• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
  • Відвідай
    Івано-Франківськ
Меню

Кращі
практики економічного розвитку

Виконавчий комітет спільно з ПРООН реалізовує проект «Cтворення мобільних додатків для смартфонів та планшетів з інформацією про м. Івано-Франківськ, виконавчу владу міста, адміністративні послуги»

      Управлінням економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету міської ради укладено угоду з Представництвом ПРООН в Україні щодо спільної реалізації проекту «Cтворення мобільних додатків для смартфонів та планшетів з інформацією про м. Івано-Франківськ, виконавчу владу міста, адміністративні послуги».
      Актуальним питанням для м. Івано-Франківська, як і для всіх органів місцевої влади в Україні, є налагодження порозуміння з громадськістю за допомогою впровадження  інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), які покликані згладити розрив між владою та територіальною громадою.
      3 огляду на те, що 1990-ті рр. - початок XXI ст. відзначаються інтенсивним розвитком та впровадженням у всі сфери життя інформаційних технологій, можна з впевненістю говорити про кардинальні зміни у взаємовідносинах між громадянами та органами місцевого самоврядування. Адже тепер людина, маючи доступ до Інтернету, мобільного контенту, може, перебуваючи в будь-якому місці, одержувати актуальну інформацію, долучатися до обговорення проблем свого міста, вступати в дискусію стосовно проектів рішень з питань місцевої політики, відслідковувати дії чиновників тощо.
      В процесі формування стратегій розвитку, бачення проблематики і шляхів вирішення найгостріших питань місцевого масштабу громадяни, мешканці конкретного населеного пункту являються найкращими порадниками та саме до них в першу чергу слід звертатися представникам влади, а от інформаційні технології – найлегший засіб це втілити в життя.
      Саме з широким впровадженням інформаційних технологій в органах державної влади можливе створення так званої «електронної демократії» – системи, за якої більшість громадян зможе більш активно впливати на процеси, що відбуваються у державі. Це передбачає використання ІКТ для самоорганізації та залучення соціально незадіяних, територіально віддалених та обмежених у фізичних можливостях груп населення до участі в політичному процесі, тим самим долаючи соціальний і «цифровий» розрив. Це – віртуальні групи за інтересами. віртуальні спільноти е-громадянства, засновані на електронних комунікаціях, що створюють «клімат» е-демократії.
      Слід зазначити, що в інформаційному суспільстві традиційні форми взаємодії держави і громадського суспільства не відповідають сучасним вимогам до державного управління. Існує потреба розвитку нових форм комунікацій.
      Недавнє дослідження від MobileMarketingAssociation свідчить, що ігнорування споживачів, які активно використовують мобільні телефони, – одна з найбільших помилок. Підтверджується це дослідженням Gartner: світові продажі смартфонів і планшетів перетнуть позначку в 1 млрд. штук вже в цьому році, а в 2012-му році рівень продажів цих пристроїв перевалив за 800 млн. штук по всьому світу. Отже на мобільні додатки потрібно звернути увагу, як на одну з найперспективніших форм громадського інформування.
      Мобільні пристрої поставляються з безліччю діагоналей екрану і різними операційними системами, але весь контент для мобільних пристроїв поставляється в двох формах: як мобільний додаток або у форматі мобільного сайту. Мобільні додатки це самостійне програмне забезпечення для конкретної операційної системи, яке повністю відповідає конфігурації смартфона або планшета.
      Найдоступніший спосіб освоїти мобільний сегмент споживачів – запустити мобільний додаток .
      Після запуску і релізу мобільного додатка знадобиться ще й участь сторонньої інфраструктури для дистрибуції додатків (наприклад, магазини додатків для пристроїв від Apple або Google).
      Проектом «Cтворення мобільних додатків для смартфонів та планшетів з інформацією про м. Івано-Франківськ, виконавчу владу міста, адміністративні послуги» передбачається створення та запуск мобільного додатку для систем iOS та Android. За його допомогою користувачі смартфонів матимуть змогу доступу до:різноманітної інформації про місто,заходів та події, що в ньому відбуваються; оперативну інформацію та місцеві новини; повну базу даних та телефонний довідник органів управління, закладів культури, спорту, охорони здоров’я, соціальної сфери; бізнес-довідник; адміністративні послуги державних органів тощо.
      Окрім цього, важливою складовою проекту є надання додаткової можливості мешканцям міставпливати на його розвиток через впровадження системи надання звернень, скарг, та запитів за допомогою мобільних додатків, що буде дієвим доповненням до уже існуючих методів звернення громадян (письмово через відділ звернень або через Інтернет-приймальню) і буде пов'язана з системою електронного документообігу. Тобто уся інформація, що надсилається буде автоматично попадати до відповідного виконавця. Відповідно дане звернення буде швидше виконуватися, буде вестися їх облік та буде налагоджено контроль за терміном виконання даних звернень. Виконання звернень та запитів публічної інформації буде здійснюватись згідно чинного законодавства України (Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про доступ до публічної інформації», "Про засади запобігання і протидії корупції» тощо) та місцевих нормативних актів (Статуту територіальної громади міста Івано-Франківська, Положення про Інтернет-приймальню Івано-Франківської міської ради та ін.).
      При поданні звернення громадянин безперешкодно зможе вказати інформацію про виявлені факти порушень функціональних обов’язків органів влади, нехтування прав громадян, корупційні прояви тощо.
      Також планується надання послуги переадресації користувача на телефоні «гарячі ліній» міськвиконкому, облдержадміністрації, органів прокуратури, управління МВС, Державної податкової адміністрації в місті та області, антикорупційну лінію прямого зв'язку і т.п.
      Створення електронних додатків забезпечить:
      1. Для органу місцевого самоврядування:
      - поширення інформації про місто;
      - удосконалення взаємодії між органами місцевого самоврядування, бізнесом та громадянами;
      - підвищення рівня задоволеності громадян;
      - забезпечення умов для розвитку електронної демократії;
      - забезпечення принципів антикорупційного законодавства;
      - зниження витрат шляхом автоматизації різних процесів.
      2. Для користувачів додатків, мешканців міста та бізнесу:
      - оперативне інформування мешканців міста та бізнес про новини та події, спрощення доступу до публічної інформації;
      - забезпечення зворотного зв’язку з громадами та залучення її членів до обговорення актуальних проблем.
      - протидія корупційним діям зі сторони міських чиновників;
      - створення на базі мобільних додатків інтерактивних сервісів для громадян.
      - економію матеріальних і часових ресурсів для пошуку потрібної інформації;
      - покращення ефективності використання інформаційних, та інших ресурсів;
      - можливість отримання телефонного довідника міста на смартфоні
      - забезпечення сервісами власників смартфонів та планшетів;
      - можливість управління справами з допомогою мобільного пристрою.
      Загальна вартість проекту становить 148,1 тис.грн. Частки співфінансування зі сторони м.Івано-Франківська та ПРООН розділені паритетно по 50% загальної суми видатків. Безперечно, інформаційні технології є невід’ємною умовою життя суспільства, в тому числі і діяльності органів місцевої влади. Більше того, вони є також ефективним засобом демократизації управління завдяки значному спрощенню доступу до публічної інформації, можливостям забезпечення зворотного зв’язку з громадами та залучення її членів до обговорення актуальних проблем, вироблення необхідних заходів для їх вирішення, протидії корупції.
      Додаткову інформацію можна отримати у відділі підтримки та розвитку підприємництва управління економічного та інтеграційного розвитку: т. 552117, e-mail vidrp@mvk.if.ua.

Опитування

Визначте, будь ласка, перспективні напрямки бізнесу в місті?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ