• Івано-Франківськ
  для туристів
 • Мобільний
  Івано-Франківськ
 • Відвідай
  Івано-Франківськ
Меню

Клубні
установи

Центр сучасного мистецтва є закладом культури клубного типу, який проводить просвітницьку діяльність з метою збагачення духовності українського народу, задоволення культурних потреб та організації відпочинку населення.  Розпочав свою діяльність з квітня 2013 року.

У Центрі сучасного мистецтва можна знайти інформацію про архів та базу даних художників сучасного мистецтва Івано-Франківська та західного регіону України. Тут кожен зможе знайти щось корисне та цікаве – арт колсантиг, формування приватних та корпоративних колекцій, експертна оцінка творів мистецтва; організація мистецьких акцій, фестивалів, пленерів, конкурсів, симпозіумів, конференцій; поліграфічний дизайн та створення брендбуків; мистецтвознавчі та критичні огляди, рецензії, рекомендації; навчальні мистецькі курси.

При ЦСМ в та працюють клуби за інтересами: «Фотошкола» (керівник Я.Проців), «Лекційна платформа» (керівник М.Яремак), репетиційна база групи «Перкалабські придатки» (керівник А.Федотов), студія відео-арту та віджеїнгу «КУБ» (керівник Д.Овчар), кіно-клуб «КУБ» (керівник С.Пілявець), бібліотека періодики та літератури з сучасного мистецтва (А.Пастушенко), «Дискусійні зустрічі» (А.Звіжинський).

Адреса: м.Івано-Франківськ, вул. М.Підгірянки, 23

Івано-Франківський Центральний Народний дім є культурно-просвітницькою установою, яка проводить просвітницьку діяльність з метою збагачення духовності українського народу, збереження і розвитку народної аматорської творчості, задоволення культурних потреб та організації відпочинку населення міста, курує питанням діяльності закладів клубного типу міста та сіл приміської зони, які перебувають в управлінні Івано-Франківської міської ради.

Центральний Народний дім є організатором загальноміських заходів. фестивалів, концертів, конкурсів

Основними завданнями ЦНД є:

- задоволення духовних та естетичних потреб громадян;

-виховання громадянина України;

-реалізація основних завдань державної політики в галузі народної творчості,

культурно-просвітницької роботи та організації дозвілля;

-виховання в молоді поваги до Конституції України, патріотизму, любові до України, прав і свобод людини та громадянина, почуття власної гідності;

-відродження, збереження, розвиток і популяризація традиційної народної культури, всіх видів і жанрів аматорського мистецтва;

-здійснення аналізу, узагальнення досвіду роботи та статистичних звітів закладів та установ клубного типу;

-створення умов для творчого, інтелектуального і духовного розвитку населення;

-задоволення потреб у професійному самовизначенні і творчій самореалізації;

-впровадження інновацій в усі напрямки діяльності закладів та установ клубного типу;

-активне входження у ринкові умови життєдіяльності, визначення економічних пріоритетів розвитку;

-реалізація державних і регіональних програм розвитку закладів та установ клубного типу ;

-урізноманітнення форм і методів соціокультурної діяльності задля задоволення інформаційних, культурно-освітніх, дозвіллєвих інтересів населення;

-удосконалення організаційної структури і подальший розвиток персоналу закладів та установ клубного типу;

-поєднання спадкоємності кращих національних традицій та новаторства в усіх сферах діяльності закладів та установ клубного типу;

-сприяння вдосконаленню законодавства, організації та управління клубною справою.

При Центральному Народному домі працює методичний кабінет, який надає методичну і практичну допомогу, індивідуальні консультації міським та сільським закладам культури клубного типу по всіх розділах і напрямках культурно-просвітницької роботи.

Методичний кабінет розробляє сценарії, методичні рекомендації, поповнює методичні матеріали до відзначення знаменних і пам’ятних дат, релігійних свят, а також здійснює виїзди в клубні установи міста для організації та проведення заходів.

При Центральному Народному домі працює 17 мистецьких колективів, з них 6 - носять почесне звання “народний аматорський” та 5 – статус “муніципальний”, а саме:

- муніципальний концертний оркестр духової музики;

- муніципальний камерний хор “Галицькі передзвони”;

- муніципальний оркестр народної музики “Рапсодія”;

- муніципальна капела бандуристів;

- муніципальне тріо бандуристок “Намисто”;

- народна аматорська чоловіча хорова капела “Червона калина”;

- народний аматорський вокальний чоловічий ансамбль “Черемош”;

- народний аматорський вокальний жіночий ансамбль “Смерічка”;

- народний аматорський ансамбль народного танцю “Візерунки”,

- народний аматорський хор “Золота заграва”;

- народний аматорський чоловічий квартет “Коло”;

- народний аматорський хоровий колектив “Відродження”;

- народний аматорський академічн ий  жіночий хор «Мелодія»,

- жіночий вокальний ансамбль «Любисток»;

- дитячий ансамбль естрадно-спортивного танцю «Екстрім»;

- малі форми: солісти, дуети.

Також при Центральному Народному домі працює народна аматорська кіностудія «Верховина» та народний аматорський фотоклуб «Обрій».

Щороку в Центральному Народному домі проводяться творчі звіти муніципальних та народних аматорських колективів, а також звіт установи, перед населенням міста. Проводяться виїзні концерти творчих колективів ЦНД в населені пункти приміської зони, області та за її межами. Центральний Народний дім співпрацює із ЗОШ міста, дитячими музичними школами, вищими навчальними закладами, технічними училищами та коледжами, соціальною службою для дітей та молоді, Народним домом обласного товариства «Просвіта», ЗОШ – інтернат №1, Червоним Хрестом та ін. Впродовж останніх років ЦНД приділяє велику увагу по роботі з дітьми та молоддю, дітьми - сиротами та інвалідами. При Центральному Народному домі працюють 3 університетів культури: правового виховання, музичної культури, духовного відродження та клуб “Цікаві зустрічі”. Постійними слухачами народних університетів та клубу «Цікаві зустрічі» є студенти вищих навчальних закладів та учні ЗОШ міста. Для них проводяться лекції, бесіди, зустрічі з працівниками правоохоронних органів, юристами, лікарями, психологами, краєзнавцями та іншими відомими людьми Прикарпаття. Доброю традицією у глядачів міста кожного року користуються театралізовані свята: “Різдвяні дійства”, “Вертепні дійства”, “Меланка”, “Розколяда”, “Великодні гаївки та забави”, ”День Св. Миколая”. Основою проведення  даних загальноміських культурно-мистецьких заходів є Центральний народний дім та методичний кабінет.

Кращі мистецькі колективи Центрального Народного дому  майже кожного року  презентують  народне мистецтво  нашого краю  за межами держави  та в Україні, а також і на Міжнародних, Всеукраїнських  та обласних фестивалях  і конкурсах.

Концертна зала Центрального Народного дому з двома балконами нараховує 560 місць, лекційна зала – 60 місць.

Адреса: м.Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 1,

У серпні 1998р. в м. Івано-Франківську в день Пресвятої Богородиці та 142-ї річниці  від дня народження І.Я.Франка, з ініціативи колишнього міського голови Зіновія Шкутяка та заступника голови міста Ганни Карась, на вулиці Набережній був відкритийМуніципальний Центр дозвілля. Фактично було врятовано приміщення і по новому організовано культурно-просвітницьку роботу, що стало приносити велику користь громаді міста.

МЦД – єдиний спортивно-мистецький комплекс у м. Івано-Франківську. У приміщенні комплексу проводяться багато культурно-мистецьких та спортивних заходів, а саме: фестивалі, концерти, конкурси, вечори відпочинку, лекції, бесіди, диспути. У спортивних залах Центру регулярно проводяться міські, обласні, та Всеукраїнські та Міжнародні змагання з волейболу, баскетболу, міні-футболу. В комплексі організовано заняття з фітнесу, важкої атлетики та бойового самозахисту (клуб „Еней”).

Вже традиційною є співпраця Муніципального Центру дозвілля із загальноосвітніми школами міста, Угорницькою школою-інтернат, притулком для неповнолітніх, геріатричним пансіонатом, Центром патріотичного виховання молоді ім.С.Бандери та іншими громадськими організаціями. З відкритою душею і щирою усмішкою вихованці реабілітаційно-педагогічного центру для дітей з вадами опорно-рухового апарату радо зустрічають працівників Центру, які в свою чергу організовують для дітей концерти, свята та розважальні програми.

При Центрі дозвілля функціонують професійні та аматорські мистецькі колективи, а саме:

- народний аматорський  естрадно-симфонічний оркестр ( має статус муніципального );

- народний аматорський ансамбль танцю „Карпати”;

- гурток художнього читання «Скарбниця Слова»;

- ансамбль бального танцю;

- танцювальний колектив з брейк-дансу;

- вокальний дует „Берегиня”;

- рок-гурти „Мольфар” та „Рура”;

- солісти та окремі виконавці.

При  МЦД працюють  дитяча школа ввічливості,  клуб цікавих зустрічей «Давайде знайомитись» та Волейбольний клуб «Будівельник». Школа  ввічливості відкриває перед дітьми виховання духовної культури особистості, формує дітей  основи культурної поведінки, виробляє звичку вживати ввічливі слова. Для слухачів проводяться лекції. бесіди, історичні години, лекції-концерти, круглі столи та зустрічі з цікавими людьми міста.

В середньому за рік у приміщенні МЦД проводиться більше 100 різноманітних заходів. Концертна зала Муніципального Центру дозвілля нараховує 588 місць.

Адреса: м.Івано-Франківськ, вул. Набережна ім.В.Стефаника, 42.

Міський Народний дім, як культурно-освітня установа, проводить широку культурно-просвітницьку діяльність, спрямовану на задоволення духовних потреб та організації відпочинку населення. Працівники Міського Народного дому активно використовують у своїй роботінаявні  матеріальні і духовні ресурси, при цьому залучаючи до проведення заходів дітей, молодь, інтелігенцію, громадськість міста. Міським Народним домом налагоджена співпраця з загальноосвітніми школами мікрорайону «Позитрон», геріатричним пансіонатом, військовою частиною А1349, Івано-Франківським осередком Національної спілки кіноматографістів України, обласним товариством «Лемківшина», церквою  рівноапостольних князів Володимира та Ольги, групою милосердя «Скеля» та іншими громадськими організаціями.

Плідно працюють при  МНД клуби за інтересами: Клуб «Духовна школа», Клуб «Радість життя»,     Клуб милосердя. Для дітей і молоді при Міському Народному домі працює  народний університет етики та естетики і клуб «Молоде життя», де проводяться дитячі ранки, концерти, тематичні заходи, зустрічі з цікавими людьми, лекції, бесіди.

При МНД працюють наступні творчі колективи:

- народна аматорська лемківська хорова капела “Бескид”;

- народний аматорський  драматичний колектив  “Думка”;

- Народний аматорський хор ветеранів війни і праці “Фронтові друзі»;

- народний аматорський танцювальний колектив «Галицька веселка»;

- хор духовної музики “Миротворець”;

- народний аматорський молодіжний хор «Осанна»;

- зразковий аматорський хор;

- зразковий аматорський духовий оркестр;

- вокальний ансамбль «Блискучі барви»;

- вокальне жіноче тріо «Калина»;

- ансамбль бального танцю “Сузір’я”;

- вокально-інструментальний гурт «Мій шлях»

- малі форми: солісти, дуети, тріо.

Концертна зала Міського Народного дому нараховує 200 місць.    Місцезнаходження та керівник МНД:

Адреса: м.Івано-Франківськ, вул. Вовчинецька, 188,

 

Народний Дім „Княгинин” побудований у 20-х роках ХХ століття на кошти жителів мікрорайону „Княгинин”. Як заклад культури відновив свою роботу в 2000 році. В Народному домі проводяться різноманітні культурно-мистецькі заходи, концерти, зустрічі з видатними людьми, дитячі розважальні програми. При народному домі для дітей та молоді працю клуб за інтересами «Цікаві» зустрічі та університет духовного відродження.

В Народному домі «Княгинин» ведуть свою роботу такі творчі колективи:

 • молодіжний рок-гурт «Фліт»;
 • вокально-джазовий ансамбль «Трек»;
 • молодіжний вокальний ансамбль «Косарі»;
 • вокальний ансамбль естрадної пісні «Джерело»;
 • гурток художнього читання «Джерело».

На жаль з 2009 року будівля Народного дому «Княгинин» перебуває в аварійному стані, тому проведення заходів відбувається у інших закладах культури та загальноосвітніх школах міста.

Місцезнаходження та керівник НД:

Адреса: м.Івано-Франківськ, вул. Галицька, 40

Будинок Культури с.Вовчинець побудований за кошти сільського бюджету, відкритий у вересні 2013 року. Концертна зала нараховує 300 місць.  Основною діяльністю БК є забезпечення культурного відпочинку, обслуговування мешканців та організація їхнього дозвілля, робота з дітьми та молоддю.

При Будинку Культури працюють творчі колективи:

- народний аматорський хор «Червона калина» (Н.Данишенко);

- жіноча вокальна група (Н.Данишенко);

- чоловіча вокальна група (Н.Данишенко);

- чоловіче тріо «Явір» (Н.Данишенко);

- молодіжний гурт «Соколи»

- дитячий гурт «Сонях» (О.Білінська);

- дитячий танцювальний колектив «Веселка» (С.Гусєва);

- сімейний гурт «Дивограй» (Н.Шевчук);

- гурток художнього читання; (Н.Шевчук)

- драматичний гурток; (Н.Шевчук)

- молодіжний гурт « Маків цвіт» (Н.Шевчук)

- малі сценічні форми (Н.Шевчук)- дует «Два кольори», тріо «Мальви»,  солісти .

При Будинку Культури працює філія №10  центральної міської бібліотеки, завідувач М.Кулиній.  

В Будинку Культури проводяться цікаві та змістовні заходи: лекції, концерти, зустрічі, тематичні вечори, дитячі ранки, виставки творчих робіт та інші заходи.

Концертна зала Народного дому нараховує 300 місць.

Адреса: с.Вовчинець, вул.Вовчнецька,35

Народний дім с.Крихівці побудований в 1934 році. В цьому ж році за ініціативи відомого сільського педагога та громадського діяча був створений хоровий колектив, який був постійним учасником районних та обласних фестивалів. З 1036 року у Народному домі розпочав свою діяльність драматичний гурт, заснований братами Яковіми, на базі якого тепер працює народний аматорський драматичний театр під керівництвом Яковишина В.Б.

У 30-х роках ХХ століття за ініціативи сільського аматора С.Дівнича при закладі був створений духовий оркестр, який і сьогодні продовжує традиції своїх попередників. Учасники цього колективу – учні старших класів загальноосвітньої школи.

Основною діяльністю Народного дому с.Крихівці є забезпечення культурного, інноваційного обслуговування населення та оранізація дозвілля. Фундаментом у діяльності Народного дому є робота з дітьми і молоддю села. Тут проводяться заходи різного спрямування: конкурсно-розважальні програми, святкові концерти, тематичні заходи. Завдяки діяльності народного аматорського театру проводяться театралізовані заходи до релігійних та календарних свят.

При Народному домі працюють  наступні творчі колективи:

- народний аматорський драматичний колектив,

- чоловічий вокальний ансамбль «Джерело»,

- фольклорний ансамбль «Криниченька»,

- танцювальний ансамбль „Натхнення”;

- вокальний ансамбль «Родина»,

- танцювальний колектив «Мажоретики»,

- дитячий духовий оркестр,

- вокально-інструментальний гурт «Новий день»,

- вокальний квінтет «Зорепад»,

- дитячий драматичний гурток,

- гурток художнього читання ,

- танцювальний колектив «Натхнення»,

- два гуртки малої форми роботи.

Концертна зала нараховує 120 місць.

Місцезнаходження та керівник НД:

Адреса: с.Крихівці, вул. Крихівецька, 1а.

Народний дім с.Микитинці побудований у 1934 році коштом видатного громадського діяча Володимира Грицишина, а також коштом мешканців села Микитинці

В Народному домі с.Микитинціпроводиться активна робота по відродженню та збереженню досягнень української культури, збереженню та розвитку народної аматорської творчості, задоволення культурних потреб та організації відпочинку населення. Систематично відзначаються загальнодержавні свята, знаменні та ювілейні дати з історії нашої держави, проводяться години інформацій та цікавих повідомлень, бесіди за круглим столом, вечори-зустрічі. Особливо хочеться відзначити мистецькі свята, які вже стали традицією і проводяться щорічно: „Мистецькому роду – нема переводу”, „Таланти землі Микитинецької”, на які запрошуються жителі села, що мають іскру Божу в серці і руках – поети, художники, творці чудових вишивок, лозоплетінь тощо.

При Народному домі с.Микитинці є музей, який користується великою шаною серед жителів села. Тут завжди проводяться екскурсії, зустрівчі для учнів ЗОШ села з цікавими людьми, а також проводяться заняття народного університету «Народознавство». Для слухачів проводилися цікаві і змістовні заходи: лекції, бесіди за коуглим столом, лекції-концерти, зустрічі з поетами, дизайнерами, косметологами, екскурсії, дитячі ранки, концерти, виставки творчих робіт та інші заходи.  При Народномі для дітей та молоді ведуть свою роботу університет «Народознавство», клуби за інтересами -  «Чарівний олівець» та «Кришталеві джерела».

При Народному домі функціонують аматорські мистецькі колективи, а саме:

- народний аматорський хор „Первоцвіт”,

- чоловіча вокальна група,

- жіноча вокальна група,

- народний аматорський хор духовної музики «Сяйво».

- жіночий вокальний ансамбль «Відроджена пісня»,

- молодіжний гурт „Вишиванка”;

- дитячий вокальний гурток „Співаночка”;

- гурток художнього читання;

- вокальне тріо „Цвіт папороті”,

- танцювальний  колектив,

- юнацький вокальний ансамбль «Істина»,

- гурток малої форми роботи (солісти, дуети, вокальне тріо «Шовкова косиця».

В середньому за рік у приміщенні Народного дому проводиться більше 50 культурно-мистецьких заходів. Концертна зала нараховує 250 місць. Місцезнаходження та керівник НД:

Адреса: с.Микитинці, вул. Зарічна, 75а

Народний дім с.Угорники збудований у 1937р. силами мешканців села. У вересні 1942р. при Народному домі с.Угорники був створений драматичний гурток, який був єдиний в Станіславській окрузі. Окрім драматичного гуртка, в Народному домі працював спільний мішаний хор сіл Угорники та Микитинці, який був створений у 1899р. директором школи с.Микитинці Володимиром Грицишиним. При Народному домі також функціонували товариство “Просвіта”, “Січ”, “Сокіл”, “Пласт”.

З метою збереження народних звичаїв, обрядів, традицій в Народному домі с.Угорники проводяться тематичні заходи, театралізовані свята, лекції, концерти, спортивні заходи, вечори відпочинку. Патріотизм та національна свідомість – це два найголовніші стержні на яких базується творча діяльність Народного дому с.Угорники.

На даний час при Народному домі працюють такі творчі колективи, як

- народний аматорський хор “Прикарпаття”,

- хор духовної музики,

- молодіжний хор духовної музики,

- вокальний ансамбль «Берегиня»,

- вокальний-інструментальний ансамбль “ДієСлово”,

- вокальний дует «П’ятий океан»,

- дитячий танцювальний  ансамбль,

- дитячий гурток художнього читання,

- ансамбль спортивно-бального танцю,

- гурток малої форми роботи (вокальні дуети: «Берегиня», «Тандем», солісти),

Концертна зала Народного дому нараховує 156 місць.

Місцезнаходження та керівник НД:

Адреса: с.Угорники, вул. Повстанців, 100.

В 1953р. силами церковної громади та молоді села було збудовано Народний дім с.Хриплин. При народному доміна той час працювало два аматорські гуртки – хоровий та драматичний. Хоровим колективом керував директор школи Олексій Федалко.

В Народному домі с.Хриплин ведеться робота з метою збереження та розвитку історичної та духовної культури українського народу. Значна увага приділяється роботі побудованій на основах християнської та загальнолюдської моралі. Народний дім у своїй роботі тісно співпрацює із ЗОШ села, різними громадськими організаціями. Проводяться різноманітні тематичні заходи до відзначення знаменних і пам’ятних дат, святкові концерти, вечори відпочинку.

На сьогоднішній день в Народному домі працюють наступні аматорські мистецькі колективи:

- народний аматорський хор «Яворина».

- жіночий вокальний ансамбль “Зоресвіт”;

- драматичний колектив,

- дитячий драматичний колектив;

- дитячий гурток художнього читання;

- танцювальний колектив,

- малі форми.

Концертна зала нараховує 180 місць.

Адреса: с.Хриплин, вул. Берегова, 4в.

Актуально

Як отримати консультацію з питань щодо будівництва та отримання дозвільних документів?
Опубліковано: 24 Вер 2020 14:37
Всесвітній день туризму
Опубліковано: 21 Вер 2020 15:00
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС ЖУРНАЛІСТСЬКИХ РОБІТ З ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ 2020 року: дедлайн подання робіт – 30 вересня
Опубліковано: 21 Вер 2020 14:38
ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ про проведення конкурсу з відбору виконавця робіт із землеустрою
Опубліковано: 18 Вер 2020 9:12
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 27,5 кв.м в будинку на вул. Шевченка, 1 у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 17 Вер 2020 14:53
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону без умов з продажу об’єкта малої приватизації – незавершеного будівництва на вул Стефаника, 31 у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 17 Вер 2020 14:50

Опитування

Визначте, будь ласка, перспективні напрямки бізнесу в місті?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ