• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
  • Відвідай
    Івано-Франківськ
Меню

Місцеві
новини

60-річчя з дня утворення відзначив Комітет фізичної культури і спорту виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради

26 червня 2014 року відзначив 60-річчя з дня створення Комітет фізичної культури і спорту виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. В рамках урочистостей з цієї нагоди голова Комітету Віталій Матешко привітав спортивну громадськість міста та вручив пам’ятні відзнаки провідним спортсменам і тренерам Івано-Франківська.

Комітет фізичної культури і спорту виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради , утворений , рішенням Станіславської міської ради за №447 від 26 червня 1954року, що складався з двох одиниць ,за рахунок штату міського відділу охорони здоров”я .

Першим керівником комітету ФК і С було призначено Нестора Сільвая який пропрацював нетривалий час . а  з 1954 по 1960 роки  спорткомітет очолив Борис Савчишин. З 1960 по 1966 роки  керівником був Юрій Шморгун. Починаючи з 1966 по 1968 роки та з 1969 по 1973 роки головою спорткомітету був Роман Дем’янчук .  Нетривалий час на даній посаді ( 1968-1969 рік) працював Михайло Мелетчук. А з 1973 по 1975 роки міськспорткомітет очолював Мирослав Іваник. З 1975 по 1986 роки керівником спорткомітету був Анатолій Віскушенко. На жаль , вищеназваних  керівників немає в живих. Продовжуючи історичну довідку про керівників міськспорткомітету інформуємо, що з 1986  по 1992 роки спорткомітет очолив  Тарас Клим , нині Тарас Петрович являється  в. о. президента Івано-Франківської обласної федерації футболу.  З 1992 по 1998 роки головою спорткомітету працював Іван Андрейчук, котрий днями відзначив 60-річний ювілей від дня народження. Починаючи з 1998 по 2006 роки комітет ФК і С очолював Орест Оклієвич. На сьогоднішній день Орест Євгенович є завідувачем відділення за спеціальністю Івано-Франківського коледжу фізичного виховання Національного університету фізичного виховання і спорту України, Заслужений працівник фізичної культури і спорту України. З вересня  2006 року і по сьогоднішній день комітет фізичної культури і спорту виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради очолює Віталій Матешко. До речі, це 11-й за ліком керівник спорту в місті.

Структура комітету ФК і С МВК в кількості двох працівників \голови комітету і спеціаліста ,а згодом головного спеціаліста, діяла до 2008 року. В 2008 році відкрито одиницю спеціаліста  І категорії з ведення бухгалтерського обліку та звітності.  З 2009 року розпорядженням міського голови з структури міськспорткомітету виведено одиницю головного спеціаліста і введено посаду заступника голови комітету фізичної культури і спорту виконавчої комітету міської ради , яку обіймав досвідчений фахівець галузі , майстер спорту з легкої атлетики Мирослав Андрійчук, а також у 2010 році введено посаду головного бухгалтера в комітеті, що дає змогу оперативно вирішувати фінансову складову нашої роботи.

Кожен з керівників вніс певний вклад у розвиток фізичної культури і спорту в нашому місті.

За 60 років роботи комітету фізичної культури і спорту  на фаховому рівні пропагувалась роль  та  необхідність  фізичною культурою і спортом в місті .

З року в рік з ростом чисельності населення в місті збільшувалась кількість людей які систематично займаються фізичною культурою і спортом. На сьогоднішній день  понад 56 тис. осіб відвідують заняття з фізичної культури і спорту, що становить понад 22 %  відповідно до існуючої кількості населення в місті. В Івано-Франківську  культивується понад 50-ть олімпійських та не олімпійських і альтернативних  видів спорту. Розмаїття галузі та відповідні умови дають можливість різним верствам населення з урахуванням різного роду здібностей та можливостей обрати для себе оптимальний вид рухової діяльності , як фізичної так і інтелектуальної. За 60 років діяльності комітету фізичної культури і спорту в місті підготовлено 350 майстрів спорту , 45 майстрів спорту України  міжнародного класу. За роки незалежності на літніх та зимових Олімпійських іграх місто представлено  15-ма спортсменами. Доречно зазначити , що Роман Вірастюк та Тетяна Ляхович( легка атлетика), Надія Діденко( фрістайл)  брали участь у трьох олімпіадах, а Ірина Шепетюк, Христина Стуй у двох ( легкої атлетики). Доречі Христина виборола бронзову медаль у естафетній жіночій команді України з бігу 4 етапи по 100 метрів на  30-х літніх Олімпійських іграх в Лондоні. В нашому місті плідно розвивають галузь спорту 15-ть Заслужених працівників фізичної культури і спорту України та понад 25-ть Заслужених тренерів України .

За 60 років роботи комітету фізичної культури і спорту  на фаховому рівні пропагувалась роль  та  необхідність  фізичною культурою і спортом в місті. В січні місяці 2007 року рішенням XII сесії п’ятого демократичного скликання затверджено Міську програму розвитку фізичної культури і спорту на період 2007- 2011 роки, згідно якої в лютому місяці цього року створено міський центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» та міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»,основним завданням яких являється організація та проведення фізкультурно-оздоровчої роботи за місцем проживання та в місцях масового відпочинку серед різних верств населення міста та сіл міської ради.

Лише за останні 5 років в місті підготовлено 102 майстри спорту України, 15 майстрів спорту України міжнародного класу, спортсменами міста здобуто  811 медалей різного ґатунку.  Починаючи з 2010 року у міському бюджеті  передбачаються кошти на  матеріальну допомога для покращення житлово-побутових умов видатним тренерам та спортсменам міста.

 

 

 

 

 

 

Опитування

Який на Вашу думку найбільш оптимальний варіант співпраці міста та приміських сіл?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ