• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
  • Відвідай
    Івано-Франківськ
Меню

Місцеві
новини

Відбулося засідання круглого столу

      12.09.2011р. в приміщенні українсько-канадського бізнес-центру відбулися відкриті громадські обговорення (у формі засідання круглого столу) проекту рішення міської ради «Про внесення змін до рішення сесії п’ятого демократичного скликання від 30.07.2009 року №XLIV «Про внесення змін до рішень сесій».
      На засіданні круглого столу виступили:
      СусанінаВ.Ю., начальник фінансового управління виконавчого комітету міської ради, з інформацією про проект рішення міської ради «Про внесення змін до рішення сесії п’ятого демократичного скликання від 30.07.2009 року №XLIV «Про внесення змін до рішень сесій». Вказано на необхідність внесення змін до нормативно-правових актів міської ради, що регулюють формування цільового фонду соціально-економічного розвитку та інженерно-транспортної інфраструктури міста.
      ЧорноусВ.Я., депутат міської ради, про те, що громадською організацією «Асоціація працівників будівельної галузі м.Івано-Франківська» в цілому опрацьовувалися проекти положення про цільовий фонд соціально-економічного розвитку та інженерно-транспортної інфраструктури міста (далі–Фонд) і положення про пайову участь замовників будівництва у формуванні цільового фонду соціально-економічного розвитку та інженерно-транспортної інфраструктури міста. Позитивною зміною, зокрема, є те, що для нежитлових будівель та споруд розмір пайової участі пропонується встановити на рівні 7% загальної кошторисної вартості будівництва об’єкта, а не 10%, як допускається Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».
      При цьому від асоціації працівників будівельної галузі м.Івано-Франківська є ряд пропозицій до обговорюваного проекту рішення міської ради, а саме:
      1. Недоцільним є встановлення пайової участі у розмірі 7% загальної кошторисної вартості будівництва всіх нежитлових будівель та/або споруд. Варто диференціювати нежитлові приміщення, наприклад, розрізняти об’єкти комерційної нерухомості та інші нежитлові об’єкти (підвали, комори, гаражі тощо). При цьому для останніх встановити менший відсоток загальної кошторисної вартості будівництва, наприклад, на рівні 2% загальної кошторисної вартості будівництва.
      2. Недоцільним є запропонований розподіл коштів Фонду. Так, відповідно до проекту рішення видаткова частина Фонду спрямовується на такі потреби:
      по соціально-економічному розвитку міста-в розмірі 70% від загальної суми поступлень;
      по інженерно-транспортній інфраструктурі-в розмірі 30% від загальної суми поступлень.
      Проте повинно бути навпаки: як мінімум 70% від загальної суми поступлень має спрямовуватися на розвиток інженерно-транспортної інфраструктури. Крім того, пропонується спрямовувати кошти в тому числі на розробку програм різних напрямів. При цьому розробкою таких програм повинні займатись працівники виконавчих органів міської ради.
      МетлюхІ.Є., голова громадської організації «Комітет підприємців міста Івано-Франківська», з наступними пропозиціями:
      1. Кошти Фонду в першу чергу повинні спрямовуватися на ремонт дорожнього покриття, яке руйнується спецтехнікою під час будівництва об’єктів.
      2. Пункт 5.8.9 проекту Положення про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста викласти в наступній редакції: «закладів (споруд) культового призначення за попереднім розглядом на комісії та окремим рішенням сесії.
      3. Звільнення об’єктів виробничого призначення (крім виробництва тютюнових та алкогольних виробів) здійснювати без розгляду на сесії міської ради, а у відповідності до розроблених критеріїв, наприклад, екологічна безпека, інноваційність, створення нових робочих місць тощо.
      Під час обговорення проекту рішення на запитання учасників відкритого громадського обговорення відповідала начальник фінансового управління виконавчого комітету міської ради Сусаніна В.Ю.:
      1. Щодо розміру пайової участі замовників будівництва при будівництві нежитлових об’єктів, які не мають комерційного призначення (підвали, комори, гаражі тощо), на рівні 2% загальної кошторисної вартості будівництва нежитлових будівель та/або споруд.
      Дана пропозиція розглядалася на засіданні комісії, проте не врахована в зв’язку з тим, що в техпаспорті не вказується конкретне цільове призначення об’єкта нежитлової нерухомості. Тому не виявляється можливим встановити, чи є дане приміщення об’єктом комерційного ч іншого призначення (комора і т.д.).
      2. Щодо одного з напрямів використання коштів Фонду (на розробку програм за різними напрямами).
      Кошти можуть спрямовуватися, наприклад, на коригування Генерального плану міста або проведення інвентаризації земель, що потребує замовлення у спеціалізованих організацій розробки відповідних програм.
      3. Щодо спрямування коштів Фонду на ремонт дорожнього покриття, яке руйнується спецтехнікою під час будівництва об’єктів.
      Відсутні правові підстави для використання коштів Фонду на ремонт дорожнього покриття. Крім того, відповідно до Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» з 01.01.2012р. кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, отримані відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», включатимуться до бюджету розвитку місцевих бюджетів.
      4. Щодо ситуації з договорами, укладеними до набрання чинності запропонованого рішення.
      Після набрання чинності рішенням всі замовники будівництва, які мають чинні укладені договори про пайову участь, будуть попереджені про необхідність укладення нових договорів.
      За результатами обговорення вирішили фінансовому управлінню виконавчого комітету міської ради розглянути надані учасниками круглого столу пропозиції щодо можливості їх врахування.

Опитування

Визначте, будь ласка, перспективні напрямки бізнесу в місті?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ