• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
Меню

Місцеві
новини

Звіт міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Дивосвіт» за 2011 рік

      Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді забезпечував діяльність 9 спеціалізованих формувань:
      1. “Служба соціальної підтримки сімей”, в яку входять:
       - служба соціальної роботи з кризовими сім’ями,
       - служба соціальної роботи з прийомними сім’ями,
       - служба соціальної роботи з дітьми сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування та особами з їх числа,
       - служба соціальної роботи з сім’ями, в яких виховується дитина-інвалід,
       - навчання студентів-інвалідів дистанційної форми;
       2. Консультативний пункт у міському пологовому будинку;
       3. «Мобільний консультативний пункт»;
       4. «Соціальний супровід неповнолітніх та молоді, яка повернулися з місць позбавлення волі»;
       5. «Школа волонтерів»;
       6. «Телефон Довіри»;
       7. «Молодіжне агентство зайнятості»;
       8. «Служба соціально-профілактичної роботи з ін’єкційними споживачами наркотиків»;
       9. «Учнівська соціальна служба».
      В рамках діяльності «Служби соціальної підтримки сімей» здійснюється індивідуальна робота із сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах.
      З метою виявлення таких родин здійснено соціальне інспектування 108 сімей та осіб.
      Під соціальним супроводом перебувало 32 сім’ї, в яких виховується 72 дитини. Впродовж 2011 року взято під соціальний супровід 19 сімей, в яких виховується 49 дітей. Знято із соціального супроводу з позитивним результатом – 20 сімей (44 дитини). В центр соціально-психологічної допомоги в смт. Верховина направлено 1 сім’ю, в якій виховується 5 дітей.
      В ході соціального супроводу покращено взаємостосунки у родинах, підвищено рівень виховного потенціалу батьків, надано інформаційні послуги щодо працевлаштування членів родин, отримання субсидій та пільг, оздоровлення дітей, отримання медичної допомоги, покращено матеріальний стан родин.
      Передано гуманітарну допомогу:
      · продуктами харчування - 20 сім’ям пільгових категорій, в яких виховується 41 дитина, надані ТОВ «Метро Кеш енд Керрі» до Дня захисту дітей;
      · продуктовими наборами – 22 сім’ям, наданими Молодіжним виконкомом до Великодніх свят;
      · одягом – 10 сім’ям, наданого міською організацією Товариства Червоного Хреста України;
      · до Дня знань надано шкільне приладдя 61 дитині із сімей, які знаходяться в скрутному становищі.
       В рамках акції «Пізнаймо Україну разом», присвяченій 20-ій річниці Незалежності, організовано пізнавальну поїздку на гірськолижний курорт «Буковель» для 20 дітей із сімей, даної категорії;
       До Дня Святого Миколая міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді:
      · організовано поїздку в Маєток Св.Миколая (с.Пістинь, Косівського р-ну) для 35 дітей із сімей пільгових категорій;
      · забезпечено участь 25 дітей у святковій програмі управління культури в Народному домі;
      · надано солодкі подарунки 60 дітям.
      За сприянням МЦСССДМ 30 сімей пільгових категорій стали власниками дисконтних карт в рамках Проекту «Система соціальних знижок».
      До Новорічно-Різдвяних свят волонтери МЦСССДМ привітали 9 молодих – інвалідів, які нездатні самостійно пересуватись.
      Міським центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді забезпечено участь 8 дітей-інвалідів в обласному фестивалі творчості «Повір у себе», за результатами якого одна дитина-інвалід нагороджена безкоштовною путівкою на спеціалізовану зміну в МДЦ «Артек».
      Проведено 10-ий міський фестиваль творчості дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повір у себе», в якому прийняли участь 122 особи. В рамках фестивалю відбувалась виставка творчих робіт. Всі учасники фестивалю нагороджені грамотами та пам’ятними подарунками.
      Забезпечено участь 2 молодих інвалідів в обласному фестивалі «Горицвіт», присвяченому Міжнародному дню інвалідів.
      За сприяння МЦСССДМ 30.04.11р. вперше команда молоді з фізичними вадами з м. Івано-Франківська взяла участь в інтелектуальній грі «Брейн-ринг». Відкритий турнір з «Брейн-рингу» проводився громадським соціально-політичним об`єднанням «Національної Асамблеї Інвалідів України» в м.Чернівці. Команда з м. Івано-Франківська зайняла перше місце, за що була нагороджена Дипломом переможця, а також сертифікатом на 6 осіб на участь в «Школі лідерства» у 2011році.
      Забезпечено реалізацію «Програми дистанційного навчання студентів-інвалідів у ВМУРоЛ «Україна». В рамках програми 6 осіб з особливими потребами навчаються на спеціальностях «Правознавство», «Програмне забезпечення автоматизованих систем», «Видавнича справа та редагування».
      В приміщенні МЦСССДМ, 08.06.11р., відбулась нарада із представниками ВМРУоЛ «Україна» та абітурієнтами. Майбутні студенти мали можливість особисто познайомитись з директором ВМРУоЛ «Україна» та отримати вичерпну інформацію про умови вступу та навчання у даному закладі.
      В рамках програми дистанційного навчання 19.10.11р. для студентів дистанційного навчання організовано пізнавально-екскурсійну поїздку Національним заповідником «Давній Галич». У супроводі волонтерів МЦСССДМ молодь відвідала дитинець княжого Галича у с.Крилосі, руїни Галицького замку – пам’ятки історії ХІІ-ХVІІ ст., сучасний Галич.
      Затверджено «Програму заочного, дистанційного навчання студентів-інвалідів у ВМУРоЛ «Україна» на 2011-2014 роки» 17 сесією міської ради від 29.11.2011р. №477-17.
      Здійснювався соціальний супровід 23 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа: забезпечено соціальну адаптацію після закінчення навчальних закладів, направлено на проживання в соціальний гуртожиток м.Калуш, поставлено на квартирний облік, влаштовано в навчальні заклади, оздоровлено в літній період.
      Забезпечено впровадження «Програми соціальної адаптації для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування з числа старших та випускних класів інтернатних закладів» в обласній школі-інтернат, школі-інтернат №1, обласному ліцеї-інтернаті для обдарованих дітей. Всього програмою охоплено 28 осіб випускників 2011 року. З вересня розпочато навчання по даній програмі випускників 2012 року з числа дітей-сиріт (22 особи).
      Спільно з ГО «Лада» реалізувався соціальний проект «Через творчість - до професії: інноваційні послуги професійного орієнтування для учнів старших класів шкіл-інтернатів для дітей-сиріт у Івано-Франківській області та гірських районах Львівської області». Мета проекту: підвищення конкурентоспроможності випускників шкіл-інтернатів для дітей-сиріт Івано-Франківської області та гірських районів Львівської області при працевлаштуванні шляхом застосування інноваційних методик професійного орієнтування на набуття навиків самостійного життя.
      МЦСССДМ забезпечено соціальне супроводження 11 прийомних сімей, в яких виховується 15 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
      Сім’ям надано 112 послуг, а саме: налагоджено стосунки між прийомними батьками та прийомними дітьми, надано психологічні консультації, сприяння в оздоровлені прийомних дітей в літній період, вирішена проблема зустрічей прийомної дитини з біологічною матір’ю; постійно проводиться робота із вдосконалення взаємодії прийомних дітей та біологічних дітей прийомних батьків, надається допомога в адаптації прийомних дітей до життя в сім’ї.
      Діти, позбавлені батьківського піклування, з п’яти прийомних родин міста підтримують стосунки з біологічними родичами: контактують по телефону з братами та сестрами, троє дітей з однієї прийомної сім’ї зустрічались з родичами, одна дитина відновила та підтримує зв’язки з біологічною матір’ю.
      Відповідно до Положення про створення та функціонування ПС та ДБСТ 3 сім’ї пройшли курси підвищення кваліфікації прийомних батьків та батьків вихователів у літній школі для прийомних сімей, організованій ОЦСССДМ.
      З метою попередження раннього дитячого сирітства забезпечено роботу консультативного пункту в міському пологовому будинку.
      Для фахової допомоги жінкам (вагітним та породіллям) проведено:
      ― тренінгові заняття та бесіди: «Планування сімейного життя після народження дитини», «Усвідомлене батьківство та ранній розвиток дитини», «Емоційне спілкування матері і дитини», «Психологічні дисбаланси післяпологового періоду та засоби самодопомоги» тощо. Всього у групових заходах (тренінгах і бесідах) взяли участь 366 жінок;
      - надано індивідуальні психологічні та інформаційні консультації 114 жінкам – щодо покращення психоемоційного стану до та після пологів, можливості отримання кваліфікованої допомоги з питань догляду за дитиною, процедури оформлення одноразової допомоги при народженні дитини, планування сімейного життя після народження дитини, планування особистого бюджету тощо;
      ― влаштовано для тимчасового проживання у Містечко милосердя Святого Миколая (с. Крихівці, вул. Вербова, 8) одну породіллю, яка не мали постійного місця проживання;
      ― направлено 2 листи у службу в справах дітей з приводу дотримання прав дітей та належного догляду за ними (діти, які народилися у матерів з наркотичними та алкогольними залежностями);
      ― взято під соціальний супровід одну породіллю, яка мала намір відмовитись від новонародженої дитини. Завдяки діям МЦСССДМ – мати змінила думку та не відмовилась від дитини;
      ― розповсюджено 300 шт. буклетів «Абетка для батьків», 100 шт. візиток МЦСССДМ, 25 шт. реклам «Телефон довіри».
      Діяльність спеціалізованої служби „Мобільний консультативний пункт» здійснювалась в сім’ях, які опинились в складних життєвих обставинах, дитячих оздоровчих закладах, пришкільних оздоровчих таборах, обласній школі-інтернаті, професійно-технічних навчальних закладах та в сільських радах м. Івано-Франківська.
       Здійснено 91 виїзд, проведено 142 групові заходи – тренінги, бесіди, консультації, відеолекторії на теми «Духовні цінності особистості», «Відповідальне батьківство», «Проблеми виховання дітей у неповних сім’ях», «Взаємостосунки в сім’ї», «Попередження шкідливих звичок», «Профілактика ВІЛ/СНІДу» тощо. Охоплено заходами 1461 особу.
       В рамках діяльності «Мобільного консультативного пункту» під час роботи пришкільних оздоровчих таборів міським центром соціальних служб для учнівської молоді м. Івано-Франківська проведено конкурс плакатів «Бути здоровим це – круто!». Всі учасники конкурсу отримали подяки та заохочувальні призи за активну участь.
       Проведено ігротеки та конкурси малюнку на асфальті на теми: «Щасливе дитинство», «Рідне місто моє», «Всі ми родом з дитинства», «Бережемо своє здоров`я», в яких прийняли участь 145 дітей. Кожен учасник отримав пам’ятні подарунки та солодощі.
       Проведено загальноміські акції на території залізничного вокзалу – «Безпечна дорога життя», та на території центрального відділення Укрпошти – «Моя адреса: здорова нація» - з метою широкого інформування громадян шляхом поширення соціальної реклами, проведення роз’яснювальної роботи серед громадян, які перебувають в складних життєвих обставинах.
       До організації та проведення соціально-профілактичних заходів в рамках роботи «Мобільного консультативного пункту» постійно долучаються учасники «Школи волонтерів». Для 27 волонтерів проведено 25 навчальних занять за програмою «Сприяння просвітницькій роботі «Рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя», 35 бесіди з профілактики шкідливих звичок, навичок успішного спілкування, відповідального батьківства та ін. Надано 145 індивідуальних послуг. 
      Відбувся обмін досвідом волонтерів в рамках навчально-пізнавальних відвідин м.Івано-Франківська та м.Тернополя.
      Волонтери Центру взяли участь в VІ Всеукраїнській акції «Серце до серця» щодо благодійної допомоги дітям, хворим на цукровий діабет. В рамках акції зібрано 3390,35 грн., що на 1748 грн. більше в порівнянні з минулим роком. Кращі волонтери – учасники акції мали змогу відвідати рок-фестиваль «Woodstock» в Польщі.
      Волонтери МЦСССДМ долучилися до акції «Життя розквітає» в рамках проведення заходів до Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІДу. 16 травня 2011 року на Вічевому майдані волонтери Центру розповсюджували соціальну рекламу профілактичного спрямування серед населення Івано-Франківська.
      До Всесвітнього дня непаління, 30.05.11р., на Вічевому майдані відбулася акція «Скажи курінню: Прощавай!», в рамках якої волонтери Центру обмінювали цигарки на цукерки, провели тематичний конкурс миттєвого малюнку на асфальті, відбулась інформаційно-рекламна кампанія.
      Волонтери Центру взяли участь в акції до Дня боротьби зі СНІДом, під час якої розповсюджували інформаційно-просвітницькі матеріали, запалили традиційну свічу пам’яті.
      В рамках відзначення Дня волонтера, який згідно пропозиції Генеральної Асамблеї ООН відзначають 5 грудня, для волонтерів МЦСССДМ організовано пізнавально-екскурсійну поїздку Львівськими замками. Волонтери МЦСССДМ відвідали Олеський, Золочівський, Підгорецький, Свірзький замки, Святоуспенську Унівську Лавру.
      З нагоди Міжнародного Дня волонтера для волонтерів Центру проведено урочистості та відзначено подяками і грамотами директора МЦСССДМ.
      На виконання Закону України «Про волонтерську діяльність» у 2012 році планується розробити та внести на розгляд сесії міської ради Програму розвитку волонтерського руху в м.Івано-Франківську.
       В рамках діяльності служби «Соціальний супровід неповнолітніх і молоді, яка повернулась з місць позбавлення волі» клієнтами МЦСССДМ були:
       · 57 молодих осіб, які звільнились з місць позбавлення волі. Їм надано 101 послугу. Результат роботи – налагоджено соціальні зв’язки, отримано доступ до соціальної активності, навчено навичкам безпечного способу життя щодо інфікування ВІЛ, поліпшено психоемоційний стан;
       · 13 осіб з числа близького оточення осіб, що повернулись з місць позбавлення волі (надано 19 послуг).
       · 294 осіб (в т.ч. 18 неповнолітніх), які відбувають покарання, не пов’язані з позбавленням волі, яких поінформовано про діяльність МЦСССДМ, надіслано інформаційні картки, буклети щодо здорового способу життя та послуг МЦСССДМ. Надано 449 послуг.
      Працівниками МЦСССДМ спільно з МРВ КВІ УДДУПВП для неповнолітніх, які відбувають покарання без позбавлення волі і перебувають на обліку в КВІ, проведено 2 семінари на теми: «Причини та наслідки вживання алкоголю та наркотичних речовин», «Знаємо та реалізуємо свої права»; організовано відвідання Краєзнавчого музею.
      Спеціалізована служба «Телефон довіри» працює щоденно з 16 до 22 год. За 2011 рік «Телефоном довіри» зафіксовано 538 звернень.
      Проведено навчальні семінари для консультантів: «Особливості і техніки консультативної роботи по телефону», «Консультування підлітків та молоді, принципи надання допомоги», «Консультування абонентів в стані гострого горя».
      Спеціалізованою службою “Молодіжне агентство зайнятості” надано 439 консультацій з питань працевлаштування 239 особам та працевлаштовано – 9 осіб.
      Основними завданнями «Служби соціально-профілактичної роботи» (ССПР) є зменшення шкоди для споживачів ін’єкційних наркотиків та запобігання поширенню ВІЛ – інфекції та СНІДу.
      За 2011 рік ССПР звернулось 139 наркозалежних осіб та членів їх родин, яким надано 695 індивідуальних послуг. Обміняно та утилізовано 2353 шприца. В рамках співпраці з Благодійним фондом «Захід-шанс» щомісяця здійснюється робота за спеціально-розробленими маршрутами щодо інформування про ризики та більш безпечну поведінку, надання шприців, дезінфектантів, презервативів тощо ін’єкційним споживачам наркотиків.
      До Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІДу, 16 травня 2011 року, на Вічевому майдані спеціалісти та волонтери Центру долучилися до проведення акції «Життя розквітає». В ході акції розповсюджено соціальну рекламу профілактичного спрямування серед населення Івано-Франківська (ВІЛ-інфекція: правові аспекти, До дня боротьби зі СНІДом та ін.). На світодіодному екрані Вічевого майдану транслювалися короткометражні документальні фільми та відеоролики про ВІЛ/СНІД та була запалена традиційна свіча пам’яті померлим від СНІДу.
      В напрямку реалізації завдань «Служби соціально-профілактичної роботи» МЦСССДМ співпрацює з громадськими та державними організаціями - ВБНОН УМВС області, обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління у справах сім’ї, молодіжної та тендерної політики, молодіжний міськвиконком, центральна міська клінічна лікарня, департамент соціальної політики, управління освіти, кримінальна міліція і справах неповнолітніх; ГО «Віра в майбутнє», «Пласт», обласна та міська організації Товариства Червоного Хреста, Реабілітаційний центр «Захід-шанс», ГО «Закон і порядок», ГО «Консультативно-реабілітаційний центр «Право на життя». Спільно з партнерами проведено круглі столи на теми: «Співпраця державних та громадських організацій у профілактиці вживання наркотиків», «Партнерство як запорука ефективної діяльності у сфері подолання епідемії ВІЛ\СНІДу в м.Івано-Франківську» та робочі наради.
      При ВПУ СОТ та ВПУ №13 діяли спеціалізовані формування «Учнівська соціальна служба». Згідно плану роботи працівниками МЦСССДМ проведено 69 групових інформаційно-просвітницьких заходів (бесіди, відеолекторії, тренінги, лекції, консультації), надано 137 індивідуальних консультацій щодо профілактики шкідливих звичок, пропаганди здорового способу життя, планування сімейного життя, статевого виховання, адаптації до нових умов, взаємостосунків у колективі та ін. В заходах прийняло участь 1117 учасників.
      Всього за рік спеціалістами надано 5163 індивідуальні послуги 1527 клієнтам та проведено 317 групових заходів, в яких прийняли участь 4593 особи.
      Відповідно до наказу Мінмолодьспорту України від 06.09.2005р. №1886 «Про типові структури і штати районних, міських, районних у містах, районних у мм. Києві та Севастополі Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» кількість штатних одиниць міських центрів у містах з населенням понад 200 тис. осіб повинна складати 10 осіб. Станом на 01.11.2010р. штатним розписом Івано-Франківського МЦСССДМ затверджено 7 осіб.
      За звітний період цього року до МЦСССДМ надійшло 494 документів вхідної кореспонденції та підготовлено 500 документів вихідної кореспонденції. Видано 110 наказів з основної діяльності та 21 наказ по особовому складу.
      В засоби масової інформації подано 50 заміток та статей про, відбулося 15 інтерв’ю та 9 репортажі в новинах місцевих телеканалів про діяльність МЦСССДМ. Психолог центру щотижня приймає участь в прямому ефірі радіопередачі «Дорослим про дітей» на ТРК «Вежа» (за рік в ефір вийшло 100 передач).
      На діяльність МЦСССДМ у 2011 році передбачено 421,7 тис. грн., фактично профінансовано 408,0 тис. грн.; відповідно, на заходи передбачено 168,0 тис. грн., фактично профінансовано 111,8 тис. грн.
      В Івано-Франківському міському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Дивосвіт» на денному стаціонарі перебувало 38 молодих осіб. За даний період соціальними педагогами та психологом надано 2381 індивідуальних послуг молодим інвалідам з функціональними обмеженнями, проведено 658 групових заходів.
      Для молодих інвалідів з функціональними обмеженнями щоденно проводяться заняття:
      - розвиток та підтримка навичок письма, читання та математичних знань;
      - збереження та розвиток соціально-побутових і гігієнічних навичок;
      - розвиток дрібної моторики рук;
      - трудова реабілітація та естетичне виховання, на яких молодь зі зниженим інтелектом виготовляє декоративні та ужиткові вироби з вишивкою, вироби з природних матеріалів, ляльки-мотанки, листівки. Такі заняття дають змогу розширити творчі здібності, набути комунікативних навичок, налагодити змістовне дозвілля, допомагають досягти незалежності.
      У 2011 році проведено 22 бесіди та тренінги на теми: «Розвиток комунікативних навичок», «Моя унікальна особистість», «Звідки взялась державна символіка», «Флора і фауна нашого краю» тощо.
      Клієнти Центру прийняли участь у спортивних змаганнях до Дня молоді та Дня захисту прав дітей, у Дні олімпійського бігу, «Веселих стартах».
      Ведеться постійна робота в напрямку духовного розвитку молодих інвалідів, а саме у співпраці зі студентами Богословської академії УГКЦ організовано відвідання катедрального собору та мощей св.Петра, монастиря студитів у с. Дорі, каплиці св.Юрія.
      Для клієнтів центру «Дивосвіт» організовано 20 майстер-класів з вивчення технік декупажу, кракелюру, аплікації, картин з гербарію, розпису писанок та ін.
      Діє постійна виставка творчих робіт клієнтів центру в арт-галереї «ОЛЕ ТУР».
      Організація та проведення тематичних свят та вечірок, таких як Свято весни, Свято останнього та першого дзвоника, Свято осені, Андріївські вечорниці тощо, є невід’ємною частиною діяльності «Дивосвіту».
      Працівники Центру постійно співпрацюють з батьками та родичами клієнтів Центру. За даний період батькам та родичам надано 360 послуг. Проведено 12 зустрічей для батьків у клубі «Шанс».
      Центр «Дивосвіт» активно співпрацює з державними та громадськими організаціями: міським центром з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», НРЦ, Івано-Франківським обласним художнім музеєм, ВПУ № 13, Художньою студією «Арт-хатка», галереєю сувенірів «Оле-тур», німецьким товариством Кнорр-Бремзе Глобаль Каре, партією «УДАР Віталія Кличка», партією «Свобода», ГО «Лада», Івано-Франківською Богословською академією, ініціативною групою «Простір», громадською організацією «Кольорові білі плями», благодійним фондом «Мрії здійснюються».
      На діяльність Центру «Дивосвіт» у 2011 році передбачено 250,0 тис. грн., фактично профінансовано 261,6 тис. грн. (в т.ч. 1000 грн. з депутатського фонду).

Актуально

Офіційно

Опитування

Наразі місто працює над облаштуванням спеціальних майданчиків для вигулу собак. Поки мова йде про п’ять адрес. А чи готові Ви гуляти зі своїми улюбленцями у таких місцях?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ