• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
  • Відвідай
    Івано-Франківськ
Меню

с.
Крихівці

СЕЛО КРИХІВЦІ

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ 

 

Адміністрація

Адреса: 76493, м.Івано-Франківськ, с.Крихівці, площа Двір, 1.

Роб. тел.: 75-35-75

Веб: http://krykhivtsi.if.ua/

 

Електронна пошта: kruxivrada@ukr.net

 

Село Крихівці розташоване у приміській зоні м.Івано-Франківська по обидві сторони автомагістралі (дороги) Івано-Франківськ – Богородчани. Віддаль від центра села до центральної частини Івано-Франківська становить приблизно 3,5 км.

Загальна площа земель с.Крихівці – 830 га, з них під військовими об’єктами 257 га, а ще 44 га віддано під садово-городні кооперативи. Станом на 01.01.2011 р. у селі проживало 5030 жителів, на обліку сільської ради 1570 господарства, 23 багатоквартирні будинки.
Заснування села датується 1441 роком. Походження назви села ще досліджується. До 1772 року наш край перебував у складі Польщі. Село Крихівці, як і навколишні села, у 1691-1751 належало магнату Йосипу Потоцькому. Відомо, що у 1884 р. село належало поміщику Ромашкану.
Після скасування у 1848 р. кріпосного права у селах Галичини розростається рух селян за свої політичні та національні права, за освіту місцевого населення. Не були осторонь цих подій і жителі с.Крихівці. У 1885 р. у селі відкрито 2-х класну народну школу. З часом набрали сил сільські громадські організації «Союз Українок», «Просвіта», спортивне товариство. Великий вплив на розвиток національної культури та освіти жителів того часу мала церква. Парохом села у 1918-1952 роках був о.Іван Ісаїв.

 

На початку ХХ ст. в селі проживало 1396 українців, 77 поляків, 39 євреїв. Громада села – той осередок, в якому жителі зберігали рідну мову, віру, звичаї і передавали їх від покоління до покоління, а село – живий організм, який разом з жителями села розвивається, оновлюється. Розвиток села призупинила ІІ світова війна і трудні повоєнні роки.
Сьогодні Крихівці, як і вся Україна, переживає своє економічне, соціальне і національне оновлення. На території села діють приватні підприємства: ковальський цех, пилорама, майстерня по фарбуванню автомобілів, майстерня по ремонту автомобілів та автомобільних шин.
Діють на території села ринок по продажу автомобільних запчастин, бензозаправка та газозаправка автомобілів, Льодова арена, аква-парк, продовольчі магазини місцевих підприємців. Розбудовується центр та околиця села.
Пишається село новозбудованим приміщенням школи, яка з 1994 року стала середньою. В період 2006-2011 років школу було перекрито бляхою, замінено 37 дерев’яних вікон на теплоенергозберігаючі, також замінено четверо вхідних дверей. В холі школи збудовано каплицю , яку 21.09.2010 року освятив владика Володимир Війтишин.

alt

У 2007 році оновлено меморіальний комплекс «Вічна пам'ять борцям за волю України», де в граніті викарбувані імена всіх односельчан, які загинули в лавах радянської армії, вояків ОУН-УПА, січових стрільців.

        В тому ж 2007 році збудовано криту трибуну на 500 місць на сільському стадіоні.

В цьому ж році облаштовано три кімнати в нежитловому приміщенні по вул. 22 січня, 218 А під поштове відділення. У 2010 – 2011 роках відремонтовано і введено в експлуатацію приміщення за адресою вул. 22 січня, 218 А, де на базі сільського ФАПу відкрито відділення сімейної медицини.

В чотирьох мікрорайонах села встановлені 4 дитячі майданчики В селі 96 % вулиць мають вуличне освітлення. За останні роки проведено капітальний ремонт вулиць : Аматорська, Радісна, Кераміків, І.Сірка, Кобзаря.
У Народному домі села творчо працюють: драматичний театр під керівництвом Яковишиної В.Б. За високий рівень вистав та виконавську майстерність акторів, драматичному театру села у 2001 році було присвоєне звання Народний аматорський театр. Також у цьому невеликому приміщенні працюють такі колективи, як дитяча студія сучасного спортивного танцю «Гравітація», засновником якого була Толдіна В.О., на даний час керівником являється Семанишин О.М., танцювальний колектив «Натхнення» - керівники Лиско М.В. та Семанишин Т.М., чоловічий вокальний ансамбль «Джерело» керівник - Малик І.П., вокально-інструментальний ансамбль «Патроничі» керівник Малик І.П. ,дитячий духовий оркестр керівник – Малик І.П., дитячий театр – керівник Івасів Я.І., дві футбольні команди «Хортиця» (юнаки, дорослі) очолює - Влашин І.В., волейбольна команда ветеранів очолює Попович О.О.

 

Заклади культури

Будинок культури;

Бібліотеки--2

Спортивні заклади та споруди

• Стадіон, спортивний зал у школі

Основні історичні та історико-архітектурні пам'ятки

• Меморіальний комплекс «Борцям за волю України»

• пам’ятник Т.Г.Шевченку

• «Памятка наданной церкви свободы 3 мая 1848 года»

• Пам’ятка народної свободи 10.05.1848 р. Відновлена 14.10.1990р.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 р. №714-р Івано-Франківськ визначено адміністративним центром та затверджено  територію Івано-Франківської міської територіальної громади, до якої увійшли такі територіальні громади:  Березівська, Братковецька, Добровлянська, Драгомирчанська, Колодіївська, Підлузька, Підпечерівська, Радчанська, Узинська, Черніївська, Чукалівська (Тисменицький район), Каміннецька, Тисменичанська (Надвірнянський район), Вовчинецька, Криховецька, Микитинецька, Угорницька, Хриплинська (Івано-Франківська міська рада).

Актуально

Запрошення до участі у тендері проекту «Підвищення енергоефективності об’єктів бюджетної сфери міста Івано-Франківська» (NEFCO) по Контракту №2 (ІІІ)
Опубліковано: 12 Кві 2021 13:19
Департамент економічного розвитку, екології та енергозбереження Івано-Франківської міської ради оголошує конкурс в рамках реалізації проєкту "Заробляй гідно вдома – ягідні екоферми"
Опубліковано: 01 Кві 2021 16:14
До ЦНАПу м.Івано-Франківська по грошову допомогу звернулося понад 2500 пенсіонерів
Опубліковано: 22 Бер 2021 9:53
Повідомлення про оприлюднення проекту документа державного планування та звіту про стратегічну екологічну оцінку
Опубліковано: 18 Бер 2021 17:00
Головне управління ДПС в Івано-Франківській області інформує
Опубліковано: 18 Бер 2021 14:48
УВАГА: на Прикарпатті продовжують діяти заборони червоного рівня епідемічної небезпеки
Опубліковано: 15 Бер 2021 10:43

Опитування

Визначте, будь ласка, перспективні напрямки бізнесу в місті?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ