• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
  • Відвідай
    Івано-Франківськ
Меню

Місцеві
новини

Про стан харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста

      Питання організації харчування дітей у навчальних закладах залишається одним із найбільш актуальних. На активну діяльність дітей впливає саме правильна організація та додержання режиму харчування.
      Управлінням торгівлі виконавчого комітету міської ради проведено ряд заходів щодо організації харчування учнів у 2011/2012 навчальному році. Співльно з управлінням освіти і науки та міською санітарно-епідеміологічною станцією проведено обстеження всіх їдалень шкіл міста щодо їх підготовки до нового навчального року, 08.09.2011 року проведено нараду приватних підприємців та відповідальних за організацію харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах. На нараді було розглянуто питання щодо організації харчування учнів, особливу увагу зосереджено на проблемі якості надання послуг з організації гарячого харчування.
      Сьогодні в 42 їдальнях та 34 буфетах при закладах освіти міста обслуговується 21834 учнів (100%).
      Послуги громадського харчування для учнів шкіл у 2011-2012 навчальному році надають 20 суб’єктів підприємницької діяльності та ВПУ готельного сервісу і туризму.
      Для забезпечення повноцінного харчування учнів на конкурсній основі проводиться тендер, укладаються угоди «Про надання послуг з організації харчування учнів».
      Завдяки спільним діям управління торгівлі, управління освіти і науки , приватних підприємців та батьківських комітетів шкіл стан організації харчування школярів щорічно якісно змінюється, покращується матеріально-технічне забезпечення торгово-виробничих процесів, естетичний вигляд їдальні.
      Запроваджено проведення щорічного огляду-конкурсу на звання кращого закладу з організації харчування учнів, в поточному році передбачено проведення 111 загальноміського огляду конкурсу на звання кращого закладу.
      Якість харчування учнів шкіл значно зросла, покращились показники охоплення харчуванням дітей. Станом на 15 вересеня 2011 року кількість дітей, охоплених всіма видами харчування, у школах міста становить 21834 (100%), з них гарячим харчуванням охоплено – 19133 (88%) учнів 1-Х1 класів в тому числі учнів 1-1У класів – 8977 (100%); У – 1Х класів – 8073 (81%); Х – Х1 класів – 2083 (71%); дітей – інвалідів,напівсиріт,дітей, котрі перебувають на диспансерному обліку – 1934 (100%); дітей , які постраждали внаслідок ЧАЕС – 148 (100%).
      Безплатним гарячим харчуванням охоплені 8977 учнів 1-4 класів (100%) та 301 дитина пільгових категорій.
      Сто відсотково забезпечено всіх учнів безкоштовними вітімінізованими напоями та питною водою.
      Згідно із списками, поданими медичними працівниками, організовано дієтичне харчування для учнів 1-11 класів (облік харчування ведеться у спеціальному журналі «Журнал контролю за харчуванням дітей, яким необхідне дієтичне харчування»).
      Для 189 учнів організоване гаряче харчування за рахунок коштів приватних підприємців ( у 2010 році – для 112 учнів).
      Вартість одноразового гарячого харчування учнів 1-4 класів в 2011 році становить 5-00 грн.,середня вартість обідів – 6,00 грн.
      Загальна сума бюджетних коштів виділених на гаряче харчування учнів 1-4 класів у 2011 році становить – 7477,3тис.грн. (100%).
      Вихованці молодшого шкільного віку та груп продовженого дня охоплені дворазовим харчуванням (сніданок і обід). Вартість сніданку становить 5-00 грн. (бюджетні кошти), для груп продовженого дня вартість обіду становить – від 6-00 грн. за кошти батьків.
      Управлінням торгівлі проведено обстеження їдалень шкіл міста щодо організації харчування в них.
      На належному рівні оформлені паспорти шкільних їдалень СШ № 1,5, ЗШ № 3,4,9,13,21,26,25, Крихівецької школи.
      Розроблені комплексно-цільові програми організації і розвитку харчування учнів, при перевірці визнано дійовими дані програми в школах № 4, 5, 11, 3, 21,22,24,10, 9,15 . Створені комісії громадського контролю з організації харчування.
      Приватними підприємцями до відкриття нового навчального року 2011-2012 проведено ремонти виробничих та складських приміщень, закуплено кухонний посуд, миючі та дезінфікуючі засоби.
      Придбано обладнання : холодильного – 9; технологічного – 37; електроплит – 5; меблів на суму 18000грн., посуду на суму 46920 грн. Проведено ремонт приміщень Їдалень у Хриплінській ЗШ, Вовчинецькій ЗШ, СШ № 11.
      Під час перевірки документації на постачання продукції у підприємців Коритан Л.М.(школи 5,9,2) , Мазур Н.М. (школи 3,11,природничий ліцей), Руда Г.А. (школа 24) виявлені в наявності укладені угоди з постачальниками ( Прикарпатський торговий дім, ТзОВ «Крона», ПП «ДНК» приватний підприємець І.З.Шумський, ВАТ «Птахокомбінат», ПАТ «Хлібокомбінат», Галицька торгова компанія, ПП «Буковина», ТзОВ «Берест-Продторг», ВАТ «Молокозавод»,ПП «Біозахід») на закупівлю усіх продуктів харчування для реалізації готових страв та буфетної продукції. Продукти харчування та продовольча сировина надходять до навчальних закладів, що обслуговують вказані підприємці, разом із супровідними документами, які свідчать про їх якість. Продукти ,як правило, завозяться на паспортизованому автотранспорті.
      У 34 школах функціонують буфети. Через буфет здійснюється реалізація власної продукції до 30-40 %. Асортиментний перелік буфетної продукції затверджено в СЕС де реалізується продукція власного виробництва – салати, тістечка, дріжджові вироби, запечені яблука, котлети, бутерброди, а також печиво , вафлі, соки, вітамінізовані напитки.
      У порівнянні з минулим роком розширено асортимент власної продукції, її вітамінізація , яка реалізується через буфети. Покращилась культура обслуговування та організація санітарно-просвітницької роботи з питань раціонального харчування.
      Рзом з тим, організація, якість харчування школярів, матеріально-технічне забезпечення торгово-виробничих процесів, організація санітарно-просвітницької роботи з питань раціонального харчування, дотримання вимог охорони праці та техніки безпеки потребують покращення. В окремих шкільних їдальнях відсутній медичний контроль за якістю продуктів та приготовлених страв, закрема, у сільських школах.
      Якість харчування школярів, матеріально-технічне забезпечення торгово-виробничих процесів, організація роботи з питань раціонального харчування є на постійному контролі управління торгівлі, управління освіти і науки та санітарно-епідеміологічної станції міста.

Актуально

Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 90,3 кв.м, розташованих в цоколі будинку на вул. Гетьмана Мазепи, 183, корпус 1 у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 04 Чер 2020 15:32
До відома сільгоспвиробників та зернотрейдерів, які планують здійснювати експорт сільськогосподарської продукції
Опубліковано: 04 Чер 2020 9:20
Молодь може отримати фінансування власних digital-проєктів
Опубліковано: 03 Чер 2020 15:22
Безпечний відпочинок громадян на водних об'єктах міста під час літнього купального сезону
Опубліковано: 02 Чер 2020 9:33
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 453,5 кв.м, розташованих в підвалі будинку на вул. Ю. Целевича, 16В у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 28 Тра 2020 11:53
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – складу мінеральних добрив на вул. І.Франка, 2 Б в с. Добровляни Тисменицького району
Опубліковано: 28 Тра 2020 11:49

Опитування

Визначте, будь ласка, перспективні напрямки бізнесу в місті?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ