• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
  • Відвідай
    Івано-Франківськ
Меню

Громадські
обговорення

Результати проведення відкритого громадського обговорення проєкту регуляторного акта - рішення міської ради «Про затвердження Положення про тарифи ...

Результати проведення відкритого громадського обговорення проєкту регуляторного акта - рішення міської ради «Про затвердження Положення про тарифи на платні медичні послуги в комунальних некомерційних підприємствах охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради»

28.02.2020 р. о 11-00 год. в приміщенні виконавчого комітету міської ради (вул. Грушевського,21, в залі засідань, каб. 311) відбулося  відкрите громадське обговорення проєкту рішення міської ради «Про затвердження Положення про тарифи на платні медичні послуги в комунальних некомерційних підприємствах охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради»

Ініціатор проведення – управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради.

Організатор проведення – відділ промисловості та розвитку підприємництва управління економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

ВИСТУПИЛИ:

М.Бойко – начальник управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради:

Повідомила присутнім мету, цілі регулювання та правові підстави підготовки проєкту рішення міської ради «Про затвердження Положення про тарифи на платні медичні послуги в комунальних некомерційних підприємствах охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради» (далі – проєкт рішення).

Цілями прийняття проєкту рішення є:

- встановлення єдиного підходу до визначення тарифів на платні медичні послуги, які будуть надаватись у комунальних некомерційних підприємствах охорони здоров’я;

-  надання комунальними некомерційними підприємствами охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради інформації про використання та отримання коштів за платні медичні послуги уповноваженому органу управління;

- встановлення відповідальності керівника комунального некомерційного підприємства охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради за неналежне застосування тарифів на платні медичні послуги;

- забезпечення комунальними некомерційними підприємствами охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради мешканців Івано-Франківської міської територіальної громади доступною та достовірною інформацією щодо порядку надання платних медичних послуг.

Проєкт рішення передбачає визначення методики та організації встановлення тарифів на надання платних медичних послуг, які відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 року № 1138 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються в державних і комунальних закладах охорони здоров’я та вищих медичних навчальних закладах» (із змінами), можуть надаватися в комунальних некомерційних підприємствах охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради.

Розрахунок собівартості платних медичних послуг здійснюватиметься комунальними некомерційними підприємствами охорони здоров’я за принципом класифікації витрат та розрахунку фактичної собівартості, визначеним у «Положенні (стандарті) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», що затверджене наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999р.  № 318.

Кошти за платні медичні послуги зараховуються на спеціальні рахунки комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я і використовуються виключно для забезпечення потреб таких підприємств та здійснення статутної діяльності.

Прийняття проєкту рішення Івано-Франківської міської ради «Про затвердження Положення про тарифи на платні медичні послуги в комунальних некомерційних підприємствах охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради» дасть можливість визначити граничний рівень рентабельності платних медичних послуг, здійснення розрахунків тарифів на платні медичні послуги, забезпечити належне інформування мешканців Івано-Франківської міської територіальної громади щодо порядку надання платних медичних послуг та організацію  щорічного затвердження тарифів на платні медичні послуги в комунальних некомерційних підприємства охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради, що дасть можливість здійснювати контроль за належним наданням платних послуг, що в кінцевому підсумку сприятиме покращенню медичного обслуговування територіальної громади міста.

ОБГОВОРЕННЯ:

А.Соболевський – завідувач Сектору Державної регуляторної служби в Івано-Франківській області:

Зауважив що міська рада немає прямих повноважень затверджувати Положення про тарифи на платні медичні послуги. В свою чергу, в аналізі регуляторного впливу не достатньо визначена проблема яку вирішує дане рішення, а також обґрунтування у цифровому виразі.

А.Устінський – представник від виконавчого комітету міської ради:

Зазначив, що дане Положення поширюється на комунальні не комерційні підприємства Івано-Франківської міської ради, підприємства які засновані містом. Згідно статутів підприємств, міська рада має право приймати рішення стосовно регулювання їхньої діяльності.

А.Соболевський:

Зауважив, що згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України міська рада не має повноважень затверджувати дане Положення.

 Можливим рішенням могло бути затвердження граничної рентабельності та необхідність погодження тарифів закладами охорони здоров’я.

А.Устінський:

Повідомив, що даним Положенням окрім рентабельності затверджується:

- єдину процедуру визначення тарифу для комунальних некомерційних підприємств Івано-Франківської міської ради;

- період проведення розрахунків тарифів некомерційними підприємствами;

- процедуру затвердження тарифів;

- механізми контролю надання платних послуг.

Дане рішення розроблено у відповідності до чинного законодавства і не порушує згаданою вище статті Конституції України.

Опитування

Визначте, будь ласка, перспективні напрямки бізнесу в місті?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ