу. Проживала та ...
Український письменник, поет, публіцист, перекладач, вчений, громадський і політичний діяч. ...