• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
  • Відвідай
    Івано-Франківськ
Меню

Муніципальні
колективи

Об’єднання муніципальних мистецьких колективів Івано-Франківська

Адреса: вул. Шевченка, 1

Директор: Цюцьмаць Мирослава Ярославівна

Об’єднання муніципальних мистецьких колективів Івано-Франківська є комунальним концертним закладом культури, який створено в грудні 2013 року. Головним завданням закладу є збереження та розвиток національної музичної культури, музичне забезпечення культурно-мистецьких заходів, які відбуваються на території міста. До складу об’єднання входять сім муніципальних творчих колективів Івано-Франківська:

Муніципальна капела бандуристів була заснована при Будинку народної творчості в 1969 році. Протягом 20 літ капелою керувала бандуристка, викладач музичного училища Ірина Стефанович. Звання «народний аматорський» капелі було присвоєно у 1972 році. Друге дихання колективу відкрилося з приходом нового керівника Марти Шевченко. 27 квітня 2005 року капелі надано статус «муніципальна».

При колективі діють малі сценічні форми: солісти, дуети, тріо, що урізноманітнюють концертну програму капели. Серед солістів варто відзначити заслуженого працівника культури України Володимира Турка, Степана Чубинського, Володимира Малика, кандидата мистецтвознавства, доцента Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника Віолетту Дутчак, Оксану Холодняк та Світлану Березовську. Репертуар колективу різноманітний і налічує понад 70 творів: світова й українська класика (М. Лисенко, Д. Січинський, В. Барвінський, Д.Котко, В.Матюк), пісенна шевченкіана, побутові та стрілецькі пісні, а також твори прикарпатських композиторів І.Легкого, А.Кос-Анатольського. Муніципальна капела бандуристів є лауреатом численних міжнародних та всеукраїнських конкурсів і фестивалів кобзарського і бандурного мистецтва.

Художній керівник – заслужений працівник культури України Марта Шевченко. Хормейстер – Ірина Моргулець.

Муніципальне тріо бандуристок «Намисто» засноване у 1996 році при товаристві «Просвіта». У 2000 році колектив працював на базі Міського Народного дому, а з 2001 року – при Центральному Народному домі.
За високий професійний рівень та активну концертну діяльність, в серпні 2001 року тріо бандуристок «Намисто» було присвоєно звання «народне аматорське», а в січні 2008 року цей колектив отримав статус «муніципального».
Учасники тріо «Намисто» – Надія Нестерук, Оксана Павлів та Руслана Красій. В репертуарі колективу понад 50 творів різної тематики, серед яких українські народні пісні, пісні композиторів Прикарпаття, забуті пісні та багато інших.
Тріо бандуристок бере активну участь у культурно-мистецькому житті міста та області, є постійним учасником міжнародних та всеукраїнських фестивалів і конкурсів.
Художній керівник – Надія Нестерук.
Муніципальний естрадно-симфонічний оркестр створений навесні 1999 року. Метою його створення є розвиток та популяризація національної та світової музичної культури, творів сучасних українських композиторів. 
У репертуарі колективу понад 120 різних за жанром творів. Цікаво підібраний репертуар дає можливість репрезентувати класичні твори українських, зарубіжних композиторів, естрадні та джазові композиції, а також твори місцевих авторів, а саме: Б.Шиптура, І.Фіцаловича, М.Петрика, О.Камінського, Ю.Коваля, С.Пушика, Р. Юзви, Є.Бондаренка. 
Крім суто концертної діяльності оркестр використовується ще й для музичного супроводу під час виступів провідних солістів міста і області. 
В оркестрі працюють солісти: заслужені артисти України Мирослав Петрик та Світлана Суховій, Олександр Сисоєв.
Оркестр бере активну участь у численних культурно-мистецьких заходах, які відбуваються в місті та області. 
Художній керівник та диригент оркестру – Валерій Чикирис.
Муніципальний камерний хор «Галицькі передзвони»  заснований у серпні 1991 року. У 2000 році за високий професіоналізм та активну діяльність хору надано статус «муніципального».
Учасниками хору є викладачі Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника, ДМШ, вчителі ЗОШ, студенти. У складі хору діють чоловічий та жіночий вокальні ансамблі.
До репертуару колективу входять твори українських та зарубіжних композиторів-класиків, сучасна музика, духовні твори, українські народні пісні, пісні народів світу. У репертуарі хору близько 100 творів.
Завдяки високому рівню майстерності, унікальному репертуару, особливо цікавому  виконанню деяких творів, камерний хор здобув визнання як в межах України, так і за кордоном. Хор – лауреат і дипломант національних, міжнародних конкурсів та фестивалів: Польща (м. Хелм, 1994, 1997), Словаччина (м. Снина, 1995; м..Трнава, 1999), Великобританія (м.Лланголен, 1997); лауреат Міжнародного конкурсу хорового мистецтва ім. Лесі Українки (м. Луцьк, 1994, 1996), III і IV Всеукраїнського конкурсу хорової музики ім.Д.Січинського (м. Івано-Франківськ, 2001, 2003); учасник Міжнародного фестивалю духовної пісні Візантійського обряду у м. Кошицях (Словаччина, 1999), Міжнародного музичного Фестивалю «Музика без кордонів» у м. Балашадярмат (Угорщина, 2000); нагороджений спеціальним призом «За особливе виконання хорової музики» на XV Міжнародному фестивалі хорового мистецтва у м. Валлетта (Мальта, 2003), міжнародному хоровому конкурсі ім.П.Муравського (с.Дмитрашівка, Вінницької обл., 2011р.), ІІІ-му Міжнародному фестивалі оркестрів та хорів «Шенгенський меридіан» (м.Кошиця, Словаччина, 2011р.).

Художній керівник та диригент – Ігор Дем’янець.

Хормейстер – Богдан Ватащук.

Концертмейстер – Наталія Сич.

Муніципальний ансамбль саксофоністів створений у 1987 році з числа студентів музичного училища.  Статус «муніципального» колективу надано у 2001 році. 

Кількісний склад колективу налічує 6 артистів.

До репертуару ансамблю входять твори композиторів-класиків, сучасних українських та зарубіжних композиторів, обробки народних композицій.

Муніципальний ансамбль саксофоністів – лауреат міжнародних конкурсів «Сурми-2000» (м. Рівне), «Срібний дзвін» (м.Ужгород, 2002р.).
Художній керівник колективу – Микита Чикирис.
Муніципальний концертний оркестр духової музики створений у березні 1988 року при міському парку культури та відпочинку ім.Т.Г.Шевченка. 
27 грудня 1991 року за високий професіоналізм колективу було присвоєно звання «народний аматорський». Статус «муніципальний» оркестру духової музики надано в травні 2000 року.
В репертуарі оркестру є понад 150 різних за жанрами творів. 
Солісти-вокалісти оркестру – Олесь Семчук та Оксана Кречко. В їхньому творчому доробку до двадцяти творів різного жанру, від оперних арій до народних пісень, сучасні пісні та пісні місцевих композиторів. 
Загальноміські віче та заходи культурно-патріотичного спрямування, масово-політичні та спортивні заходи відбуваються за участю муніципального концертного оркестру духової музики.
Художній керівник та диригент оркестру – Степан Єднак.
Муніципальний оркестр народної музики «Рапсодія» створений у 1977 році при міському Будинку культури № 1 м. Івано-Франківська з ініціативи скрипаля-віртуоза, композитора, диригента, народного артиста України Петра Івановича Терпелюка з метою популяризації та збереження народно-інструментальної музики та автентичної пісенної спадщини Карпатського регіону. 
У січні 1981 року оркестру було присвоєно почесне звання «Народний аматорський». Першим автором багатьох обробок, аранжувань, оркестровок для оркестру «Рапсодія» став П.Терпелюк. Згодом «Рапсодію» очолив заслужений артист України М.Петрина –  нині керівник оркестру народних інструментів Черкаської бласної філармонії. З 1984 по 1987 рр. колективом керував Я.Щирба, із серпня 1988 по 1991 рр. – баяніст-віртуоз Р.Жилавий, який емігрував до США. У 1992 р. в оркестр повертається Я.Щирба, який очолює колектив до 2000 р. З 2000 року художній керівник та диригент оркестру – заслужений артист України Любомир Никорак. 
У 2001 року колектив отримав статус муніципального. 
До складу оркестру входять провідні музиканти-інструменталісти міста, солісти-вокалісти. 
Виконавський стиль «Рапсодії» вирізняється музикальністю і віртуозністю, глибоким відчуттям стилю і манери народного виконавства, різноманітністю і неповторністю музичних прийомів у відтворенні особливо яскравого колориту виконуваного твору.
Багата палітра народного українського інструментарію (сопілка, дводенцівка, окарина, най, теленка, дримба, цимбали, коза, бугай, бубон) у органічному поєднанні з традиційно-класичними інструментами (кларнет, скрипка, віолончель, контрабас) дають можливість оркестру відтворювати всі тонкощі і колорит національного фольклору. У репертуарі «Рапсодії» вітчизняні інструментальні твори, українські народні пісні та різножанрова музика народів світу.
Вимогливість до себе та постійний творчий пошук принесли оркестру визнання як в Україні, так і за її межами. “Рапсодія” була лауреатом та дипломантом багатьох міжнародних конкурсів, численних фестивалів та музичних імпрез, неодноразово репрезентувала українське народне мистецтво у Польщі, Росії, Естонії, Латвії, Румунії, Югославії, Німеччині,Франції, США.
Сьогоднішня діяльність оркестру народної музики «Рапсодія» спрямована на відродження національної  інструментальної та вокальної музики і пропаганду кращих зразків світової музичної культури.
Художній керівник оркестру – заслужений артист України Любомир Никорак,  концертмейстер – Олег Юзюк.

Актуально

До уваги одержувачів пільг, житлових субсидій, допомог та інших пільгових категорій громадян!
Опубліковано: 28 Вер 2020 17:11
«Підприємство та лідерство» для офіцерів запасу, учасників АТО/ООС та членів їх сімей
Опубліковано: 28 Вер 2020 11:28
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 44,8 кв.м в будинку на вул. Гетьмана Мазепи, 66 у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 25 Вер 2020 12:17
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 44,8 кв.м в будинку на вул. Гетьмана Мазепи, 66 у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 25 Вер 2020 10:15
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 28,6 кв.м, розташованих в будинку на вул. Січових Стрільців, 56 у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 25 Вер 2020 10:13
Держпродспоживслужба повідомляє:
Опубліковано: 25 Вер 2020 9:22

Опитування

Визначте, будь ласка, перспективні напрямки бізнесу в місті?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ