• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
  • Відвідай
    Івано-Франківськ
Меню

Про
місто

Івано-Франківськ – це місто з багатовіковою історією, давніми традиціями, неординарним мистецьким життям та динамічною економікою. Обласний центр розташувався на перетині двох Бистриць, а саме: Бистриці Надвірнянської та Бистриці Солотвинської. Вдале географічне розташування наближує Івано-Франківськ не тільки до держав-членів ЄС, але й створює сприятливі умови для багатостороннього розвитку.

Івано-Франківськ розташований на південному заході України на відстані 150—300 км від кордонів Польщі, Румунії, Угорщини, Словаччини.

Територія міста — 83,73 кв.км. Чисельність населення — 252,1 тис. осіб.

Місто зв'язане мережею автомобільних та залізничних шляхів з країнами Європи та СНД. Міжнародний аеропорт "Івано-Франківськ" забезпечує обслуговування повітряних суден всіх типів та має пропускну здатність 400 пас./год. Відкриті міжнародні авіарейси в Італію, Іспанію, Польщу.

Відстані від Івано-Франківська до кордонів:

- з Румунією (митний перехід "Порубне") — 180 км,

- з Польщею (митний перехід "Мостиська") — 200 км,

- зі Словаччиною (митний перехід "Ужгород") — 300 км,

- з Угорщиною (митний перехід "Чоп") — 320 км.

Станом на 01.06.2016р. місто Івано-Франківськ має документально оформлені поріднені зв’язки з 21 органом місцевого самоврядування зарубіжжя, серед яких м. Бая Маре (Румунія), м.Жешув (Республіка Польща), м.Хшанув (Республіка Польща), м.Зєльона Гура (Республіка Польща), м. Рибнік (Шльонське воєводство, Польща), м. Орадеа (Румунія),  м. Томашов Мазовєцкі (Республіка Польща), м. Брест (Республіка Білорусь), м. Ніредьгаза (Угорська республіка), м. Ополє (Республіка Польща), м. Тирговіште (Румунія), Дільниця Охота столичного міста Варшава (Республіка Польща), м.Тракай (Литовська Республіка), м.Єлгава (Латвійська Республіка), м. Свідніца (Республіка Польща), м.Люблін (Республіка Польща), м.Кошалін (Республіка Польща), м.Пршеров (Чеська Республіка), м.Руставі (Грузія), Новосольський Повіт (Республіка Польща), Хшанувський повіт (Республіка Польща), Стрешенський район (Молдова).

Місто Івано-Франківськ є першим містом України, яке стало членом Асоціації європейських муніципалітетів "Energie-cites" (Енерджі-сіті), також є членом Асоціації міст України, яка підтримує тісні зв’язки з Радою європейських міст та регіонів, Міжнародною спілкою громад та Організацією міст-побратимів, членом  мережі міст сталого розвитку України згідно із Ольбаргською Хартією, членом Асоціації "Кільце європейських ковальських міст". Місто є підписантом Угоди мерів європейських міст.

У Івано-Франківську функціонують 2 почесні представництва – Литви та Угорщини.

За проведену роботу в контексті інтеграції та пропагування європейських цінностей Івано-Франківськ отримав три високі нагороди Парламентської Асамблеї Ради Європи – Європейський диплом, Почесний прапор і Почесний знак. У 2016 році Івано-Франківськ вдруге увійшло в п’ятірку кращих міст Європи (разом з м.Бамберг (Німеччина), м.Жірона (Іспанія), м.Люблін (Польща) та Сінзінг (Німеччина) для отримання найвищої нагороди Парламентської Асамблеї Ради Європи – Почесний Приз Європи.

Сьогодні, Івано-Франківськ є одним з найбільш динамічних міст в регіоні. Активно розвиваються як економічний, так і гуманітарний сектор міста.

Позитивну роботу економічного сектора міста підтверджено рейтинговими агентствами. Рейтинговим агентством "Кредит-рейтинг" визначено кредитний рейтинг міста Івано-Франківська за національною шкалою на рівні uaBBB+ з прогнозом "стабільний", що характеризує достатню кредитоспроможність міста, порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами. У 2015 році рейтинговою компанією ТОВ "Кредит-Рейтинг" присвоєно м.Івано-Франківську високий рівень інвестиційної привабливості "uaINV4" за Національною шкалою. А також за інформацією рейтингового агентства "Євро-Рейтинг" в 2015 році м.Івано-Франківськ підтвердив максимальну інвестиційну ефективність (ineА) в рейтингу серед 22 обласних центрів України.

Успішно працюють підприємства з іноземними  інвестиціями: ТОВ "Електролюкс Україна", ТОВ "Тайко Електронікс Юкрейн Лімітед" та ДП ВО "Карпати" (проект Делфі).

Завдяки позитивному інвестиційному клімату, який існує в місті впродовж багатьох років, успішній діяльності підприємств з іноземними інвестиціями, в Івано-Франківську обсяг прямих іноземних інвестицій у розрахунку на одиницю населення значно вищий, ніж по Україні, а також в окремих обласних центрах з аналогічною чисельністю населення (1883 дол.США). Інвесторами виступили 48 країн світу. З країн ЄС внесено близько 95% загального обсягу акціонерного капіталу.

Важливим фактором відносної стійкості економіки обласного центру до коливань у економіці країни є орієнтація івано-франківських підприємств-експортерів переважно на ринки країн Європи.

Зокрема, в обласному центрі за 2015 рік експорт товарів до країн Європейського Союзу становив 60,5% від загального обсягу експорту та збільшився  у порівнянні з 2014 роком на 9,2%. Підприємства Івано-Франківська активно здійснювали зовнішньоекономічну діяльність із 83 країнами світу.

Івано-Франківськ активно співпрацює з міжнародними фінансовими організаціями такими, як: ЄБРР, Світовий банк, Шведське Агентство Міжнародного Розвитку SIDA, Північна екологічна фінансова корпорація НЕФКО, Європейський Інвестиційний Банк, та бере участь у 20 міжнародних проектах Європейського Союзу, ПРООН, USAID, міжнародної програми транскордонного співробітництва.

Івано-Франківськ — місто зі значним промислово-економічним потенціалом. В обласному центрі діє 3,3 тисячі економічно активних підприємств-суб’єктів підприємницької діяльності, що у розрахунку на 10 тисяч наявного населення складає 133 одиниці. Частка великих підприємств склала 0,1% від загальної кількості, середніх – 3,6%, малих – 96,3%.

Понад 120 промислових підприємств входить у так зване "основне коло" підприємств. Цими підприємствами за 2015 рік реалізовано продукції на суму 10,2 млрд.грн. (проти 4,3 млрд.грн. за 2014 рік), що у 2,4 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року. Найбільшу питому вагу у структурі реалізації займали підприємства з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів (53,6%), з постачання електроенергії, газу, водопостачання, каналізації та поводження з відходами (27%), машинобудування (11%).

За кількістю діючих малих підприємств на 10 тисяч осіб наявного населення (128) м. Івано-Франківськ вдвічі випереджає середньообласний (55) та на третину загальноукраїнський (76) рівні.

Станом на 01.01.2016 року на території м. Івано-Франківська зареєстровано 23 472 суб’єктів підприємницької діяльності. З них 10 883 є юридичними особами та 12 589 - фізичними особами-підприємцями.

В обласному центрі функціонує 20 готелів, 4 мотелі, 1 хостел, 1 гуртожиток для приїжджих, які спроможні розмістити понад 1300 туристів щоденно.

В Івано-Франківську діє 55 суб’єктів туристичної діяльності, з яких 11 – туроператори, 43 – туристичні агентства і 1 фізична особа-підприємець, що займається виключно екскурсійною діяльністю. Фактично в місті зосереджено 55% від загальної кількості суб’єктів туристичної діяльності Івано-Франківської області.

Івано-Франківськ – місто фестивалів. Традиційно щороку в обласному центрі відбувається близько 15 фестивалів, серед яких: Міжнародний фестиваль ковальського мистецтва "Свято ковалів", Різдвяний фестиваль "Коляда на Майзлях", Фестиваль естрадно-спортивного танцю "Фест-2016", Фестиваль духовної та естрадної пісні "Великодні дзвони", Всеукраїнський дитячий конкурс-фестиваль популярної музики "Карпатські соловейки", Дитячий фестиваль народної творчості "Барви дитинства", Фестиваль "Довбушфест", Фестиваль "Станиславівська мармуляда", Фестиваль "Свято винограду та вина" та інші.

Івано-Франківськ має яскраво виражену конкурентну перевагу – високий рівень освіти, науки і загальної культури населення.  Із загальної чисельності наявного населення 18% (44,5 тис., з яких понад 2 тисячі іноземці) складають студенти, які навчаються у вищих навчальних закладах міста І-ІV рівнів акредитації: 5 університетів, 5 інститутів та технікумів, 9 професійно-технічних училищ.

Івано-Франківські університети займають досить високий рейтинг серед вищих навчальних закладів в Україні та ведуть активну міжнародну діяльність. На базі Національного технічного університету нафти і газу діє науково-технологічний парк, завдання якого є сприяння запровадженню багатьох сучасних енергоощадних технологій, ноу-хау в економіку міста та області.

Івано-Франківськ – це місто спорту та фізичної культури.

На сьогоднішній день в місті розвивається понад 50 видів спорту (олімпійських та неолімпійських); успішно функціонують 13 дитячо-юнацьких спортивних шкіл та понад 55 спортивних клубів.

За часи Незалежності провідні спортсмени міста в складі Олімпійської збірної команди України були учасниками Літніх та Зимових Олімпійських          Щорічно спортсмени міста здобувають понад 200 медалей різного ґатунку на чемпіонатах Європи, світу з олімпійських та неолімпійських видах спорту.

Івано-Франківськ – це перлина Прикарпаття, місто з галицьким шармом та європейськими традиціями.

Опитування

Який на Вашу думку найбільш оптимальний варіант співпраці міста та приміських сіл?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ