15-16 жовтня 2016 р.в Івано-Франківську, на площі біля міської Ратуші,відбувся фестиваль «Станіславівська мармуляда». Таке кулінарне свято базується на події, яка відбулася 27 вересня 1868 року та спричинила масштабну пожежу в Станиславові (так до 1962 року називався Івано-Франківськ).
Такий фестиваль є своєрідною мандрівкою в історію міста, яка нагадує про «мармулядову пожежу». Адже, за легендою, у 1868 році на вулиці Липовій господиня смажила сливову мармуляду, та відволіклася на балачки чи то з сусідкою, чи то з молодим драгуном. Вітер підхопив жаринку, загорівся дах, через годину пожежа охопила все середмістя Станиславова. Пожежа знищила більше 260 будинків нашого міста. А це, на той час, було ¾ міста. Будівлі були дерев`яні, що дозволило вогню швидко поширюватися. Пожежа прокотилася сучасними вулицями Шевченка, Бачинського, Незалежності, Мельничука, Гаркуші, Грушевського, Вічевим майданом і площею Ринок. Згоріла Ратуша та вірменська церква. Лише залізничний вокзал залишився цілим, адже два роки перед тим його перебудували з дерев`яного у кам’яний. Проте, не все закінчилося погано для міста. У зв’язку з пожежею нашому місту було надано великий кредит від австрійського уряду. З цієї пожежі почалися кам’яно-цегляна розбудова міста замість дерев’яної і створення своєї пожежної команди.Це дозволило перебудувати місто і воно стало кам’яним, дістало нове обличчя.
Упродовж двох днів у центрі Івано-Франківська, біля Ратуші, готували мармуляду за стародавнім міським рецептом, якою пригощали гостей мистецької акції. Це одна з родзинок фестивалю «Станиславівська мармуляда». Для виготовлення конфітюру знадобилося півтонни яблук, які смажили у 300-літровому казані. Першим дегустував повидло місцевий стронгмен Назар Павлів. Захід супроводжувався театралізованим дійством, з історичними персонажами, які були винуватцями пожежі та господарями свята – пані Зосею та драгуном Богданом. У дійстві взяли участь і представники управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в місті – пожежники, які представляли засоби захисту від вогню. В рамках фестивалю відбулась також ярмарка-виставка. Свою продукцію представили місцеві виноградарі, пасічники, медовари. До участі у фестивалі мали змогу долучитись кондитери та пекарі міста. Захід супроводжувався насиченою культурною програмою.
Прерогатива «мармулядового» фестивалю полягає в його прив’язаності лише до Івано-Франківська, що створює чудову можливістю промоціювати місто та підвищувати його туристичну привабливість. Одночасно це популяризація натуральної, екологічно чистої продукції. Слід зазначити, що фестиваль «Станиславівська мармуляда» в Івано-Франківську відбувся вдруге.
Відділ міжнародних зв’язків, туризму та промоції міста.