14 грудня Руслан Марцінків приймав у себе з робочим візитом канадську делегацію. Серед гостей на зустрічі були присутні: аналітики канадської програми розвитку Посольства Канади в Україні Влад Іонеску та Женг Жанг, представники канадського проекту EDGE Гай Іннес та Руслан Кундрик. Основними питаннями для обговорення стали: проблеми і можливості розвитку міста; оцінка перспектив розвитку енергетичного сектору; необхідна донорська допомога місту згідно з цілями стратегії розвитку Івано-Франківська.
У контексті зустрічі особливо закцентували увагу саме на енергозбереженні. «Питання енергозбереження – одне з пріоритетних для нашого міста, тому ми старанно шукаємо на це кошти», - заявив Руслан Марцінків. За його словами, фінанси інвесторів значно посприяли б у вирішенні цього завдання.
Як доповів заступник міського голови Богдан Білик, у напрямку економії енергії в Івано-Франківську зроблено чимало, проте міська влада вбачає співпрацю з іноземцями в певних програмах. Особливо це стосується впровадження альтернативних видів опалення та заміна вікон в бюджетній сфері, зокрема у закладах освіти. Також на часі проект «Енергоефективне село», який передбачає встановлення альтернативних джерел енергії у прилеглих до Івано-Франківська населених пунктах. Наш обласний центр нині має стратегічний план енергозбереження міста, але це потребує значних коштів, тому залучення іноземних інвестицій дуже актуальне. Приміром, на наступний рік місцева влада потребує близько 2,5 млн. грн. для компенсації мешканця витрат на енергозбереження.
Ще один предмет обговорення на зустрічі – боротьба з корупцією. Канадську делегацію надзвичайно зацікавила практика Івано-Франківської міської ради у цій справі. Такі наші проекти як «Електронне самоврядування», «Чисте місто», «Відкритий бюджет» та ще низка електронних додатків, покликаних донести до мешканців інформацію про економічний та соціальний розвиток міста, отримали від іноземців щире захоплення та схвалення. Сьогодні Івано-Франківськ, завдяки впровадженню механізмів децентралізації боротьби з корупцією, є одним з найпрозоріших в Україні у доступі до нормативно-правової бази. У таких починаннях представники делегації також хотіли б посприяти місцевій владі.
Крім того, у рамках співпраці з іноземними партнерами Івано-Франківська міська влада розглядає також розвиток малого бізнесу в регіоні та туристичного потенціалу краю. Міський голова закликав гостей долучитись до масштабного проекту – спільного україно-норвезького бізнес-інкубатора ІТ-технологій – або ж попрацювати над аналогом подібного бізнесового рішення.
Як зазначив Богдан Білик, щорічна зміна правил при формуванні держбюджету не дає змоги остаточно сформувати місцевий бюджет. Цьогоріч прогнозується значне скорочення фінансування місцевих громад центральною владою. Тому міський голова Руслан Марцінків насамкінець зустрічі висловив чимале зацікавлення у співпраці з канадськими партнерами задля втілення усіх планів з розбудови Івано-Франківська.